Функція PHP include – розширюємо можливості свого ресурсу

21

Від автора: багато «чайники», вперше занурившись «з вухами» в вивчення веб-програмування, наївно тішать себе надією, що будь-який ресурс поміститься на одній сторінці. Але це не так: сучасний сайт складається з десятків сторінок, пов’язаних між собою. Всі файли проекту можна порівняти з вагонами поїзда. При необхідності можна прибрати зайвий, а при нестачі – подовжити «програмний» склад ще на один. Для «зчеплення» файлів використовується функція PHP include.

Навіщо потрібен причіп?

Ну, щоб можна було більше завантажити і перевезти. За таким же принципом діють і в PHP: якщо потрібно «навантажити» на свій сайт контенту або функціоналу, то доведеться «чіплялися» ще один вагон (точніше, файл), і в ньому розміщувати додатковий вантаж. При цьому в якості причіпного пристрою виступає функція include().

З її допомогою можна легко змінювати структуру веб-проекту шляхом заміни одного файлу на інший. На такому принципі базується все сучасне сайтостроение. Кожна складова частина ресурсу або веб-сторінка розміщується в окремому файлі. Це також значно знижує загальну вагу всього програмного коду. Не зовсім зрозуміло? Тоді давайте розберемося на практичному прикладі. Повторюйте за мною:

Створіть 3 файли з розширеннями .php. Назвіть їх header, footer, content і додайте в одній папці на серверному просторі.

Створіть ще один файл PHP і назвіть його index.

У кожен з перших трьох файлів вставити відповідні (їх назви) рядка коду: