Джиммі вейлс виставив на nft-аукціон першу редакцію “вікіпедії”

55

Співзасновник «вікіпедії» джиммі вейлс (jimmy wales) вирішив виставити на nft-аукціон частину історії інтернету, як раніше це зробив один з творців всесвітньої павутини тім бернерс-лі (tim berners-lee). Nft-токен першої редакції проекту wikipedia доступний на аукціоні christie’s разом з комп’ютером apple imac малинового забарвлення, який використовувався для роботи над сайтом.

Початкова ставка по невзаимозаменяемому токену становить всього $100, але 15 грудня, коли аукціон закінчиться, остання ставка явно складе не менше декількох мільйонів доларів. Доходи від продажу лотів будуть спрямовані на благодійність, а також створену паном вейлсом соціальну мережу wt social, яку він позиціонує як альтернативу facebook і twitter. Він прийняв рішення продати першу редакцію “вікіпедії” як nft почасти через те, яким чином дана технологія дозволяє публічно фіксувати і засвідчувати право власності. “думаю, особливий інтерес представляє те, що вперше за весь час у нас з’явилося щось на зразок загальнодоступної бази даних, нової і особливої», — заявив пан вейлс в інтерв’ю.

А ще це свого роду віконце в «вікіпедію», якою вона була в свої перші дні. Коли аукціон завершиться, новий власник отримає контроль над однією веб-сторінкою. Як і сьогодні, будь-хто зможе її відредагувати і змінити вміст, але через п’ять хвилин вона повернеться в початковий стан з текстом ” hello, world!». Художня задумка, каже автор, полягає в тому, щоб повернути людей до того моменту, коли він все встановив і подумав: «треба ж, яка вона беззахисна! кожен може внести правку. За п’ять хвилин мене захоплять тролі, і все буде знищено». Власник nft зможе змінювати тривалість періоду редагування, відключати можливість редагування зовсім або навіть деактивувати сторінку. “за безкоштовною ліцензією, як і всі на “вікіпедії”. Якщо хочеш щось зробити, то можеш”, – підсумував пан вейлс.