Галерея сайту. Урок 2

188

Від автора: у першому уроці циклу Галерея для сайту ми створили основну розмітку і оформлення галереї. Галерея працює, проте вона має суттєвий недолік. Справа в тому, що зараз для додавання нової картинки в галерею, нам доведеться писати для неї HTML-код. Це дуже незручно, якщо ми часто і багато додаємо картинок. Ще більше це доставить незручностей, якщо ми використовуємо на сайті більше ніж одну галерею. Ну а якщо користувач не вміє працювати з HTML-кодом, тоді додавання нових картинок в галерею представляється досить проблематичним процесом.

Галерея сайту. Урок 2Галерея сайту. Урок 2

У цьому уроці ми напишемо невеликий функціонал на PHP, який автоматизує процес додавання картинок в галерею. Достатньо буде лише додати картинки в папки галереї, і вона одразу ж появиться на сторінці.

Отже, створимо файл функцій – functions.php – і напишемо в ньому нескладну функцію:

function get_images($dir){
@$files = scandir($dir);
return $files;
}

Всього трьома рядками коду ми отримаємо всі картинки потрібної папки в масив. Функція scandir() отримує вміст каталогу в масив. Знак собаки ми поставили для того, щоб не сипати помилками, якщо станеться звернення до неіснуючого каталогу.

Функція unset() у другому рядку видалить з масиву два перших елемента, які будуть представляти собою покажчики на поточний і батьківський каталоги. Ну і останнім рядком ми повернемо масив.

Тепер залишається викликати функцію і пройтися в циклі з отриманого масиву. На початку індексного файлу пропишемо наступні рядки:

Тут ми підключили файл функцій. Далі визначаємо 2 змінних, в яких вказали шлях до папки з великими і маленькими картинками. Папки big small при цьому я переніс в папку з номером 1. Це буде перша галерея сайту. Надалі досить в папці img створювати додаткові папки для нових галерей. Ну і нарешті викликаємо функцію get_images(), яка повертає масив картинок в змінну $images.

Видаляємо старий висновок картинок і замість нього пропишемо цикл:

В даній галереї картинок немає

Якщо все зроблено вірно, то ми повинні побачити на сторінці всі картинки галереї. Тепер досить просто закинути нові картинки у відповідні папки, і вони відразу ж з’являться на сторінці галереї.

На цьому ми завершимо поточний урок. Удачі і до нових зустрічей!