Amd підтвердила, що процесори ryzen з технологією 3d v-cache вийдуть в першій половині 2022 року, а zen 4 — до його кінця

13

Компанія amd відзначає п’ятиріччя серії процесорів ryzen, які повернули конкуренцію на ринок cpu для пк. З цієї нагоди директор amd з технічного маркетингу роберт хеллок (robert hallock) і директор з маркетингу джон тейлор (john taylor) згадали про події з моменту анонсу архітектури zen першого покоління і поділилися деякою інформацією про те, чого слід очікувати від компанії в найближчому майбутньому.

Зокрема, хеллок підтвердив, що до кінця наступного року amd збирається представити нову споживчу платформу, з новим процесорним роз’ємом і підтримкою оперативної пам’яті ddr5, додавши, що системи охолодження, які сьогодні використовуються з процесорним роз’ємом socket am4 будуть сумісні і з новим роз’ємом. Хоча в розмові він цього явно не вказав, але мова йде про новий сокеті am5 і процесорах на архітектурі zen 4.

Він також розвіяв чутки, що ходили навколо майбутнього сімейства процесорів amd zen 4 з кодовим ім’ям raphael, які стверджували про те, що ці чіпи будуть підтримувати тільки інтерфейс pcie 4.0. Знову ж таки, без вказівки назви серій він зазначив, що нова платформа am5 безумовно отримає підтримку інтерфейсу pcie 5.0. Зауважимо, що цей інтерфейс отримають і майбутні процесори intel core 12-го покоління, початок продажів яких очікується в наступному місяці.

У першій половині майбутнього року компанія планує представити нові мобільні процесори, що володіють підвищеним рівнем енергоефективності. За словами хеллока, в цих чіпах буде реалізована підтримка безлічі нових алгоритмів, які будуть визначати поточне навантаження і плавно змінювати рівень енергоспоживання і продуктивності відповідно до тієї чи іншої задачі. На даний момент функція носить назву power management framework, проте безпосередньо на ринку вона може бути представлена під іншим ім’ям.

Крім того, хеллок підтвердив, що в першій половині 2022 року amd представить для платформи am4 процесори ryzen 3d v-cache. Їх особливість полягатиме в наявність кристала sram-пам’яті, встановленого прямо поверх ccd-чиплета з ядрами. У перспективі це дозволяє значно збільшити обсяг l3-кеша настільного процесора ryzen, що позитивно позначиться на продуктивності.

В ході розмови була продемонстрована діаграма, що показує в середньому 15-відсоткову надбавку продуктивності в іграх за рахунок реалізації технології 3d v-cache на прототипі 12-ядерного процесора з фіксованою тактовою частотою на рівні 4,0 ггц в порівнянні з процесором ryzen 9 5900x, також працює на фіксованій частоті 4,0 ггц.