Дочірня компанія Яндекса займеться хмарними обчисленнями

309

Від автора: Яндекс буде надавати послуги у сфері хмарних обчислень і зберігання інформації. З цією метою створена нова дочірня компанія. Планується, що свої послуги вона буде надавати вітчизняним представникам середнього і малого бізнесу.

Вітчизняний пошуковик виходить на ринок надання послуг у сфері хмарних обчислень і зберігання інформації. Для цього у квітні була створена дочірня компанія «Хмарні технології Яндекса».

Спочатку компанія займеться здачею в оренду віртуальних серверів останнього покоління від Intel. Планується, що в даному сегменті послуг будуть зацікавлені як невеликі проекти, так і великі бренди, які не захочуть вкладати капітал у створення власної інфраструктури.

Представники Яндекса відзначають, що фахівці компанії накопичили в цій сфері є величезний досвід, оскільки протягом довгого часу займалися розгортанням сховищ під власні проекти. Зараз вже розпочато переговори з кількома великими вітчизняними бізнесами.

Тетяна Бахаревская, генеральний директор «Хмарні технології Яндекса», зазначила, що компанія вже провела ряд статистичних досліджень. Їх результати свідчать про те, що в таких послугах зацікавлені представники вітчизняного та іноземного бізнесу.

Хмарні обчислення і здача в оренду віртуального простору є одними з найбільш швидкозростаючих галузей IT. Наприклад, у Росії цей сегмент ринку щорічно збільшується в середньому на 35%.