Адмінка DLE

632

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій невеликій оглядовій статті ми розглянемо, як влаштована адмінка DLE, де знаходиться вхід в адмінку DLE і як потрапити в адмін панель. Як ви розумієте, стаття в першу чергу орієнтована на тих, хто тільки-тільки почав своє знайомство з CMS DLE.

Отже, ви встановили движок DLE на хостинг або локальний сервер. Як тепер потрапити в адмінку DLE? Все просто, для цього достатньо звернутися до головній сторінці вашого сайту і дописати до адресою рядок admin.php, після чого перейти за новою адресою. Наприклад, адресу мого сайту — dle.loc, відповідно, адмін панель DLE знаходиться за наступним URL — dle.loc/admin.php

Адмінка DLE

При спробі увійти в адмінку DLE, ми цілком логічно побачимо форму авторизації, де повинні ввести логін і пароль адміністратора, придумані нами на етапі установки DLE. Давайте авторізуємось. Після успішної авторизації ми потрапляємо в святая святих нашого сайту — панель управління DLE.

Адмінка DLE

Варто відзначити, що адмінка DLE побудована досить логічно і інтуїтивно зрозуміло. Якщо намагатися порівнювати з админками інших CMS, то адмінка DLE буде трохи більш складна, ніж адмінка WordPress, але більш проста і зрозуміла порівняно з адмінкою Joomla. Зовнішній вид адмін панелі DLE також гідний похвали, працювати з адмінкою досить приємно і зручно.

У правому верхньому куті ми можемо побачити дані по нашому профілю, де можна змінити E-mail, ім’я, пароль та інші аналогічні дані. Також поруч є доступ до двох найбільш часто використовуваних функцій при управлінні сайтом — додавання новини та Редагування новин. Оскільки DLE — це новинний движок, то цілком логічно, що функції управління новин винесені для зручного до них звернення.

Адмінка DLE

Давайте спробуємо додати першу новину, статтю або, якщо завгодно, на наш сайт. Для цього тиснемо кнопку Додати новину і заповнюємо пропоновану форму для додавання новини. По суті, нам достатньо вказати назву статті, обрати категорію для неї, а також заповнити короткий і повний опис додається статті.

Адмінка DLE

Збережемо новину і подивимося, чи з’явилася вона на головній сторінці сайту. Стаття з’явилася і це чудово, оскільки так само легко і просто ви можете додавати і інші ваші статті і новини.

Адмінка DLE

Давайте також змінимо назву сайту. Зробити це можна в розділі Налаштування скрипта — Налаштування системи. У полі Назва сайту впишемо бажану назву.

Адмінка DLE

Тепер у вкладці браузера в якості назви сайту ми побачимо те, що нам потрібно. Як бачимо, все дійсно зручно, логічно і зрозуміло влаштовано в адмінці DLE. У наступних статтях ми познайомимося з іншими можливостями DLE, ну а на цьому поточну статтю ми, мабуть, будемо завершувати. Якщо ви хочете познайомитися з DLE глибше і навчитися створювати сайти на цьому движку, тоді обов’язково зверніть увагу на наш курс Створення сайту на CMS DLE. Ну а на цьому я з вами прощаюся. Удачі!