10 улюблених фільмів про музикантів, після яких хочеться навчитися грати

16

Деякі помилково вважають, що фільми про музикантів можуть бути цікаві тільки музикантам. Це не так. Так, головна нитка розповіді в них зазвичай проходить через нескінченні репетиції, виступи на сцені і взаємини з членами групи. Проте вони також наповнені і іншими сюжетними поворотами, які розповідають про життя героїв, наповнену як драматичними, так і радісними моментами. Представлені нижче фільми-яскравий тому приклад. Вони про мрії і цілі, спроби подолати труднощі, які зустрічаються на шляху кожного. Не тільки музиканта.

«восьма миля» (2002 рік) — історія становлення реп-музиканта

 • кинопоиск: 7,7.
 • imdb: 7,1.

Головну роль в цій картині зіграв емінем. Саме через цей факт багато хто вважає, що вона носить суто біографічний характер. Дане судження помилково. Так, стрічка дійсно була натхненна життям відомого репера, але вона все-таки заснована на художньому вимислі, а не реальних фактах. У центрі сюжетної лінії фільму знаходиться джиммі сміт, який добре знає, що таке расова дискримінація. У цьому немає нічого дивного, адже він — білий хлопець, який живе в бідному районі на околиці детройта. Він працює на заводі, намагається займатися музикою і насилу справляється з суворим життям посеред злочинних організацій. Його єдиний шанс пробитися-перемогти в реп-батлі. Залишилося ним скористатися.

«піаніст» (2002 рік) — про музиканта в оточенні нацистів

 • кинопоиск: 8,5.
 • imdb: 8,5.

Фільм, який отримав три премії “оскар”, а також безліч інших нагород кінематографа, розповідає про польського музиканта єврейського походження на ім’я владислав шпільман. Що цікаво, в картині зіграли його діти і онуки, що тільки додає їй значущості. Головний герой стрічки захоплюється музикою з самого дитинства і в підсумку стає віртуозним піаністом. Проте від реалій жорстокого світу в роки нацизму його це не захищає. Він потрапляє у варшавське гетто, де йому доводиться забути про свої геніальні навички, а також блискучу кар’єру музиканта. Втім, владислав не ламається і продовжує боротися за свою долю. Саме це і стає центром сюжетної лінії фільму.

“все через піта тонга «або» глухий проліт” (2004 рік) — історія глухого діджея

 • кінопошук: 7,7.
 • imdb: 7,3.

У центрі сюжетної лінії цієї картини знаходиться френкі уайлд. Його життя дуже тісно пов’язане з музикою, і він — один з найбільш відомих діджеїв у світі. Головний герой фільму працює в топових клубах ібіци, підписує контракти з великими музичними лейблами, володіє віллою на березі моря і веде досить розгульне життя. Вона хвацько змінюється, коли через байдуже ставлення до свого здоров’я він починає стрімко втрачати слух. Все, що його оточує, починає моментально руйнуватися, і він фактично залишається ні з чим. Багато хто вважає, що все це-реальна історія. Це пов’язано з тим, що картина знята в псевдодокументальній стилістиці і наповнена коментарями реальних зірок всесвітньої електронної сцени: tiësto, карла кокса, піта тонга, пола ван дайка і так далі.

 • кинопоиск: 8.
 • imdb: 7,5.

Ще одна захоплююча картина, яка розповідає про подолання життєвих труднощів. В її центрі знаходиться хлопчик на ім’я еван. Він росте в притулку і регулярно стикається зі знущаннями з боку інших вихованців. Головний герой вкрай заляканий і дуже замкнутий. Єдине, в чому він знаходить розраду, – музика. Він чує неймовірні мелодії в непримітних звуках, які його оточують: сході сонця, падінні висохлого пелюстки, пориві вітру. Дитина вірить, що його батьки, лайла і луїс, живі і коли-небудь обов’язково заберуть його з дитячого будинку. Виявляється, що вони були музикантами, які подавали великі надії.

«голий барабанщик» (2008 рік) — історія другої спроби

 • кинопоиск: 6,8.
 • imdb: 6,2.

Картина з елементами комедії і драми розповідає про роберта фішмена, якого оточуючі більше знають на прізвисько фіш. Колись він жив тільки музикою, грав у групі «везувій» і всіма силами намагався стати зіркою. Коли він знаходиться на відстані одного кроку від мети, його життя перевертається з ніг на голову. Через кілька років група знаходиться на вершинах чартів, але вже без нього. Головний герой працює в колл-центрі і не прагне змінити свою долю. Проте в один прекрасний момент у нього з’являється можливість в черговий раз спробувати стати зіркою і показати свій справжній талант всьому світу. Втім, зробити це буде дуже непросто.

«якщо я залишуся» (2014 рік) — про складний вибір

 • кинопоиск: 6,9.
 • imdb: 6,7.

Один з найбільш драматичних фільмів в даній добірці. У центрі його сюжету знаходиться дівчинка-підліток мія холл, яка без розуму від гри на віолончелі. Вона вважає, що найважчим моментом в її житті стане вибір між музикою і відносинами з хлопцем на ім’я адам, який, як і її батьки колись, серйозно займається рок-музикою і грає в групі. Все дуже сильно змінюється, коли вона виявляється між життям і смертю. Тепер тільки їй вирішувати-який з цих напрямків вибрати. Прийняти це рішення, як виявляється, дуже важко. Саме воно стає основою сюжетної лінії цієї сентиментальної картини, яка точно сподобається не тільки музикантам.

«одержимість» (2014 рік) — історія старанної роботи

 • кинопоиск: 8,3.
 • imdb: 8,5.

Психологічна драма. У центрі її оповідання знаходиться конфлікт між талановитим барабанщиком на ім’я ендрю і деспотичним керівником джазового колективу терренсом. Останній відрізняється байдуже ставленням до людей. Найважливіше для нього-ідеальне виконання музичного відтворення. Нічого більше не грає ролі. У цій музичній гонці він не спантеличується людськими долями і легко жертвує їх життями. Ендрю прекрасно розуміє все це, але вирішує спробувати грати в колективі терренса. Заради цього йому доведеться пожертвувати будь-якими іншими своїми бажаннями. Питання тільки в тому, чи є в цьому хоч якийсь сенс.

«богемська рапсодія» (2018 рік) — про злети і падіння

 • кинопоиск: 8.
 • imdb: 7,9.

Кінокартина, заснована на реальних подіях, розповідає про неймовірний успіх фредді мерькьюрі зокрема, а також групи queen в цілому. Історія колективу починається в 1970 році з життя простого британського студента на ім’я фарух булсар. Він змінює своє ім’я і збирає музичну групу, яка стрімко набирає популярність через дійсно нового підходу до виконання композицій і непідробної харизми учасників колективу. Звичайно, навіть у настільки щасливих об’єднань бувають не тільки білі, але і чорні смуги. Втім, навіть їх можна подолати, якщо на кону стоїть легендарний статус в рок-індустрії.

 • кинопоиск: 6,8.
 • imdb: 7,6.

Четвертий за рахунком ремейк фільму з такою ж назвою 1937 року. Він отримав безліч номінацій на “оскар” в 2019 році, а також став лауреатом премії через незрівнянний треку shallow, що прозвучав в ході розповіді. За своєю суттю картина являє собою мюзикл. У його центрі знаходиться блюзовий співак на ім’я джексон, чия кар’єра стрімко котиться до свого заходу. Він намагається знайти розраду в алкоголі і наркотичних речовинах, але несподівано зустрічає еллі — офіціантку, яка дуже хоче співати. Фатальне знайомство змінює життя головного героя картини, а також його супутниці. Їх популярність починає зростати, і створюється враження, що вони стануть справжніми зірками.

«зелена книга» (2018 рік) — про нетерпимість до людей

 • кинопоиск: 8,3.
 • imdb: 8,2.

Фільм розповідає про реальну подорож по півдню сша популярного темношкірого джазового піаніста дона ширлі і самого простого водія тоні валлелонги, який раніше працював вибивалою в нічному клубі. Під час зборів останньому вручають примірник «зеленої книги», яка являє собою путівник по америці для темношкірих. Сюжет розвивається в 1962 році, коли без подібного керівництва їздити по країні представникам даної раси було вкрай складно. Втім, головні герої картини все одно стикаються з дискримінаційним ставленням, яке практично неможливо подолати навіть з великим музичним талантом.