Експерти обговорили перспективи блокування tor

43

За словами фахівців, технічна можливість для блокування є. Однак вона зажадає застосування серйозної технології dpi.

Нагадаємо, що перші повідомлення про блокування надійшли від користувачів 1 грудня. 8 грудня роскомнагляд підтвердив, що заблокував основний сайт tor і вніс його до реєстру заборонених. Причина-публікація звернення до користувачів піднімати сервери. Роскомнагляд зажадав видалити повідомлення. Відразу після блокування в мережі з’явилися інструкції, як отримати доступ tor, а також посилання на дзеркало. За даними tor російські користувачі складають більше 1/7 його аудиторії, причому 300 тисяч наших співвітчизників використовують браузер щодня.

Експерти розібралися, чи можна дійсно повністю заблокувати tor на території росії. Як розповів керівник штаб-квартири group-ib в сінгапурі сергій нікітін в інтерв’ю ” стрічці.ру», така можливість дійсно існує. Однак вона вимагатиме, щоб кожен інтернет-провайдер володів серйозними технологіями.

“це вимагає наявності у провайдерів технології dpi для перевірки мережевих пакетів по їх вмісту”, – прокоментував сергій нікітін.

Експерт припустив, що справжньою метою влади є не тотальне блокування, а підвищення рівня складності обходу блокування. Це призведе до того, що 95% користувачів зазнають труднощів при використанні браузера tor і, можливо, відмовляться від нього. Правда, з ним не згоден інший фахівець-експерт з інформаційної безпеки сергій редхант. За його словами, раніше вже робилися спроби блокувати tor, і всі вони виявилися неефективними. На думку сергія редханта налаштувати анонімні вузли щоб обійти блокування може майже будь-який користувач без знань в області іт. Справа в тому, що інструмент налаштування вбудований в браузер tor.

Tor відомий в росії як частина даркнета. З його допомогою можна отримати доступ до будь-якої заблокованої інформації, в тому числі і до незаконної. Зокрема зловмисники використовують браузер для купівлі зброї, заборонених речовин та персональних даних. Зараз браузер заблокований в декількох країнах світу і в більшості з них користувачі знаходять способи обійти заборону.