Адмін панель Joomla

389

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. Адмін панель Joomla — це найважливіший елемент системи управління контентом, так як завдяки йому формується функціонал і контент сайту в цілому. А значить у цій статті я хотів би розповісти початківцям веб-майстрам про даному розділі, а так само про тих інструментах, які доступні в стандартному функціоналі.

Адміністративна панель Joomla – це закритий розділ системи управління контентом Joomla, доступ до якої дозволяється лише авторизованим користувачам, у яких є відповідні права. При цьому цей розділ використовується для налаштування функціоналу CMS, встановлення додаткових розширень, управління користувачами, створення модулів, меню, вибору шаблону і, звичайно ж, наповнення сайту контентом. Таким чином, більша частина роботи над сайтом, тобто його адміністрування, виконується як раз в цьому розділі, за винятком правок коду, хоча деякі розширення надають можливість редагування коду окремих елементів.

Для тих, хто не знає, адмінка джумлы розташовується за адресою: http://domen/administrator. Тобто до існуючого адресою CMS необхідно додати рядок administrator.

Адмін панель Joomla

Вказавши у відповідних полях логін користувача і пароль клікаємо по кнопці “Увійти” і якщо дані вірні, Вас перенаправляють в закритий розділ CMS.

Адмін панель Joomla

Хотів би відзначити, що зовнішній вигляд адмінки джумла може змінюватися в залежності від прав користувача. Тобто якщо в користувача обмежені права на відвідування певних розділів, то відповідно посилання, які ведуть на дані розділи, відображатися не будуть.

Закритий розділ CMS складається з окремих елементів, або менеджерів, кожен з яких відповідає за роботу з певним інструментом CMS. Наприклад, менеджер користувачів, містить інструменти для створення нових користувачів, налаштування механізму реєстрації, редагування груп і рівнів доступу і т. д.

У верхній області розділу, розташовується головне меню панелі адміністратора, в якому визначені посилання на доступні інструменти CMS.

Адмін панель Joomla

Нижче розташовується динамічна робоча область в якій в залежності від функціоналу сторінки буде відображатися певний набір інструментів. Наприклад, головна сторінка адмінки розділена на дві області. У лівому сайдбарі відображаються посилання на деякі розділи, які найбільш часто використовуються при адмініструванні. У центрі ми бачимо статистичну інформацію про сайт, відомості про сервер і інтерпретатор мови PHP, інформацію про авторизованих користувачів, а також останні додані і найбільш популярні матеріали.

Адмін панель Joomla

Найбільш важливий елемент панелі адміністратора Joomla – це сторінка загальних налаштувань CMS (Система->Загальні налаштування).

Адмін панель Joomla

Налаштувань досить багато, тому вони розділені по окремих вкладках в залежності від приналежності. Крім загальних налаштувань, тут наводяться параметри окремих елементів CMS, тобто компонентів, як стандартних так і встановлених додатково.

Наступний за важливістю елемент – це менеджер матеріалів (Матеріали ->Менеджер матеріалів), який використовується для створення та редагування вмісту сайту. Одиницею контенту в стандартному функціоналу Joomla є матеріал, який по суті являє собою просту статтю. При цьому статті Ви можете розділяти за окремими категоріями, які так само створюються у вище зазначеному менеджері, що дуже зручно, особливо якщо створюваний сайт – блог.

Адмін панель Joomla

Для управління зовнішнім виглядом створюваного сайту, використовується “Менеджер шаблонів” (Розширення -> Менеджер шаблонів), у якому наведено список встановлених у систему шаблонів. Відповідно в даному менеджерові Ви можете вибрати шаблон, який буде використовуватися в якості шаблону за замовчуванням, а так само налаштувати параметри кожного шаблону окремо.

Адмін панель Joomla

Стандартний функціонал Joomla, звичайно ж не багатий і призначений для вирішення типових завдань у сайтобудуванні, але в будь-який момент Ви можете значно розширити встановивши необхідні компоненти, модулі або плагіни, яких в даний час розроблено безліч. Для установки розширень в адмінці передбачений спеціальний інструмент – “Менеджер розширень” (Розширення -> Менеджер розширень).

Адмін панель Joomla

Звичайно, в рамках однієї статті ознайомитися з повним функціоналом панелі адміністратора, просто неможливо, тому я спробував показати Вам основні елементи? з яких можна розпочати вивчення даного розділу. Кожен елемент панелі адміністратора CMS Joomla докладно розглянуто в курсі Joomla-Майстер. З нуля до преміум шаблону, де крім вивчення роботи з CMS викладена тема створення власних шаблонів, що дозволить Вам створювати неповторні і унікальні сайти.

Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!