Генерація прайс-листа у форматі Excel за допомогою PHP. Phpexcel

20

Від автора: дуже часто при розробці веб-додатків постає завдання створити прайс-лист товарів або послуг якийсь кампанії у форматі таблиць Microsoft Excel. Але при цьому необхідно передбачити, щоб він вільно генерувався на основі даних, що зберігаються в базі даних.

У сьогоднішньому уроці ми з Вами вирішимо таку задачу. Тобто ми навчимося генерувати документ у форматі таблиць Excel за допомогою мови PHP і спеціальної бібліотеки PHPExcel. Це дуже потужна і дуже широко застосовувана бібліотека з величезним функціоналом. Звичайно, всі її можливості за один урок розглянути ми не зможемо, але дізнатися основи і навчитися з нею працювати — ми цілком встигнемо.

План уроку

1. Підготовка до уроку.

2. Установка бібліотеки PHPExcel.

3. Основні параметри аркуша книги Excel.

4. Наповнення документа даними.

5. Стилізація даних.

Деталі підручника

Тема: PHP

Складність: Середня

Урок: Відео (.mp4)

Час: 01:31:02

Розмір архіву: 217 Mb

Генерація прайс-листа у форматі Excel за допомогою PHP. PhpexcelГенерація прайс-листа у форматі Excel за допомогою PHP. Phpexcel

1. Підготовка до уроку.

Перше що нам потрібно для створення прайс-листа – це дані, які в ньому виводити. Для цього я підготував базу даних під назвою price), в якій міститься лише одна табличка – stuff. В табличці міститься кілька найменувань товару, для виведення в прайс-листі. Її дамп Ви зможете взяти з изходников до уроку.

Далі я підготував дуже простий скрипт, який витягає дані з бази даних, а конкретніше з таблички stuff, і формує з цих даних масив. З цим масивом ми з Вами і будемо працювати.

Скрипт включає в себе всього три файлу:

config.php

functions.php

index.php

Важливе зауваження!

Якщо Ви хочете використовувати для виводу даних у форматі EXCEL російські символи, то обов’язково всі файли треба зберігати в кодуванні UTF8.

Далі давайте наведу код всіх трьох файлів. Файл config.php:

Як Ви бачите, тут все елементарно. Просто задаємо чотири константи для зберігання налаштувань підключення до бази даних. І власне, виконуємо підключення та вибір бази даних для роботи. Далі встановлюємо кодування запитів.

Наступний файл functions.php: