Бережемо свої частини тіла або чим відкрити PHP файл

192

Від автора: один мій знайомий «любитель пива» сильно хизується своїм умінням відкривати пляшки цього пінного напою. Він відкриває пивні пляшки те глазницей, то зубами і мріє навчитися ще якогось дивовижного способом «відкупорювання». Можна відкривати пляшки чим завгодно, але при використанні правильних методів і очниці не залишаються порожніми, і в роті зуби все на місці. Сьогодні ми з’ясуємо, чим відкрити PHP файл і як зробити це правильно.

«Чарівний» файл

Чого тільки не пишуть про PHP файлах у всесвітній павутині. Нещодавно на спеціалізованому форумі натрапив на слушну пораду одного «профі», який він дав користувачу у відповідь на його питання про відкриття файлів з розширенням .php. Так ось цей «спец» заявляв про те, що їх вміст можна переглянути, якщо вказати в адресному рядку шлях до файла, що знаходиться на сервері. Загалом, давайте розбиратися у правоті цих чуток на практиці.

Не звертайте увагу, якщо деякі з развеиваемых міфів здадуться вам трохи «маячнею». Ну, адже відкривають пиво і зубами, і глазницей. Так що меж «народної творчості» не існує Бережемо свої частини тіла або чим відкрити PHP файл .

Бережемо свої частини тіла або чим відкрити PHP файл

Помилка перша

Перед тим як з’ясувати, чим можна відкрити файл PHP на комп’ютері, розвіємо перший міф. Той, який я озвучив в попередньому розділі. Для цього ми запускаємо Денвер, маємо в папці на сервері який-небудь файл з розширенням .php, а потім відкриваємо його через адресний рядок браузера.

Бережемо свої частини тіла або чим відкрити PHP файл

В результаті ми отримали не вміст файлу, а запустили міститься в ньому код на виконання. Виходить, що через браузер заглянути всередину файлу не вийде. І все тому, що PHP є серверним мовою програмування. Тобто його код виконується на сервері, а не на клієнтській стороні (як в JavaScript).

Звичайно, може це і не зовсім оману, але варто розрізняти між собою запуск коду міститься на виконання та відкриття файлу для перегляду його вмісту.

Оману наступне

Чим відкрити файл формату PHP? Для цього потрібно спеціалізоване програмне забезпечення, яке застосовується розробниками.

Знову перевіримо на практиці це розумне (на перший погляд) затвердження. Будемо відкривати той файл, який ми запускали на виконання на стороні сервера і результат його роботи спостерігали у браузері.

Скопіюємо sample.php з дискового простору сервера на робочий стіл. Після цього спробуємо «відкоркувати» його за допомогою різних програм. Скористаємося декількома стандартними і тими, які найчастіше встановлюють на ПК.

Клацаємо по файлу правою кнопкою, і у меню, переходимо через «Відкрити за допомогою». У списку запропонованих програм почнемо з Блокнота.

Бережемо свої частини тіла або чим відкрити PHP файл

І у нас чергове диво! Блокнот відкрито «зачароване» файл! Ну, не варто так радіти безпричинно. Виходить, що для «відкупорювання» PHP не потрібно спеціальних супер-пупер програмних оболонок.

Бережемо свої частини тіла або чим відкрити PHP файл

Ще раз перевіримо PHP розширення файлу і чим можна відкрити. Розширення вірне. Тепер застосуємо іншу програму. Наприклад, Word.

Бережемо свої частини тіла або чим відкрити PHP файл

І диво сталося ще раз! Тому що це не диво, а закономірність: файли c «чарівним» розширенням .php легко відкриваються звичайними текстовими редакторами.

Бережемо свої частини тіла або чим відкрити PHP файл

Але нам вже набридло чорно-біле відображення коду! Хочеться чого-небудь яскравого і з підсвічуванням синтаксису. Ось тут нам і знадобляться спеціалізовані програмні оболонки для написання і редагування коду. Вони являють собою звичайні редактори тексту, забезпечені інтерпретаторами чи компіляторами (залежно від мови). Відкриємо файл за допомогою одного з таких програм:

Бережемо свої частини тіла або чим відкрити PHP файл

Ось ми і отримали колірне розмаїтість і підсвічування синтаксису з спливаючими підказками.

Що відкривати .php звичайними редакторами можна, це ми з’ясували. Але чи можливо з їх допомогою редагувати код файли та запускати на виконання? Можна, тільки робити це слід на дисковому просторі сервера.

«Чари» на інших платформах

Не Windows єдиної живе сучасний користувач! І це правда! Ще з десяток років тому тільки Віндою і жив кожен користувач. А зараз чисельність операціонок різко збільшилася. Причому не тільки десктопних, але і мобільних. З’ясуємо, чим можна відкрити PHP файл на Андроїд.

Спочатку перекинем наш файл в мобільний пристрій. Я використовую свій телефон. Ми бачимо, що PHP-файл розпізнається системою Android як звичайний текстовий.

Бережемо свої частини тіла або чим відкрити PHP файл

Тепер відкриємо sample.php за допомогою запропонованих програм. І отримуємо той же варіант, що і на десктопі. Ми знову підтвердили аксіому про те, що на будь-якій платформі PHP-файл можна відкрити за допомогою звичайних текстових редакторів.

Бережемо свої частини тіла або чим відкрити PHP файл

Ну, начебто розібралися! Сподіваюся, тепер ви навчилися не тільки правильно відкривати PHP-файли, але і відучилися відкривати пиво зубами й очима. Останнє — найголовніше. Бережемо свої частини тіла або чим відкрити PHP файл