Google почав рекомендувати Lite-версії програм

211

З кінця березня Google почав показувати підказки в магазині Android, які допомагають знайти і встановити додаток, сумісний з певним смартфоном. Схоже, що функція поки що перебуває на стадії тестування, тому що далеко не всі користувачі стикаються з подібними підказками.

Що таке Lite-додаток?

Зокрема, користувач Reddit під ніком banksio повідомив, що помітив рекомендацію, коли скачував мобільний клієнт Facebook. На сторінці з описом APK перебувало маленьке віконце, де говорилося, що в магазині є сумісне додаток меншого розміру – Facebook Lite. По функціоналу воно нічим не відрізняється від повноцінної версії, але за рахунок невеликої ваги завантажується швидше і займає менше оперативної пам’яті.

А кому видаються підказки по скачуванню Lite-версії?

Як вже говорилося, підказки бачать далеко не всі. Поки не ясно, за яким принципом йде тестування, і Google не дає жодних обіцянок на рахунок того, чи зможуть інші користувачі Android бачити рекомендації по установці. Як зазначив banksio, вони могли б вельми полегшити життя власникам слабких смартфонів на Android Go, для яких Google створив цілий ряд оптимізованих АПК.

Не всім відомо, що в популярних додатків на зразок YouTube або Google Maps є Go – і Lite-версії: вони важать менше, вантажаться швидше і не лагают при використанні.

Встановити їх можна на будь-який пристрій, однак вони рекомендовані для бюджетників з 1-2 ГБ оперативної пам’яті. Також полегшені версії споживають менше трафіку і відмінно підходять для використання в регіонах з повільним інтернетом.

Джерело: http://free-review.net.ua/