Google загрожує величезний штраф з боку Європейського союзу за монополію

257

Європейський союз наклав на Google рекордний штраф в розмірі 4,34 млрд євро. Виявляється, компанія порушила законодавство про конкуренцію – використала свій статус для агресивного просування своїх служб.

Google як же так?

Якщо вам потрібен ідеальний приклад компанії, яка є лідером у своїй галузі, то Google першою приходить в голову. Переважання американського концерну в області мобільних пристроїв і послуг очевидно для всіх, хто коли-небудь користувався інтернетом зі смартфона або планшета.

Chrome, пошуковик, ОС Android – всі три домінують у своїх сегментах. Тепер Google ще раз побила рекорд, але навряд чи такою, якою їй хотілося б. За порушення законодавства ЄС про конкуренцію компанію змусять виплатити штраф небачених досі розмірів – цілих 4,34 млрд євро.

Так Google монополіст?

Втім, ми не вперше чуємо про Google в контексті монополій. Рік тому Європейська комісія зажадала від корпорації виплатити 2,4 млрд євро за зловживання своєю позицією заради ефективного просування свого чергового сервісу – Froogle.

А тепер компанія вельми сумнівним чином просуває свій пошуковик і браузер Chrome на мобільних девайсах. Насамперед, виробники цих пристроїв повинні встановити обидва додатки заздалегідь, якщо хочуть отримати ліцензію для Google Play. По-друге, і розробники телефонів, і мобільні оператори отримують фінансові пільги в обмін на попередню установку пошукової системи Google. По-третє, група заборонила виробникам, які бажають встановити програми Google, продавати будь-які мобільні пристрої на основі версій Android, не схвалені компанією, нібито через загрозу безпеки для користувачів.

Google буде все оскаржити

Google може поставити на цьому скандалі точку, просто виплативши штраф. Але терміни підтискають – питання потрібно вирішити за 90 днів. А інтернет-гігант вже заявив про оскарження рішення. Генеральний директор Сундар Пичаи стверджує у своєму блозі, що Android пропонує більший вибір, не менший»: мовляв, установка нових додатків дуже проста, і користувачі можуть видаляти програми, коли захочуть.

Правда, поки неясно, як цей аргумент переконає Єврокомісію. Якщо компанія не виконає рішення в строк, що її покарають ще одним штрафом, на цей раз рівним 5% від середньодобового глобального обороту материнської компанії – Alphabet.

Додамо, що досі перебувають на розгляді матеріали, що стосуються рекламної системи AdSense. У первинному повідомленні Європейського союзу в 2016 році йшлося про зловживання домінуючим становищем концерну, що може означати ще одне покарання. Хто знає, може бути, скоро компанія поб’є свій рекорд?

Джерело: http://rapidzona.com.ua/