Google змінила свої продукти, щоб уникнути звинувачень у порушенні патентів sonos

15

Згідно з документом, опублікованим комісією з міжнародної торгівлі сша (itc) в рамках справи проти google, пошуковий гігант вніс необхідні зміни в свою продукцію, щоб не порушувати патенти sonos. Зокрема, мова йде про технології для синхронізації стереодинаміків і видаленні часткової затримки, інтерпретованої людським вухом як відлуння.

Джерело: bloomberg.com

Представники sonos стверджують, що google скопіювала технологію компанії, і це негативно вплинуло на її продажі. У зв’язку з цим вона домагається заборони на імпорт пристроїв google home і chromecast, а також смартфонів і ноутбуків pixel, які виробляються в китаї. Комісія відклала прийняття остаточного рішення у справі на грудень, факт використання google власних рішень знизить ймовірність того, що заборонні заходи будуть накладені.

Місяць тому суддя itc чарльз буллок (charles bullock) опублікував попереднє рішення, згідно з яким google все-таки порушила п’ять проходять у справі патентів sonos. На засіданні представники google заявили, що компанія розробила власні технології, що відрізняються від рішень позивача, проте даний факт в попередньому рішенні відображений не був.

Вивчивши документ, опублікований 7 вересня юристами itc, суддя встановив, що альтернативні розробки google вже не порушують патентів. Документ був поданий в управління з розслідування недобросовісного імпорту, в ньому тезами наведені аргументи сторін, що клопотають про розгляд відомством позиції судді буллока.

Представник google хосе кастанеда (josé castañeda) заявив: «у первинному рішенні схвалені зміни технологій за всіма заявленими патентами sonos. Ми розчаровані тим, що sonos зробила помилкові заяви про наше партнерство та технології. Ми конкуруємо завдяки нашим ідеям і якості наших продуктів”.

Представники sonos своєї позиції теж не поміняли: на їхню думку, власні рішення google вдарять по споживачам, а google продовжує порушувати патенти компанії. “google має можливість відмовитися від [ряду] функцій і погіршити продукцію за рахунок споживачів, тільки щоб продовжити порушувати безліч патентів sonos. Незважаючи на те, чи порушує такий погіршений продукт зазначені патенти, sonos володіє іншими патентами, які охоплюють заявлені функції, і google буде потрібно також припинити їх порушення», — заявив представник компанії.

Крім слухань в itc, sonos і google подали в окружний суд позови один проти одного щодо порушення патентів. На думку аналітика bloomberg intelligence, в якийсь момент удача дійсно була на стороні sonos, проте внесені google зміни позбавили її переваги. У окружному суді sonos має шанси повернути свою перевагу, однак це буде не так просто, як сподівалися її інвестори.

Обидві компанії звернулися до itc з клопотанням про розгляд ухвал судді буллока: google — за основним порушення патентів, sonos – за оновленими рішеннями опонента. Клопотання сторін і позиція судді поки не опубліковані — з документів належить видалити інформацію, що становить комерційну таємницю.