Чи варто apple відмовлятися від touch bar в нових macbook

23

Вже сьогодні apple на своїй другій осінній презентації представить нам нове покоління, мабуть, найвідоміших ноутбуків в світі. Кожен власник техніки mac чекає якихось своїх нововведень від нових пристроїв. Я ж з нетерпінням передчуваю оновлені» прошки ” без touch bar. Згідно з більшістю витоків, мої бажання будуть задоволені. У статті пропоную обговорити: а чи потрібна взагалі ця сенсорна панель? розібратися у всіх плюсах і мінусах і трохи поговорити про новинки з купертіно.

Apple відмовиться від ідеї touch bar в нових macbook і правильно зробить.

Я придбав собі macbook pro трохи більше року тому і зараз просто не уявляю свого життя без цієї машини. Робота-mac, прокрастинація — теж mac. Як би не любив я свій ipad air 2020, в деяких завданнях лептоп справляється набагато краще. Та що вже там-в більшості.

Як дивитися презентацію apple 18 жовтня російською мовою.

Навіщо потрібен touch bar

Думаю, що у всіх користувачів комп’ютерів apple є такі функції, якими вони ніколи не користувалися і ледь знають про їх існування. У мене теж така є-touch bar.

touch bar – це сенсорна oled-панель, яка присутня на комп’ютерах macbook pro і знаходиться у верхній частині клавіатури.

Вперше сенсорна панель з’явилася ще у вересні 2016 року і повинна була надати унікальний досвід для користувача. У touch bar передбачені стандартні елементи управління, такі як, клавіші f1–f12, а також деякі унікальні фішки, які адаптуються спеціально під ваші завдання.

За допомогою touch bar можна перегортати доріжки в деяких програмах.

Так, наприклад, працюючи в final cut pro ви можете пальцем переглядати готову стрічку або користуватися спеціальними інструментами, що настроюються особисто під вас. По суті, touch bar повинен був стати вашим унікальним помічником. Якщо вся інша частина операційної системи macos мало піддається кастомізації, то тут все по-іншому.

У перший час панель мені здавалася вже дуже крутий фичей. Активно користувався ним в офісних програмах , для виділення тексту жирним шрифтом, годинами залипав на красиві смайлики, але навіть тоді відчував проблеми, головною з яких було випадкове натискання.

На перший погляд, touch bar для офісних завдань – саме те. Але це тільки на перший.

Підписуйтесь на нас в яндекс.дзен, там ви знайдете багато корисної та цікавої інформації зі світу apple.

Мінуси touch bar

Як не крути, люди — істоти передбачувані. За стільки років роботи на windows комп’ютері, я звик, що клавіатура на ноутбуці фізична і ніяк не міг навчитися відмежовувати одне й інше. Кожен раз, використовуючи сенсорну панель я тикав в неї, як по кнопках, тим більше, що знаходяться вони зовсім поруч. У підсумку, напоровшись на пару-трійку випадкових натискань , я кинув цю затію і до неї більше не повертався.

Плюс до всього, я друкую наосліп і дивлюся прямо на екран, а не вниз. Кожен раз, коли треба звертатися до інструментів в панелі доводиться кивати головою як ослик. Гаразд би ще кнопки тут завжди розташовувалися в певній послідовності. Так немає ж і цього. У більшості додатків вони сильно різняться.

Ось він-macbook pro 16.

На windows ноутбуках подібні рішення теж починають потихеньку з’являтися на світ. Компанія intel у своїй недавній рекламі, орієнтованої на apple, вже згадувала про другий екран на місці клавіатури, проте на мій погляд, подібні рішення не будуть користуватися популярністю ще років 5 точно.

В кінцевому рахунку, все звелося до того, що сенсорну майданчик я використовую тільки коли дивлюся фільми або слухаю музику . В цьому випадку і очей піднімати на екран не треба. Просто підкрутив повзунок і все.

Зараз я використовую touch bar тільки заради музики і фільмів.

Звичайно, від частини в купертіно самі винні. Якби вони регулярно прокачували нові функції, давали якісні поради і гралися з різними сценаріями використання, то, ймовірно, все склалося б іншим чином. Замість цього в apple просто забили на своїх користувачів. Згадати хоча б клавішу esc, яка переїхала на сенсорну панель. Поки купертиновцев за дане рішення не обкидали помідорами, виправлятися там по-моєму взагалі не хотіли.

Підводячи підсумки, хочу висловити надію на краще майбутнє без touch bar, c новими крутими портами, зарядкою magsafe і mini-led дисплеєм. Згідно з останніми витоками, все так і повинно бути.

Нашому телеграм-чаті або в коментарях нижче.