Гайд: перенесення збережень, ігор і налаштувань аккаунта на nintendo switch oled

33

Ну ось, ви все-таки зважилися себе порадувати і придбали нову модель приставки nintendo switch з oled-екраном, і у вас виникло питання: як повноцінно перенести всі збереження і дані зі старої консолі на нову? на жаль, у nintendo все через, кхм, те саме місце. Дивно, але в 2021 році перенесення аккаунта між двома ігровими приставками може стати цілим пригодою, для чого я і підготував цей гайд.

Спочатку з’ясуємо, чого ми хочемо:

  1. чи хочете користуватися обома приставками, або тільки нової?
  2. хто буде користуватися акаунтами і в яких умовах-з інтернетом або без?
  3. в які ігри ви будете грати на одній консолі і в які на інший?

Чому це важливо?

По першому пункту – можна просто перенести аккаунт з однієї консолі на іншу з усією інформацією, але приставка, з який виконується перенесення повністю втратить всі дані – клонувати їх не можна.

По другому пункту – у акаунтів є характеристика “домашня консоль” – це консоль, яка є основним власником аккаунта. Власник аккаунта може грати в куплені на цей аккаунт гри з електронного магазину на будь-якому зі своїх акаунтів без підключення до інтернету. Коли неосновна консоль зобов’язана підключитися до інтернету, щоб перевірити чи грає основний власник аккаунта в цю гру.

Третій пункт важливий тому, що не всі ігри підтримують хмарні збереження – таким чином, інформація про прогрес на акаунті може зберігається тільки на одній консолі. Перевірити, чи підтримуються хмарні збереження в конкретній грі можна через відповідне меню в налаштуваннях.

Вибираємо аккаунт зі збереженнями і дивимося, чи доступна функція хмари для конкретних ігор.

Якщо немає-потрібно прийняти рішення, на якій консолі ви хочете грати в ці ігри і перенести аккаунт на неї.

Ну а тепер, раз ми розібралися з усіма (майже) складнощами, перейдемо до самого процесу.

Перенесення аккаунта

Повторю, що перенесення аккаунта – це не клонування. Аккаунт переноситься з однієї консолі на іншу з усіма даними збережень і налаштувань профілю, за винятком острова в animal crossing: new horizons. Якщо перша консоль є власником облікового запису, права власника передаються на нову консоль. змінювати власника аккаунта можна тільки один раз на рік.

Щоб перенести аккаунт, обидві консолі потрібно поставити на зарядку, підключити до інтернету і покласти поруч. Спочатку на тій консолі, з якої виконується перенесення аккаунта заходимо в

системне меню-користувач – передати відомості про користувача

Слідуємо інструкції і натискаємо далі

Вибираємо вихідну консоль

Вибираємо аккаунт, який хочемо перенести і вводимо пароль аккаунта

Тепер ми беремо нову консоль, на яку переносимо наш аккаунт і проробляємо ті ж кроки, тільки вибираємо цільова консоль

Слідуємо інструкції, натискаємо далі , чекаємо

На вихідній консолі аккаунт і всі його дані пропадають, цільова консоль отримала всі дані.

Але повне перенесення аккаунта не підійде вам, якщо хочете користуватися обома консолями або передати стару консоль у спадок – тут краще скористатися функцією перенесення збережень.

Щоб перенести збереження через хмару, необхідно купити онлайн-підписку nintendo switch. Підійде як сімейне членство, яке досить дешеве (пара сотень рублів на рік з людини), так і індивідуальне – відмінностей між ними немає.

По-перше, нам потрібно налаштувати хмарні збереження на старій консолі, якщо ми цього не зробили.

системні налаштування-управління даними-хмарне сховище даних збереження-налаштування

Тут можна включити автоматичне завантаження даних з консолі на сервер, включивши функцію автоматично копіювати дані збереження

Не знаю, чому всі до цього не додумалися, але nintendo дозволяє відключити автоматичне завантаження збережень з хмари – для цього вимикаємо пункт автоматично завантажувати дані збереження

Ця функція дуже корисна, коли з одного аккаунта грає дві людини на різних консолях і ви не хочете перемішувати збереження. Nintendo також не дає завантажити без дозволу застарілі збереження, що теж великий плюс.

Додатково, можна вимкнути хмарні збереження для різних ігор.

Далі нам потрібно переконатися, що збереження відправилися на хмарний сервер, перейшовши в пункт всі дані збереження

Тут можна отримати всю необхідну інформацію про статус збережень: останню синхронізацію, поява більш свіжих даних в хмарі, статус синхронізації і підтримку хмарних збережень тією чи іншою грою.

Коли дані завантажилися в хмару, ми беремо нову консоль, підключаємо необхідний аккаунт через

системні налаштування-користувач-додати користувача

Переходимо в пункт

управління даними-хмарне сховище даних збереження-налаштування

Можна включити пункт автоматично завантажувати дані збереження , тоді всі збереження завантажаться автоматично, а можна вибрати індивідуальні ігри в меню дані збереження не з цієї консолі і вручну перенести збереження з хмари на нову консоль.

Але що робити, якщо хмарні збереження не підтримуються грою? варіанти два, перший-повне перенесення аккаунта, як зазначено вище. Другий-вручну перенести дані збережень конкретної гри з одного аккаунта на інший. При цьому всі дані на вихідній консолі будуть знищені-клонувати їх не можна. Спасибі, nintendo.

Перенесення збережень без хмари

Онлайн-підписка не потрібна для ручного перенесення збережень конкретних ігор між консолями, але при цьому збереження продадуть на вихідній консолі. При цьому можна передати дані ігор, які не підтримують хмарні збереження. Переходимо в пункт

системні налаштування-управління даними-передати дані збереження

На вихідній консолі вибираємо відправити дані збереження на іншу консоль , вибираємо аккаунт, вибираємо гру, натискаємо відправити дані збереження

На новій консолі переходимо в пункт

системні налаштування-управління даними-передати дані збереження

Вибираємо отримати дані збереження

Чекаємо, коли консолі синхронізуються і натискаємо далі . Чекаємо передачі даних.

Як змінити консоль-власника аккаунта

Основна консоль є “власником” аккаунта і має кілька переваг, головне з яких – можливість запускати ігри, куплені в електронному магазині без підключення до інтернету, а також можливість грати в ці ігри з будь-якого аккаунта. Всі інші консолі, які користуються цим аккаунтом будуть зобов’язані підключатися до інтернету для перевірки, чи не грає основний власник в ту ж гру.

Якщо ви скористалися функцією перенесення аккаунта, то нова консоль отримала всі права, якими володіла перша консоль, включаючи статус власника аккаунта.

Якщо ви просто зайшли в свій профіль на новій консолі і перенесли збереження ігор через хмару, але хочете перенести статус власника, щоб грати в ігри куплені в електронному магазині без підключення до інтернету, то потрібно зробити наступне:

На телефоні або комп’ютері перейти за адресою https://accounts.nintendo.com

Заходимо в свій аккаунт і натискаємо на пункт меню магазину

У самому низу натискаємо на пункт скасування реєстрації основний консолі

цей процес можна виконувати тільки 1 раз в рік.

Якщо підтвердите дію, попередній власник консолі втратить статус “основний” і наступна консоль, яка зайде в електронний магазин на цьому акаунті стане новою основною консоллю.

Перенесення збережень animal crossing: new horizon

Щоб перенести острів з однієї приставки на іншу, недостатньо перенести аккаунт. Острів animal crossing не прив’язаний до акаунтів, а прив’язаний до конкретної консолі nintendo switch.

Для початку заходимо в електронний магазин на обох консолях і встановлюємо додаток animal crossing: new horizons island transfer tool.

Після цього на консолі, з якої хочете перенести острів запускаєте додаток і прямуєте підказкам.

Після цього вибираємо пункт вихідна і натискаємо далі .

Тепер ми робимо ті ж самі кроки на новій консолі, вибираємо цільова консоль для отримання даних збереження.

Натискаємо отримати на новій консолі, передати на старій, підтверджуємо дію на новій консолі, підтверджуємо дію на старій консолі і чекаємо завершення процесу.

Якщо обидвіКонсолі не є власниками аккаунта( основний консоллю), передати збереження все одно можна – консоль буде лаятися, що тільки 1 людина може грати в цей додаток, але не звертайте увагу – сам процес перенесення острова це не зупинить і ніяких даних ви не втратите.

По завершенні передачі острова можна закрити програми на обох консолях і видалити його. Процес завершено.

Передача ігор між консолями

На жаль, передати гру з однієї консолі на іншу неможливо. Всі ігри та програми потрібно встановлювати заново через інтернет.

Передача скріншотів між консолями

Незважаючи на те, що нова консоль буде вимагати “форматування” даних на sd-карті, посилаючись на те, що вона була в користуванні іншою консоллю nintendo switch, цей процес не знищує медіафайли! все, що нова консоль видаляє з sd-карти-це додатки.

Для того, щоб перенести скріншоти і відео на нову консоль, потрібно переконатися, що вони знаходяться на microsd карті. Для цього переходимо в пункт

Натискаємо пункт пам’ять системи – скопіювати всі скріншоти/відео на карту microsd , чекаємо завершення процесу.