Блог на Joomla

511

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. В даний час дуже великою популярністю користуються сайти-блоги. Завдяки яким, вони ведуть свій бізнес, або просто публікують інформацію на різні теми. Тому в даній статті я хотів би показати, як створити блог на Joomla.

Слово, блог, дуже добре знайоме практично будь-якого веб-розробнику, так як сайти цієї групи дуже популярні в даний час. Але початківці веб-майстри, досить часто запитують, “що таке блог”, і “чим він відрізняється від звичайного сайту”.

Блог – це веб-сайт, основний вміст якого – регулярно додаються записи, що складаються з тексту та деяких мультимедійних файлів (зображення, відео, аудіо). При цьому, записи як правило, відсортовані в зворотному хронологічному порядку, належать певній тематиці і розділені за категоріями. Зазвичай блоги доступні для загального відвідування і передбачають можливість додавання коментарів до кожного запису, що формує певну середовище спілкування, користувачів з автором записів, або сайту в цілому.

На блозі можна розташовувати як особисті записи автора, так і записи, які несуть певний інформаційний характер, наприклад, навчальні матеріали та статті.

Блог – це відносно простий сайт і для його створення підійде практично будь-яка система управління контентом. Як було сказано вище, у даній статті ми поговоримо про те, як створити блог на Joomla, тим більше, що дана CMS, в своєму базовому функціоналі містить інструменти дозволяють реалізувати сайт типу блог. Щоправда, механізм додавання коментарів, без установки сторонніх розширень, реалізувати не вийде, але це можна виправити, так як в даний час створена достатня кількість готових компонентів коментарів для Joomla.

Отже, умовимося, що CMS Joomla встановлена і готова до роботи. Якщо Ви не знаєте, як встановити дану CMS, то на нашому сайті, в раніше опублікованих статтях, наведена детальна, покрокова інструкція по установці Joomla на локальний комп’ютер. Тепер переходимо в панель адміністратора і відкриваємо менеджер категорій.

Блог на Joomla

Як я і говорив всі матеріали блогу, поділяються на окремі категорії, тому, використовуючи даний менеджер, необхідно створити кілька категорій майбутнього блогу. Для цього клікаємо по кнопці “Створити”.

Блог на Joomla

Для додавання нової категорії необхідно в полі “Заголовок”, вказати назву майбутньої категорії (її назва) і, якщо необхідно, прописати короткий опис у текстовій області “Опис”.

Категорії на блозі, можуть бути як однорівневими, так і багаторівневими. Тому, якщо Ви плануєте реалізувати багаторівневу систему категорій, для початку, необхідно створити категорії верхнього рівня, тобто батьківські. Для цього в полі “Батько”, вибираєте значення “- Немає батька-“, що вказує CMS Joomla, на те, що створювана категорія — батьківська. Далі, для створення дочірніх категорій, у вищевказаному поле, необхідно вибрати батьківську категорію, по відношенню до створюваної (створені категорії будуть додаватися в список поля “Батько”).

Блог на Joomla

Додавши необхідну кількість категорій, можна переходити до створення матеріалів, тобто контенту майбутнього блогу, але перед тим, я хотів би додати кілька міток, які, так само як і категорії, будуть ділити матеріали сайту на окремі групи і значно спростять пошук потрібної інформації. Мітки – це певні ключові слова, які коротко характеризують вміст матеріалу або запису. Для створення міток, переходимо в спеціальний менеджер.

Блог на Joomla

Як, зазвичай клікнувши по кнопці “Створити” ми перейдемо на сторінку створення нової мітки.

Блог на Joomla

Для створення нової мітки достатньо вказати її назву в полі “Заголовок”. При необхідності в полі “Описание” можна додати коротку інформацію, а також заповнити поля на доступних вкладках, тим самим додавши додаткову інформацію, яка необхідна для створення сторінок відображення інформації про мітках і матеріалах, прив’язаних до конкретної мітці.

Тепер можна приступати до створення контенту блогу, а отже, переходимо в менеджер матеріалів.

Блог на Joomla

Далі, для додавання нового матеріалу, клікаємо по кнопці “Створити”.

Блог на Joomla

На вкладці “Матеріал”, вказуємо заголовок майбутньої статті в полі “Заголовок”, вибираємо категорію, використовуючи розкривний список “Категорія”, вибираємо відповідну мітку спеціального поля “Мітки” і додаємо текст майбутнього матеріалу в текстову область. Як Ви знаєте на блозі, рідко коли показується весь матеріал цілком, на сторінках, де відображається список статей тієї чи іншої категорії. Зазвичай відображається тільки вступна частина матеріалу, а повний текст доступний тільки на сторінці детального перегляду. Тому основний вміст запису, яке буде додане в текстову область, необхідно розділити, використовуючи кнопку “Докладніше” (поставивши в потрібне місце тексту курсор, клікаєте по кнопці).

На вкладці “Публікація”, додаємо інформацію, яка сформує мета-теги, майбутньої сторінки, що необхідно для SEO оптимізації.

Блог на Joomla

На вкладці “Зображення і посилання”, додаємо зображення для вступної та повної частини матеріалу.

Блог на Joomla

На цьому створення матеріалу завершено, можна клікати по кнопці “Зберегти” для збереження інформації в базу даних.

На цьому блозі на джумла, практично завершено, за винятком сторінки відображення доданих постів, тому давайте її створимо. Для цього переходимо в менеджер меню, для створення нового пункту меню (я створю новий пункт мню для відображення доданих матеріалів, хоча можна відредагувати вже існуючий).

Блог на Joomla

Далі, клікаємо по кнопці “Створити”.

Блог на Joomla

Насамперед вибираємо тип пункту меню, в однойменному полі. Для реалізації блогу необхідно вибрати в меню “Матеріали”, макет “Блог категорії” та обрати категорію (це може бути батьківська категорія), матеріали якої будуть показані на екрані. Потім у полі “Заголовок меню”, вказуємо назву нового пункту.

На вкладці “Параметри макета Блогу”, містяться налаштування зовнішнього вигляду майбутньої сторінки.

Блог на Joomla

Призначення основних полів:

У всю ширину — кількість матеріалів, які будуть відображатися у всю ширину центральної області сторінки сайту. Цей параметр актуальне, якщо використовується розбиття на колонки.

Тільки введення — кількість введень матеріалів на одній сторінці (інші матеріали будуть відображені на наступній сторінці). Матеріал, який відображається у всю ширину, не враховується.

Кількість колонок – розбиття матеріалів на колонки. Можна задати 1-2-3-4 колонок.

Кількість посилань — визначає кількість посилань на інші статті сайту.

Включати підкатегорії – визначає, чи будуть включені дочірні категорії. Якщо вибрати “Всі” — на сторінці буде відображатися матеріали всіх дочірніх категорій.

Інші вкладки використовуються для додаткових налаштувань сторінки показу матеріалів, наприклад, показувати заголовок категорії, її опис, зображення, опису підкатегорій і т. д.

Після завершення налаштувань, клікаємо по кнопці “Зберегти”. Тепер можна перейти у частину і подивитися, що вийшло.

Блог на Joomla

Тепер залишилося вибрати або створити шаблон для майбутнього сайту, і він обов’язково повинен бути унікальним, красивим, зрозумілим і сучасним, так як шаблон сайту – це його обличчя, і це перше, що бачить користувач при відвідуванні першої сторінки блогу. Якщо Вам цікава тема створення власних шаблонів, Вам буде корисний наш курс Створення унікального шаблону Joomla.

Так само, за бажанням, можна додати кілька модулів, які спростять навігацію по сайту, наприклад, модуль категорій і модуль останніх доданих матеріалів.

На це питання як зробити блог на joomla, вичерпаний. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!