Дизайн односторінкових сайтів: прості основи

231

Від автора: якщо у 2000-их популярним був «трехколоночный макет», то за останні 5 років можна стверджувати про постійному зростанні односторінкових сайтів. У даній статті ми розглянемо дизайн односторінкових сайтів.

На веб-сайті Squarespace задіяна технологія відображення всіх сторінок на головній, дозволяючи творцям сайту підлаштувати його під будь-які потреби. І вони не одні такі, сайт One Page Love присвячений найкращим у світі односторінковим веб-сайтів.

Так, в чому ж секрет успіху односторінкових сайтів? Сьогодні я поділюся з вами деякими основами, які повинні допомогти вам при створенні простого, але вбивчого дизайну для вашого наступного проекту.

Переваги

Переваги односторінкового дизайну веб-сайтів значні, а деякі сайти виграють від цих чинником більше інших:

Фокусування на одній сторінці

Дизайн дружелюбний до мобільних пристроїв

Зниження навантаження на мережу (зазвичай)

Підвищена конверсія (найчастіше)

Немає редиректів

Можливість створювати унікальні дизайни

Недоліки

Звичайно, існують і деякі недоліки, які необхідно врахувати перед переходом на односторінковий дизайн:

Дизайн не дружить з SEO

Постійна прокручування

Дизайн не пристосований під важкий контент

Проблеми з розповсюдженням контенту

Складніше розпізнати поведінку і наміри користувачів

Дизайн змушує фокусувати увагу на одній центральній точці

Основи

Коли мова заходить про дизайні односторінкових сайтів, краще всього почати з основ і вже від них відштовхуватися. Насправді, такої практики необхідно дотримуватися при роботі з будь-яким веб-сайтом. Пам’ятайте, що це лише кістяк. Необхідно прийняти додаткові заходи, щоб виділити ваш сайт серед інших.

Успіх у простоті

Дизайн односторінкових сайтів: прості основи

Само собою зрозуміло, що будь-який веб-сайт піклуватися про простоті, і односторінковий дизайн не виняток. Саме чудове це те, що скорочення сторінок майже завжди зменшує обсяг проекту. Так що саме час придивитися до методу KISS («роби коротше і простіше»).

Так як площа екрану обмежена, потрібно переконатися, що весь контент буде видно. При проектуванні односторінкових сайтів на розум приходить термін ефективного мінімалізму. Не можна забувати, що на таких сайтах ви майже завжди робите наголос на якусь одну ідею. Немає сенсу розміщувати ванну посеред кухні (сподіваюся, ви не будете так робити). При проектуванні односторінкового дизайну завжди пам’ятайте про завдання сайту.

Найлегше підтримувати простоту сайту можна, знаючи, що проектувати в першу чергу.

Ви пропонуєте нову ідею? (тобто Kickstarter)

Ви створюєте бренд?

Ви продаєте продукт/сервіс?

Дайте відповідь на ці питання, перш ніж приступити до проектування. Ви отримаєте каркас, після чого можна намітити те, що ви хочете бачити в майбутньому ще задовго до самої розробки.

Мінімізуйте нагромадження на сайті

Дизайн односторінкових сайтів: прості основи

Дизайн односторінкових сайтів: прості основи

На манускрипті задіяний кожен міліметр

У середньовіччі виробництво паперу було дуже дорогим, і зрозуміло, чому ремісники нагромождали так багато контенту на одній сторінці. Схожим чином і на односторінковому сайті з’являється бажання вмістити все на одній сторінці, як у стародавніх манускриптах. Вам потрібно зрозуміти, як правильно управляти контентом, а іноді і приймати важкі рішення і визначати важливість контенту.

Прогалини завжди допоможуть вам при проектуванні не нагромаджувати слова і зображення одне на одного. Щоб не перевантажувати користувачів інформацією, використовуйте великі прогалини, зображення, кольорові панелі і роздільники (лінії).

При створенні каркаса сайту розплануйте весь контент. Краще всього спочатку створити окремі візуальні сторінки», а потім просто розташувати їх один під одним. Даний підхід розбиває весь контент на невеликі шматочки і дозволяє поглянути на загальне розташування контенту.

Ретельно продумайте меню

Дизайн односторінкових сайтів: прості основи

У мережі з’являється все більша кількість односторінкових сайтів, а значить, нам доведеться мати справу з нескінченною прокруткою – у неї є свої плюси і мінуси. Але це не дає нам права зневажати меню.

Це правда, деякі сайти взагалі не турбуються про меню, не кажучи вже про те, що меню постійно слідує за вами під час прокручування. Я вимагаю кращого ставлення до своїх користувачам. На односторінкових сайтах вкрай поширене меню, пункти якого прив’язуються до поточного розділу. Таке меню самий кращий варіант, так як не потрібно скролити сторінку, щоб знайти потрібний розділ. Достатньо просто натиснути на відповідний пункт меню.

Можу з упевненістю сказати, що більшість із нас губляться на односторінкових сайтах з неадекватною меню. Подбайте про те, щоб меню було завжди на очах, і в ньому була кнопка «вгору».

Вибирайте свіжі дизайнерські рішення

Дизайн односторінкових сайтів: прості основи

У своїй сутності односторінкові сайти унікальні, але навіть при роботі з обмеженим простором необхідно привносити щось нове в дизайн. Не можна імітувати чужі дизайнерські напрацювання просто тому, що ваше робоче простір обмежений.

З однієї сторони необхідно підтримувати простоту сайту, а з іншого не можна постійно слідувати одному тренду. Створіть свій особистий унікальний гібрид шаблонів, зображень та кольорової палітри, щоб зачепити користувача. Якщо ви працюєте над розділом, не соромтеся застосовувати контраст. Він допоможе відвідувачам визначити важливий для них контент.

Щоб зацікавити користувачів, можна створити ілюзію многостраничности сайту. У будь-якому випадку вибір за вами. Але вибір повинен враховувати основну ідею сайту.

Висновок

Ось ви і дізналися всі основи односторінкових сайтів. Як і з будь-яким трендом – група flairs, одяг з гиперцветом, чоловіча зачіска «бун» — неправильне застосування, неправильна робота чого-небудь або неправильний вибір програми це всього лише питання часу. За останні 6 місяців я помітив невеликий спад популярності односторінкових сайтів (і зачіски man bun теж).

Для створення ефективного дизайну односторінкового сайту необхідно:

Сфокусуйтеся на світлих тонах, але не забудьте, щоб перегляд вашого сайту був захоплюючим

Впорядковуйте, немов це ваша дитина, а не незапланований

Добре продумайте навігацію по сайту

Вийдіть за рамки існуючих дизайнерських засад і створіть свій власний унікальний шаблон

От і все! Суть цілком зрозуміла, тепер ваша черга проектувати. А що ви думаєте про односторінкових веб-сайтах? Вони вам не подобаються? Обожнюєте їх? Є улюблені? Про все це пишіть в коментарях.