Чітке фото далекої галактики з активним ядром

17

На отриманому зображенні можна побачити спіральну галактику з активним ядром ngc 5728,що має ряд особливостей. Фотографію отримали за допомогою камери hubble wide field camera 3 (wfc3), встановленої на орбітальній обсерваторії «хаббл».

Оскільки камера виявилася чутливою до інфрачервоного світла, зображення дозволяє поглянути на окремі області ngc 5728, недоступні для спеціалізованого обладнання. Астрономи відзначають, що галактікаізлучает і інші джерела світла, невидимі для камери wfc3.

Наприклад, раніше вдалося з’ясувати, що ngc 5728 відноситься до класу сейфертовскіх галактик. Це означає, що насправді вона представляетсобой спіральну галактику з активним ядром. Спектр випромінювання ядра містить безліч широких смуг, чтопозволяет зробити висновок про швидкість викиду газів в кілька тисяч км / с. Подібні об’єкти вперше були описані ще в 1943 році карлом сейфертом.

Особливістю ngc 5728 вважається те, що він добре проглядається за допомогою телескопів. Завдяки цьому на знімку можнарозглянути структуру галактики, її центральну частину, а також спіральні точки, закручені проти годинникової стрілки.

Завантажити зображення в повній роздільній здатності (62 мб) можна з офіційного сайту європейського космічного агентства.