Дефіцит чіпів загрожує підвищенням цін на смартфони. Але не iphone

14

Глобальний дефіцит напівпровідників як і раніше ніяк не відступає, а експерти попереджають про нові наслідки для всього ринку електроніки. Згідно з новими прогнозами, вже наступного року варто очікувати помітного підвищення цін на техніку.

Згідно зі звітом nikkeiasia, ціни на напівпровідники постійно зростали з останнього кварталу минулого року. Нещодавно найбільший виробник напівпровідників tsmc офіційно оголосив про збільшення розцінок для своїх клієнтів на 10-20%, що стало найбільшим стрибком за останнє десятиліття. Хоча є інформація, що для apple, як найбільшого клієнта, було зроблено виняток — для американської компанії зростання склало всього 3%.

Не тільки tsmc, але й інші виробники почали підвищувати свої ціни через підвищений попит, збільшення витрат на матеріали, логістику і суперництво між брендами за право отримати стабільні поставки напівпровідників для своєї продукції.

На думку фахівців, головним наслідком підвищення цін на напівпровідники має стати збільшення вартості електроніки для кінцевих користувачів. Однак є ймовірність, що та ж apple за рахунок тісних зв’язків з tsmc зможе зберегти актуальні ціни на свою продукцію.