Facebook запитує думку європейських користувачів щодо новинних сервісів

235

Facebook опитує європейських користувачів у спробі з’ясувати, яким новинним джерел вони довіряють.

Компанія стверджує, що ця інформація допоможе вирішити, чи варто працювати далі над змінами новинної стрічки, які почали впроваджуватися в США на початку цього року. Також опитування допоможуть в боротьбі з дезінформацією на платформі.

У січні головний виконавчий директор соцмережі Марк Цукерберг сказав, що сайт буде приділяти пріоритетну увагу статтями високої якості з довірених джерел. Рішення відповідає поточній політиці компанії, спрямованої на боротьбу з неправдивою інформацією.

Раніше Facebook піддавався критиці за те, що не зміг запобігти поширення неправдивих повідомлень, що виходять від деяких комерційних джерел і спамерів. Як стверджує влада США, дезінформація на Facebook сильно вплинула на хід передвиборної кампанії в Америці в 2016 році.

У січні Цукерберг сказав, що світ переповнений «сенсаціями, дезінформацією і поляризацією», а соціальні медіа лише поглиблюють проблеми: «Сучасні інтернет-сервіси дозволяють людям поширювати інформацію швидше, ніж коли-небудь. Це і добре, і погано. Якщо ми не почнемо працювати над проблемою зараз, далі буде тільки гірше».

У підсумку за допомогою коротких опитувань Facebook почав звертатися до своїх європейських користувачів, щоб з’ясувати, які новинні джерела суспільство вважає надійними. Міні-опитування демонструються на сайті жителям Великобританії, Німеччини, Франції, Італії та Іспанії. Зокрема, людей запитують, чи знайомі вони з конкретними новинними сервісами типу BBC News або the Guardian, чи довіряють вони інформації, що публікується на цих сайтах.

В даний час представники Facebook стверджують, що результати опитувань не вплинуть на ранжирування повідомлень в новинній стрічці. Компанія обіцяє, що про всі нововведення буде повідомляти заздалегідь.

Джерело: http://superfly.org.ua/