Безкоштовні CMS для сайту

232

Від автора: вітаю вас на нашому блозі webformyself, присвяченому сайтостроению. Сьогодні я хотів би вам розповісти, які існують безкоштовні cms для сайту, щоб ви були більш поінформовані в цьому питанні.

WordPress

Однозначний лідер, принаймні, на мою думку. WordPress ідеально підходить для особистих блогів, для нього створено величезну кількість плагінів, причому дуже багато з цього доступно безкоштовно. Мабуть, шаблонів під WordPress теж найбільше. На цій CMS однозначно можна реалізувати дуже великий функціонал, в тому числі і інтернет-магазин. Також це самий популярний движок.

Його популярність в основному викликана тим, що це система управління сайтом для чайника. Якщо подивитися на адмінку, то відразу стає зрозуміло – тут не потрібно ніяких супер знань.

Joomla

Безкоштовні CMS для сайту

Другий за популярністю. В цілому, на Joomla також можна створити будь-який веб-ресурс, але в плані простоти для новачка цей движок поступається вордпрессу. Варто відзначити, що тем і плагінів для Joomla також менше, а також набагато менше рішень, за які не треба платити. Є і свої проблеми з пошуковою оптимізацією. Втім, вони є і в WordPress, але це вирішується грамотною технічною налаштуванням движків.

Drupal

Мабуть, один з найважчих движків для новачка. В основному його вибирають вже досвідчені веб-розробники, це пов’язано з тим, що розібратися з його пристроєм буде складніше, але і можливостей тут буде побільше. Популярність друпал значно менше, не варто вибирати цю CMS, якщо ви новачок. Ну а досвідчений веб-майстер, веб-розробник просто зобов’язаний спробувати.

ModX

Безкоштовні CMS для сайту

На цю CMS також можна звернути увагу, не дарма вона кілька разів була визнана кращою за окремими номінаціями. Має ряд своїх переваг. Якщо говорити про створення особистого блогу, то я все ж схиляюся до того, що WordPress – кращий вибір. Якщо говорити про інших типах сайтів, то більш зручно буде використовувати інші CMS.

MoDX має власну систему коментування та модерації, генератор навігації, реєстрацію користувачів. CMS сумісна з MVC, підтримує багато бібліотек і мов програмування і в цілому легко розширюється, тому що відкритий вихідний код.

Opencart

Движок створений спеціально для створення інтернет-магазинів на ньому. В цілому, він заточений під початківця користувача, хоча його функціональність досить висока, завдяки можливості встановити купу додаткових модулів.

UcozCMS

З цим движком ви зможете познайомитися, якщо створите ресурс на конструкторі Ucoz. В цілому, движок є лише умовно-безкоштовним, тому що вам доведеться платити, якщо ви захочете прибрати ряд обмежень і отримати більше можливостей.

Magento

Це дуже потужний движок, створений спеціально для створення інтернет-магазинів. Спочатку був лише англійською, сьогодні переведений на російську, є своє співтовариство розробників.

InstantCMS

Система орієнтована на створення соціальних мереж, але при цьому є повністю відкритою. Дуже високо оцінена звичайними користувачами, багато вбудованих інструментів для створення різних можливостей в соціальній мережі.

Typo3

Безкоштовні CMS для сайту

Ще один вільний движок. Звичайними користувачами використовується рідко, але от завдяки своєму відповідності стандартам безпеки його вибирають навіть великі європейські компанії!

Інші движки

Насправді їх дуже багато і чим далі я буду перераховувати, тим менш відомі вам назви будуть тут з’являтися. Так, ці движки набагато менш популярні, ними користуються одиниці. Хотів би сказати, що в цій статті перераховую тільки безкоштовні, тому тут немає Битрикса і DLE.

Майже всі движки написані на PHP, тому що саме ця мова вибирають в якості опори практично всі веб-розробники. Певною популярністю також користується Python. Якщо ви віддаєте перевагу цю мову, вам слід звернути увагу на CMS, написані на ньому. Наприклад, це Django.

Годяться безкоштовні cms для створення сайтів?

Відповідь очевидна – так. Як ви могли побачити, серед вільно розповсюджуваних продуктів дуже багато якісних. На одному тільки wordpress працює величезна кількість сайтів.

Як навчитися працювати з безкоштовним движком?

У більшості cms є російська документація, є російськомовне співтовариство користувачів, форуми і т. д. Найкращий варіант – пройти курс навчання, спеціально підготовлений професіоналами. Наприклад, з нашого курсу ви дізнаєтеся, як створювати власні унікальні і адаптивні шаблони під wordpress.

Що ж, на цьому я закінчу цей короткий огляд. На мій погляд, ми розглянули кращі безкоштовні cms для сайту. Підписуйтесь на наш блог, щоб отримувати новини у сфері сайтобудування.