Evga показала материнську плату x570 dark для екстремального розгону amd ryzen

17

Компанія evga показала свою першу материнську плату на чіпсеті amd x570. Новинку серії dark складно назвати звичайною, тому що кожна її деталь говорить про зворотне. Навіть процесорний роз’єм у неї розташований вертикально, а не горизонтально, як у практично всіх інших плат amd, а роз’єми для озп розмістилися над ним. Модель x570 dark призначена для ентузіастів і розрахована на екстремальний розгін процесорів ryzen.

Джерело зображень: evga

Живлення процесору забезпечують два 8-контактних роз’єми, що розташувалися поруч з 24-контактним роз’ємом живлення самої плати. Всі вони встановлені на правій стороні плати і повернені горизонтально її площині. Зроблено це для того, щоб забезпечити вільний доступ до роз’ємів озп і більш зручну прокладку кабелів. Керівник групи маркетингу evga джейкоб фрімен (jacob freeman) підтвердив, що плата використовує пасивну систему охолодження чіпсета amd x570.

У складі материнської плати x570 dark використовується значна 16-фазна підсистема живлення, охолоджувана парою великих алюмінієвих радіаторів, об’єднаних мідною теплопровідною трубкою. Радіатори покриті кожухом з логотипом x570 dark з rgb-підсвічуванням.

Як вже говорилося вище, плата отримала два роз’єми для оперативної пам’яті ddr4. Виробник заявляє підтримку частоти 5333 мгц + за допомогою ручного розгону. Причина, по якій evga встановила слоти горизонтально, полягає в бажанні розмістити їх ближче до процесорного роз’єму, тим самим збільшивши якість переданого сигналу і підвищивши розгінний потенціал озу. Максимальний підтримуваний обсяг пам’яті становить 64 гбайт.

Що стосується слотів розширення, то компанія передбачила наявність у новинки двох роз’ємів pcie 4.0 x16, одного pcie 3.0 x4, а також пари роз’ємів m. 2, що розташувалися під великим радіатором з логотипом dark. На зображеннях нижче можна ознайомитися з результатами розгону деяких моделей процесорів amd ryzen 5000 і ryzen 5000g за допомогою даної материнської плати штатним оверклокером evga вінсом люсидо (vince lucido) з псевдонімом kingpin.

У додаткове оснащення плати входять вісім роз’ємів sata iii і один роз’єм формату u. 2. Для тих, хто вирішить по повній використовувати лінії pcie на платі поруч з контролерами звуку передбачений додатковий 6-контактний роз’єм живлення. На панелі введення / виведення розташовані виходи 7.1-канального звуку, чотири роз’єми usb 3.1 gen2 type-a, один usb 3.1 type-c, два usb 3.1 gen1, комбінований роз’єм ps/2, пара конекторів для антен wi-fi, два 2,5-гігабітних lan, а також по одному hdmi і displayport. На платі також передбачені індикатор post-кодів, кнопки включення і перезавантаження, а також кнопка скидання потрійної системи bios.

Виробник не повідомив вартості плати x570 dark, але, швидше за все, на старті продажів ціна новинки складе більше $600.