Apple, алло. З портами на нових macbook pro щось не так

36

Нові macbook pro, представлені нам на осінній презентації, просто зносять дах. По суті, все, про що тільки мріяли професіонали збулося. Чудова потужність c оновленими m1 pro і m1 max, крутий дисплей з підтримкою 120 гц, ну і, звичайно, збільшена кількість портів, які плюс до всього розташовуються з обох сторін. Відтепер все чітко: macbook air для тих, хто давно хотів увійти в яблучну екосистему, pro 13 для аматорської роботи в складних програмах і macbook pro 14,16 для серйозних хлопців: дизайнерів, художників, відеомонтажерів та інших. І все б нічого, та ось тільки нові прошки товсті, порти тут працюють через раз, а чубчик — взагалі окрема тема.

Як би не був хороший новий macbook, до звання ідеального йому ще далеко.

Останнім часом я все частіше стикаюся з думкою, що apple пора припинити оновлювати свої комп’ютери щороку. По-перше, залізо не розвивається так стрімко, як цього б усім хотілося, по-друге, хто буде купувати собі новий комп’ютер так часто? цікаво, що як тільки купертинівці представили нам нові macbook pro 14 з купою різних булочок, питання у всіх з цього приводу моментально відпали.

На папері характеристики вийшли відмінні. Навряд чи взагалі можна було уявити нові машини подібного рівня. Здається, що недоліків тут немає і бути не може. Всі компроміси, на які йшли користувачі яблучних лептопів, розчинилися в мить. Але, на жаль, все не так гладко.

Проблеми macbook pro 2021

Як і будь-які кардинально нові пристрої, прошки не позбавлені недоліків. Перше, на що звернули увагу користувачі — габарити macbook pro . Раніше на цю тему міркував автор appleinsider.ru іван кузнєцов . Якщо ви збираєтеся купувати його собі, обов’язково ознайомтеся. Втім, зовнішній вигляд сам скаже за себе. Будь ласка, подивіться:

За фактом товщина нових macbook не сильно відрізняється від старих. Але на ділі все трохи інакше.

Другою, не менш важливою проблемою, стала чубчик на нових macbook . Як тільки лептоп надійшов у продаж, користувачі відразу ж відзначили цей нюанс.

Чубчик нових macbook повністю ігнорує інтерфейс системи.

Причому добре б в купертіно чітко продумали роботу додатків в такому форматі, але ж ні ж: софт виїмку просто ігнорує. Плюс, не забувайте про елементи управління, які розташовуються зверху. Якщо ви планували накинути купу різних значків сюди, то знайте: нічого не вийде.

Новий роз’єм apple

Повернення слота для sd-карт на macbook pro — відмінна ідея. Скільки б нам не твердили про передачу файлів по повітрю, все одно часто стикаєшся з ситуаціями, коли це неможливо. Зрозуміло, що новий роз’єм орієнтований в першу чергу на професійних фотографів і відеомонтажерів. Ну, самі прикиньте. як скинути фото з фотоапарата на макбук ? ось і я не знаю.

Слот для sd-карт в нових macbook працює через раз. Причина поки невідома.

Та ось тільки ще б працював sd-рідер як треба. Користувачі нових ноутбуків масово скаржаться на проблеми читання карт пам’яті. Одні кажуть, що швидкість передачі настільки повільна, що простіше зробити все по-старому через перехідник. Інші заявляють про файли, доступ до яких сильно обмежений. Проблема стосується як macbook pro 14, так і 16-дюймової моделі.

Ось що пише один з користувачів:

Я випробував найрізноманітніші карти пам’яті і не виявив ніякої закономірності в роботі sd-рідера. Однак якщо якась конкретна карта працює, вона буде працювати завжди. Тобто немає такого, що одна і та ж карта пам’яті то працює, то немає. Я випробував найрізноманітніші варіанти: від 32 гб до 256 гб, uhs-i, uhs-ii, micro-sd, fat32, exfat — моєму mac абсолютно з боку. Причому цікаво, що якщо підключати їх через хаб, все в повному порядку.

Яндекс.дзен, там ви знайдете багато корисної та цікавої інформації зі світу apple.

magsafe — збірне поняття роз’ємів живлення смартфонів і ноутбуків компанії apple, який утримує кабель для зарядки утримує в сполученому стані за допомогою сильних магнітів.

У magsafe є ціла історія: перший коннектор apple представила нам аж в 2006 році і поставляла з кожним своїм ноутбуком. Потім в 2012 році роз’єм поліпшили. Новинка отримала назву magsafe 2 і застосовувалася на macbook pro 2012. У 2016 році купертинівці повністю прибрали магніт і запропонували в його заміну всім відомий зараз usb-c thunderbolt.

Так виглядає magsafe 2, який встановлювався в ноутбуки до 2016 року.

Скільки я чув слізних звернень користувачів з приводу повернення магніту в нові macbook. Серйозно, по-моєму, кожен, хто знайомий з цим словом ще з далеких часів, спав і бачив, як кріпить такий коннектор до свого лептопу. Ось, apple повернула magsafe в нових macbook pro. Правда, не без проблем.

Магнітний кабель magsafe має два індикатори: жовтий свідчить про зарядку, зелений — ноутбук готовий до роботи. Проблема magsafe 3 полягає в тому, що світлодіод без причини моргає жовтим кольором. Таке відбувається постійно, в незалежності від ступеня заряду лептопа.

Новий magsafe 3, представлений в 2021 році. Шнур поставляється окремо від блоку, виконаний з ганчіркових матеріалів.

Apple на своєму офіційному сайті стверджує, що причина може бути тільки одна: ноутбук просто не підтримує швидку зарядку. Однак користувачі кажуть, що заряджають macbook pro через фірмовий блок і дотримуються всіх правил.

Деякі повідомляють, що служба підтримки apple рекомендує повністю вимкнути macbook, а потім запустити, утримуючи комбінацію control, option, shift. До слова, цілком ймовірно, що проблема торкнеться тільки користувачів, які використовують перші версії macos monterey. Якщо ви зіткнулися з подібним, обов’язково поновіть mac до актуальної прошивки.