Хто і навіщо атакує ваші улюблені сайти та програми і як вони захищаються

269

Злом сайту або програми означає, що зловмисники отримують доступ до всіх файлів. Тепер вони можуть проводити операції від імені власника, управляти рахунками, розсилати спам і т. д.

Не варто думати, що під гарячу руку хакерів можуть потрапити тільки великі ресурси – кіберзлочинці не гребують і невеликими сайтами, особистими записами, найбільш, здавалося б, нешкідливими і захищеними додатками. Тому потенційної небезпеки піддаються абсолютно всі, хто веде сайт або використовує те, або інше додаток. Сьогодні ми постараємося відповісти на найактуальніші та гарячі питання, що стосуються злому подібних ресурсів.

Спробуй Nemesida WAF безкоштовно

Навіщо хакерам потрібно зламувати сайти?

Причини таких дій можуть бути різними – від простого спортивного інтересу до втілення в реальність хитромудрого змови. Ми розглянемо найпоширеніші причини, за якими сайт або додаток потрапляють під хакерську атаку:

1. Отримання конфіденційної інформації

Наприклад, сьогодні почастішали зломи сайтів МФО, де розташовується особиста інформація клієнтів. В результаті оформляються кредити, про яких клієнти мікрофінансових організацій дізнаються вже після «наїздів» кредиторів з-за несплати. За допомогою злому можна отримати також і таку інформацію: номери кредитних карт, паролі від електронної пошти і акаунтів в соцмережах.

2. З метою шантажу

Для цього хакери часто використовують DDoS-атаку, коли сайт отримує таку кількість запитів, з якими він не може впоратися і просто «лягає». І тоді зловмисники вимагають у власника гроші, інакше атака буде продовжуватися. Такими методами часто користуються нечисті на руку конкуренти, завдання яких – вивести конкуруючий ресурс з ладу.

3. Перенаправлення трафіку

З атакованого сайту починають надходити пропозиції користувачам перейти на порно ресурс, гральний сайт або інші подібні «шлакові» сайти. Також розміщуються фішингові сторінки, які збирають дані користувачів.

Поле діяльності для зловмисників після злому сайту дуже широке: вони можуть використовувати цей ресурс для розміщення інформації будь-якого характеру, заражати комп’ютери користувачів вірусами, видаляти або замінювати якісний контент, щоб знизити сайт в пошуковій видачі, виконувати DDoS-атаки з його сторінок, розсилати вірусні програми, зламувати з його допомогою інші інтернет-ресурси.

Чим загрожують зломи для власників і вебмайстрів?

Якщо зламаний ресурс раніше використовувався для продажу товарів або послуг, то після хакерських дій довіру до нього з боку покупців значно знижується. При переході на такий сайт зазвичай вискакує «плашка», яка попереджає про те, що подальші дії можуть завдати шкоди комп’ютеру користувача. І що в таких випадках зазвичай користувач робить? Правильно, він закриває підозрілий ресурс і намагається надалі більше до нього не повертатися.

Які ще наслідки має злом і зараження сайту:

 • Хостинг-провайдер може повністю заблокувати доступ до сайту або до всього облікового запису хостингу. Це може виникнути у ході планової перевірки та виявлення шкідливого коду на сайті. В результаті при переході на ресурс користувачі будуть бачити статус 503 і кришку від хостера.
 • Через таких дій сайт може випасти з індексу, так як існує ймовірність, що робот побачить тільки заблоковану хостером сторінку з кодом 503.
 • Хакер може повністю знищити веб-ресурс, без можливості подальшого відновлення. Якщо мова йде про розкручений ресурс з високою відвідуваністю, то збитки очевидні.
 • Якщо пошукова система виявить підозрілу активність на зламаному сайті, то він потрапить у базу шкідливих. А ця категорія ресурсів вважається «ізгоєм».
 • Розміщення шкідливого коду на скомпрометованому сайті дозволяє проводити атаку вже на його відвідувачів (заражати їх і поширювати вредоностные програми тощо).

Також заражений або зламаний сайт може блокуватися браузерами на базі Google Safe BrowsingAPI або Safe Browsing API Яндекса.

Як дізнатися, що сайт або додаток зламали?

Не завжди власники сайтів відразу виявляють хакерські дії – іноді «паразит» може потроху «вичавлювати» з ресурсу максимум протягом не одного місяця. За статистикою, більша частина власників сайтів звертає увагу на проблеми з безпекою сайту вже після появи проблем, пов’язаних із їх компрометацією сайтів. Атаки набагато дешевше попередити, ніж усунути наслідки злому (це багаторазово збільшить вартість робіт).

Є ряд непрямих ознак, які можуть вказувати на хакерську атаку:

 • З’явилася реклама, банери, тизерну блоки спливаючі вікна, яких раніше не було. З’явився сторонній контент (фрагменти сторінок, пункти меню, нові статті).
 • Відвідуваність сайту різко впала, ресурс втрачає позиції в пошуковій видачі.
 • Якщо клікати на локальні посилання, то перекидає на сторонній ресурс.
 • У статистиці відвідувань зафіксовані дивні візити, які не тривають довше секунди.
 • На сайт надходить багато скарг від користувачів, яких не влаштовує недобросовісна реклама або низькоякісний контент.
 • Від хостера надійшло повідомлення про високої навантаженні, наявність в скриптах шкідливого коду або спам-розсилки.

Також в панелі вебмастера можуть з’явитися багато нових сторінок, які додавалися без відома самого вебмастера. Якщо зламали фінансовий аккаунт, то з рахунку можуть пропадати гроші. Фото і листування з особистого облікового запису можуть публікуватися на сторонніх ресурсах без відома власника. Якщо вхід в обліковий запис відбувався з яких-небудь сторонніх незнайомих пристроїв, то ймовірність злому дуже велика.

Які сайти хакери зламують найчастіше?

Зловмисників найчастіше цікавлять фінанси користувачів, тому сайти комерційних банків зламуються дуже часто. Хакери отримують особисті дані клієнтів і використовують їх у своїх інтересах. Також часто атакують сайти інтернет-магазинів з бонусними системами і особистим кабінетом для користувачів.

Частими жертвами зловмисників стають в основному ресурси, що базуються на популярних CMS (Content Management Systems). Шкідливі віруси знаходяться на ресурсах, що пропонують завантаження безкоштовного контенту (музика, реферати, дипломні, фільми). Але попередньо пропонується скачати програму для більш швидкого завантаження. Разом з цією програмою в пристрій користувача і проникає вірус.

У групі ризику знаходяться наступні ресурси:

 • СМЅ c відомими уразливими місцями;
 • з високою відвідуваністю;
 • високим індексом цитування.

Але відчувати себе в цілковитій безпеці від дій хакерів сьогодні не може ніхто. Зловмисників не зупиняє ні вік сайту, ні його популярність, наявність захисного програмного забезпечення.

Кілька найбільш популярних помилок:

Кому потрібен мій сайт? У мене немає ворогів і явних конкурентів.

Потрапити під хакерську «роздачу» може практично будь-який користувач. Зловмисники вибирають «жертву» рандомно, за певним вибірках з пошукових систем. Подбавши про надійною охоронній системі, наприклад, у вигляді «Nemesida WAF» від компанії «Pentestit», можна надійно захистити свій ресурс. Адже втрати від атак зазвичай набагато вагомішими, ніж витрати на превентивний захист.

Спробуй Nemesida WAF безкоштовно

Краще я інвестую в прибуток. Навіщо мені цей захист?

Дуже часто власники сайтів воліють витратити бюджет на рекламу або SEO, ігноруючи захист. Але після атаки нівелюються всі ефекти просування. Якщо порівняти, скільки грошей доведеться витратити на відновлення ресурсу після хакерських дій, то захисні витрати здадуться незначними.

Хостер має дбати про мій захист. Я то тут при чому?

Головне завдання хостер-компанії – це надавати клієнтам майданчик для розміщення ресурсу і забезпечувати її технічне супроводження. Всі! Звичайно, іноді хостери проводять профілактичні дії, спрямовані на виявлення шкідливих кодів, але захищати ваші сайти вони не повинні. Цим питанням повинні займатися ви, і тільки ви! Пам’ятайте, що після злому хостер не зобов’язаний займатися відновленням сайту та його захистом. Найчастіше в таких випадках він просто блокує шкідливий ресурс.

Як захиститися від хакерських атак?

Машинне навчання «Nemesida WAF» здатне виявляти атаки з точністю 99.98% при мінімальній кількості помилкових спрацьовувань, дозволяючи оперативно блокувати хакерські атаки на самих ранніх стадіях.

Крім цього, «Nemesida WAF» допоможе виявити brute-force атаки, знайде вразливі місця і усуне їх з використанням системи вируального патчінга, проаналізує трафік антивірусними захисними засобами. Можна інтегрувати з SIEM-системами, застосовувати додаткові модулі для більшої інформативності та зручності користування. Користувач отримує доступ в Особистий кабінет з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, звідки він може відслідковувати інциденти і реагувати на них. Тут можна ознайомитися з таблицями і графіками атак на веб-ресурс. Сайт знаходиться під цілодобовою охороною. Про всі спроби атак користувач отримує відповідні повідомлення. ЗА «Nemesida WAF» доступно у вигляді інсталяційного дистрибутива або хмарного сервісу.

«Nemesida WAF» пропонує двотижневе безкоштовне тестування, що допоможе оцінити всі переваги і протестувати систему абсолютно безкоштовно.

Спробуй Nemesida WAF безкоштовно

 

Джерело: http://astral-td.com.ua/