Геймінг високої якості-огляд і тест geforce rtx 2070 super в зв’язці з amd ryzen 7 3800х

114

Літо плавно добігає кінця несучи з собою теплі деньки. Зовсім скоро осінь вступить у свої права, погода стане похмурою, зарядять холодні дощі. Воно й на краще, адже значить приводів виходити на вулицю стане в рази менше. Так що замість того щоб готуватися до осінньої нудьги, краще підготуватися до забійних баталій на цифрових полях битв!

2019 рік вже встиг принести безліч свіжих тайтлів і анонсів прийдешніх новинок. Свіжі ігри щосили хизуються оновленими движками, а маячать на горизонті консолі нового покоління загрожують в черговим підвищенням системних вимог мультиплатформенних ігор. Пора оновлюватися і оновлюватися радикально.

Гнатися за останніми новинками і ставити найдорожче і потужне залізо особливого сенсу немає. Так, існують процесори за типом intel core i9, але на даний момент це більше процесори для ентузіастів або для людей працюють в процесорозалежних додатках. Для ігрового комп’ютера варто взяти щось простіше, але з доробком на світле майбутнє. Природно з не найвищим цінником.

Так само тримаємо в розумі той факт, що більшість сучасних ігор більше спираються на потужність відеокарти, ніж на потужність процесора. Природно виходити також спробуємо зі співвідношення ціни і одержуваної потужності.

Підсумком таких ось нехитрих роздумів стала зв’язка з amd ryzen 7 3800х і geforce rtx 2070 super. Процесор добре показує себе в тестах щодо синіх побратимів, а також зможе завдяки 16-ти потокам спробувати себе в стрімах. Благо його потужності повинно вистачити з запасом і на ігри і на паралельний стрім. Трохи забігаючи вперед можу сказати-так, твердження про не найбільше навантаження для процесора в сучасних іграх виявилося вірно і в підсумку вдалося отримати достатній запас продуктивності для стрімінга. Думаю вибір процесора викликає не так багато питань як відеокарта, і на ній зупинимося докладніше.

Промінчик світла в царстві fps

Підбираючи такий важливий для ігрового pc компонент, потрібно не забувати тримати в розумі два важливих факти:

  1. і amd і nvidia вже заявляли що при формуванні ціни будуть орієнтуватися на фактичну продуктивність, а не на положення в лінійці. Грубо кажучи, продавати будуть саме продуктивність, і якщо умовний geforce 2060 схожий по продуктивності з 1070, то і коштувати вони будуть однаково, не дивлячись на те що 2060 повинна була ставитися до бюджетного сигменту. Безперечно 2080 забезпечує максимальну продуктивність серед непрофесійних рішень, але розрив за ціною з 2070 вельми значний, і не особливо можна порівняти з розривом по продуктивності, в той час як відмінність між 2060 і 2070 вельми вагоме.
  2. rtx отримує все більше поширення і до 2023 року, згідно заявам багатьох компаній, повинен стати стандартом для всіх виходять ігор. З огляду на загальний запас потужності подібної зв’язки через 1-2 роки вам навряд чи доведеться хоч трохи знижувати настройки в іграх, а наявність потрібних технологій дозволить вичавлювати з картинки максимум.

Підсумковим вибором стала geforce rtx 2070 super gaming x trio на 8гб gddr6 пам’яті у виконанні від msi. Карти мсай вже були у нас на тестах і залишили дуже приємне враження. Збірка у карти вельми гідна, особливо радує охолодження яке створює мінімальний шум навіть в пікових навантаженнях. Все таки три вентилятора це не одна знемагаюча турбіна, установкою яких грішать референсні версії від брендів які ми скромно не будемо згадувати. Також вибір версії від червоного дракона обумовлений хорошими фірмовими утилітами з широким функціоналом. Тут і побалуватися відчувши себе оверклокером, і підкоригувати схему роботи вентиляторів щоб вже точно ніхто не почув як ви граєте по-ночах в таємниці від усіх.

Вибір у бік super версії був зроблений теж не з банальної гонки за чимось новим. Перші версії, без такої приставки, rtx карток були якоюсь пробою пера. Не знаю як у вас, але у мене завжди є таке легке упередження над тільки що випущеними інноваційними пристроями і я зазвичай чекаю якийсь час щоб технології притерлися і виробник заново винайшов представлений раніше велосипед. Так і з лінійкою rtx super, версії яких отримали більше кількість обчислювальних блоків, трохи великі заводські частоти і в цілому помітно підібрали жирка в порівнянні зі своїми звичайними побратимами.

Початок почав

Мама-важливе слово в житті кожної людини, а материнська плата – важливе словосполучення в житті кожного комп’ютера. І якщо батьків не вибирають, то в плані комп’ютерних комплектуючих вибір у нас дуже широкий. Незважаючи на те, що 3-е покоління процесорів ryzen не так давно побачило світ, материнські плати з його підтримкою представлені досить широко. Час покаже як будуть вести себе ті чи інші рішення виробників, які чіпсети більш повно розкриває потенціал даного процесора, а так само якісь малопомітні його особливості. І можете як завгодно звинувачувати мене в упередженнях, але я все ще пам’ятаю процесори amd fx з тепловиділення 120 tdp і палючими материнки як сірники. Ми всі пам’ятаємо, amd, всі пам’ятаємо…

Так як збірку ми розраховуємо на тривале використання і якісь глобальні модифікації не плануються будемо діяти напевно-відкинемо середній ціновий сегмент (в бюджетному поки ще немає підтримки таких процесорів) і вибираємо материнську плату з хорошою і охолоджуваної ланцюгом живлення і чіпсетом здатним розуміти як і куди розганяти процесори.

Благо далеко ходити не довелося, у червоного дракона знайшлося те що повинно стати гідною основою нашої з вами системи. Msi meg x570 ace плата на чіпсеті amd x570. Крім підтримки необхідного нам сімейства процесорів плата здатна прийняти в себе три м2-накопичувача і відразу ж забезпечити невелике охолодження. Благо я ніколи особливо не помічав їх сильного нагріву, але вже чого чого, а охолодження зайвим не буває, тим більше пасивне і красиво вписуються в загальну естетику корпусу.

Детальні характеристики плати нижче:

Окремо хочеться відзначити два моменти-вбудований wi-fi адаптер, нехай і не щось революційне, але вкрай зручне, особливо в наше століття бездротових технологій і швидкісної передачі даних, і система охолодження самої плати. Масивні радіатори закривають всі елементи живлення повинні гарантувати високу їх відмовостійкість при тривалій роботі. Безумовно охолодження чіпа так само гідно виконано. В цілому плата справляє приємне враження якісного продукту, без зайвих наворотів, але і не позбавлена шарму завдяки дизайну.

Так само вартий уваги додатковий функціонал плати. Поруч з роз’ємами, прямо над гніздами кріплення антен розташовані кнопки скидання біоса і смос-пам’яті, на випадок якщо ви переоцінили оверклокерський потенціал компонентів або можливості системи охолодження. На самій-же платі, крім дубліката кнопки включення суміщеного з індикатором, розташована кнопка перезавантаження, перемикач режиму game-boost і невелике табло пост-кодів і кодів ініціалізації.

Невелика пауза

Основні вузли ми з вами розібрали, тепер коротко про те що повинно доукомплектувати нашу систему. Оперативної пам’яті вирішено було встановити 16 гб двома планками, для використання переваг двоканального режиму. На даний момент і в доступному для огляду майбутньому не намічається ігор здатних “з’їдати” більше 12-14 гб, так що краще вкластися не в обсяг, який невідомо коли саме принесе позитивний результат, а в швидкість роботи вибравши більш високочастотну і придатну для розгону пам’ять. У нашому випадку це кит 8х2 від компанії corsare.

В якості основного накопичувача будемо використовувати вже встиг показати себе надійним рішенням м2 накопичувач від samsung на 250гб. Якщо раніше ігрові pc не рекомендували збирати просто без ssd, то зараз вже краще зробити ставку на ще більш швидке рішення. Sata ssd може бути використаний для зберігання менш вимогливих ігор, а старий добрий hdd прекрасно послужить для зберігання колекції фотографій, відео та іншого що “викинути шкода, раптом стати в нагоді”.

Так само пару слів хотілося б сказати з приводу корпусу mpg sekira 500x. Крім явних приємних моментів у вигляді вбудованих вентиляторів вже з коробки підключених до спеціального контролера, здивувала продуманість циркуляції повітряних потоків. На вигляд глухі передня і верхня кришка таїли в собі безліч отворів через які холодне повітря потрапляло всередину системи. Несподівано вдале поєднання дизайну та інженерних рішень.

Підсумкова конфігурація системи у нас вийшла наступна:

  • материнська плата: msi meg x570 ace
  • процесор: amd ryzan 7 3800x (8 core 3900 stok)
  • озу 16гб (2х8 планки corsare vengeance 2666мг)
  • відеокарта geforce rtx 2070 super gaming x trio 8гб
  • ssdSamsung 960 evo 250gb
  • корпус mpg sekira 500x

Тести, тести, тести!

Під час тестів гри запускалися зі згаданого раніше м2-накопичувача і на дозволі full hd 1080р. На даний момент цей дозвіл екрану залишається найпоширенішим серед простих гравців.

І почнемо ми сьогоднішні тести з двох популярних мережевих ігор. Ні, це не cs:go і dota 2, які і на вельми скромних комп’ютерах показують гідні результат, і навіть не pubg, оптимізація якого здатна змусити плакати практично будь-яке залізо.

Мультяшний батл-рояль fortnite на епічних налаштування графіки порадував стабільними 100 + fps з досить рівним графіком фреймтайму.

Apex legends, вже трохи більш вимогливий до заліза, на максимальних налаштуваннях і якості текстур лічильник так само тримається в районі 100 fps іноді просідаючи до 95.

Окремо зазначу що згладжування також було виставлено в обох іграх на максимум. Так ця одна з тих налаштувань які прийнято відключати на догоду максимального показника. Якщо згладжування повністю прибрати, то в обох іграх можна домогтися стабільно 140+ кадрів. Так що наша зв’язка зможе повністю розкрити потенціал 144 ггц монітора задовольнивши потреби людини вирішила штурмувати висоти кіберспорту.

Наступним на тесті у нас справжній хіт серед шутерів останніх років – metro exodus. Але в нашому тесті він не тільки через свого затягує геймплея. Метро одна з небагатьох ігор повноцінно підтримують rtx, так що тестую будь-яку з карт даної лінійки складно пройти повз пригод артема.

На ультра налаштуваннях без включеного rtx гра триматися в межах 110 кадрів практично не просідаючи навіть під час активних перестрілок. На засніжених і не особливо доброзичливих до людей просторах отримуємо близько 85 кадрів з невеликими осіданнями в сценах з великою кількістю об’єктів.

Включивши ртх ми отримуємо помітний приріст…ні, на жаль не кадрів, а атмосферності. На жертовний вівтар краси і сучасних технологій довелося піднести близько 15 кадрів на закритих локаціях, отримавши близько 95 fps. Вийшовши на поверхню втрачаємо ще трохи, до 82 з рідкісними осіданнями аж до 70 кадрів в секунду.

В цілому метро результат показав себе відмінно, особливо якщо врахувати що нашу msi geforce rtx 2070 super gaming x trio ми не стали щадити хоч якимись послабленнями в плані налаштувань. Але практично кінематографічна картинка того варта.

Ну і останнім, але не за значенням, в нашому імпровізованому тестуванні стане battlefield 5. Дозвіл екрану все так же 1080р, настройки викручуємо на максимум і приємно дивуємося! незважаючи на свою гадану вимогливість до заліза більше 100 кадрів при активно rtx.

Підводячи підсумки

Потенціал зв’язки amd ryzan 7 3800x і msi geforce rtx 2070 super gaming x trio виходить далеко за рамки цифр отриманих в ході нашого тестування. Незначне зниження налаштувань в деяких іграх (з ультра на високі) дозволить з великим комфортом грати і на qhd. Також не варто скидати з рахунків високий потенціал розгону, який досить легко здійснити на колишній в наших руках материнській платі msi meg x570 ace. Благо крім зручного софта, плата представляється досить надійною і здатною витримувати високі частот і напруга.

І ще, в самому кінці, одним рядком, я хочу торкнутися теми піднятою на самому початку. Я говорив про те, що відеокарта зараз набагато важливіше процесора, для сучасних ігор. Якщо ви уважно подивилися моніторинг на скріншотах, то напевно помітили відносно невисоку навантаження на процесор. З огляду на запас потужності, що залишився, ви зможете легко проводити стріми у високій якості задіюючи тільки процесор.