8 причин, через які я відмовився від онлайн-сервісів музики і повернувся на winamp в 2021 році

39

Стрімінгові сервіси прослуховування музики рік за роком набирали аудиторію, даючи користувачам нові можливості, які були раніше недоступні. І сьогодні більшість з нас слухає музику через spotify, apple music, яндекс.музику, youtube music або вконтакте. Онлайн прослуховування музики стало настільки звичним, що той спосіб, як ми слухали її раніше, через різні плеєри з папок на жорсткому диску комп’ютера, став виглядати архаїкою.

Реклама

Популярний плеєр winamp, від якого я поступово відмовився більше 10 років тому, став сприйматися в одному ряду з cd-дисками, дискетами 3.5″, епт-моніторами та іншими раритетами, від яких ми відмовилися назавжди, перейшовши на більш просунуті технології. Але при написанні блогу “10 популярних утиліт і програм, якими ми перестали користуватися за останні 10 років” я з почуття ностальгії скачав і встановив winamp, остання версія якого має номер 5.8 і вийшла в 2018 році.

Тут треба зробити невеликий, але важливий відступ про те, яку музику і як я слухаю, завдяки якому ви зрозумієте, що winamp в 2021 році підійде не всім. Перейшовши рубіж в 30 років, я, як і багато в цьому віці, став помічати за собою консерватизм в плані музики – все частіше новинки музики стали сприйматися одноманітними і не викликають особливих емоцій. В результаті в мій плейлист все частіше потрапляли пісні моєї юності і дитинства, і все рідше – щось нове.

Переставши гнатися за свіжими хітами, я став розширювати свій музичний кругозір, почавши слухати ігрову музику, а в пошуках чогось, раніше не випробуваного, дістався навіть до дарк-ембієнту або старого сінті-попа. Вдома слухаю музику я в основному через браузер у вконтакте, youtube і включаючи онлайн-радіо. Сказати, що це дуже зручно, я не можу, постійно відкрита вкладка з музикою в браузері під час активної роботи, коли число відкритих вкладок доходить до 50-100, не найкраще рішення і довелося навіть виділити окремий портабельний браузер під музику.

Не радують і постійно з’являються повідомлення, що та чи інша пісня видалена з вконтакте на вимогу правовласника.

Реклама

Подібні ситуації постійно відбуваються і на youtube, коли за вимогами правовласників видаляються навіть великі канали з великими запасами рідкісної музики.

Треба відзначити, що у мене на пк накопичилися досить великі запаси музики ще з тих часів, коли я зробив граббінг своїх численних cd-дисків і перевів їх в mp3 формат. Що стосується спроб використання інших сервісів прослуховування музики, відмінних від вконтакте і youtube, наприклад, spotify або яндекс.музики, то тут є дві проблеми. По-перше, не хочеться переучуватися і міняти звичний інтерфейс. По-друге, перенесення туди своїх плейлистів з тисячами пісень займе велику кількість часу.

Реклама

В результаті я опинився в ситуації, коли мій звичайний денний плейлист досить консервативний і одноманітний, і при цьому у мене на жорсткому диску без діла лежать величезні запаси музики, які можна слухати оффлайн. І спробувавши додати пару папок з музикою в плейлисти в winamp я і не помітив, як все рідше включаю музику онлайн, і все частіше – слухаю її через winamp. І за майже півроку використання winamp в 2021 році я знайшов в такому прослуховуванні музики безліч плюсів, про які зараз розповім детальніше.

Не потрібен браузер

Для прослуховування музики через winamp вам більше не потрібен браузер, який навіть з однією вкладкою примудряється з’їдати по парі гігабайт озу і серйозно вантажить бюджетні пк і ноутбуки. Особливо це зручно, якщо ви працюєте і в браузері вам доводиться постійно відшукувати відкриту вкладку з музикою, щоб переключити пісню.

Ніякої реклами

Реклама в наш час лізе “з усіх щілин” і сховатися від неї практично неможливо, такі реалії сучасного світу, адже вона стала двигуном прогресу, а більшість ресурсів в інтернеті існують за рахунок показу реклами. Навіть якщо ви використовуєте просунуті способи вирізати рекламу з браузера, ви обов’язково натрапите на неї при прослуховуванні музики. Але при використанні winamp ви гарантовано не отримаєте ніякої реклами.

Немає потреби в інтернеті

Так як вам не потрібен браузер, то і інтернет для прослуховування музики через winamp теж не потрібен. Коли ви знаходитесь у великому місті, здається, що інтернет всюдисущий, але варто опинитися на дачі, де погано ловить стільниковий і ви можете залишитися без своєї музики. В цьому випадку старенький ноутбук з запасом музики і встановленим winamp дуже стане в нагоді.

Більш ніж скромні системні вимоги

Прослуховування музики через winamp абсолютно не вантажить сучасну систему, адже в його мінімальних системних вимогах значиться pentium iii 500 мгц. Це дає можливість перетворити старенький ноутбук або пк в музичний центр, скопіювавши на нього ваші запаси музики і підключивши недорогі колонки або динаміки.

Одними з найпопулярніших бюджетних дротових моніторних навушників зі штекером 3.5 мм, відповідним до будь-яких комп’ютерних аудіокарти в сітілінці стали panasonic rp-ht161e-k .

Трохи дорожче коштують sennheiser hd 206 , які забезпечують помітно більш високу якість звуку.

А колонками, оптимально поєднують в собі компактність, високу якість звуку і помірну ціну, стали edifier r980t .

Зручність використання і налаштування плейлистів

Як би не були зручні онлайн-сервіси прослуховування музики, по зручності створення, налаштування і маніпуляції з плейлистами winamp залишає їх далеко позаду. Там, де ви змушені були б півгодини возитися, ставлячи галочки і мотаючи сторінку в браузері, створюючи онлайн-плейлист, winamp дозволить вам створити величезні плейлисти з сотень пісень всього за пару хвилин.

На відміну від програвачів в браузері, у winamp є відмінний еквалайзер, який дозволить “витягнути” якість звуку на бюджетній акустиці. При цьому він не вимагає зміни звукових налаштувань windows, які треба було б “крутити”, щоб змінити звук в браузері. Доступні в winamp два різних види” перемішування ” пісень, а також проста і зручна можливість зациклити весь плейлист або тільки одну пісню.

Безліч плагінів

Можливості щодо поліпшення звуку в winamp на цьому не обмежуються і він дає можливість використання величезної кількості плагінів з dsp ефектами, які радикально змінюють звучання. Це недоступно більшості онлайн-сервісів з прослуховування музики і якщо ви хочете поекспериментувати зі звучанням, то winamp відмінно підійде. Я активно використовую плагін pacemaker, що дозволяє змінювати швидкість відтворення.

Це безкоштовно

Ще один плюс оффлайн прослуховування музики через winamp в тому, що він безкоштовний і до того ж вам не доведеться витрачатися на підписку в сервісах, та й інтернет трафік витрачатися не буде, якщо у вас мобільний інтернет. Звичайно, економія не надто велика, але “копійка рубль береже”.

Підсумки

Як бачите, плюсів у winamp досить багато навіть в 2021 році, але підійде він, звичайно, не всім, і юному шанувальнику творчості моргенштерна або face встановлювати його сенсу немає. Але якщо ви хочете відчути ностальгію, згадати “нульові” роки, а на жорстких дисках у вас є запаси музики, то знову спробувати winamp однозначно варто.

Передбачаю питання в коментарях- ” чому winamp, а не aimp?”. Справа в тому, що плеєром aimp я не встиг покористуватися і він для мене незвичний і не викликає почуття ностальгії. Але якщо для вас він більш зручний, то відмінно підійде як заміна winamp, зберігаючи всі його плюси.