Instagram пропонує користувачам заводити другі акаунти, щоб розмежувати публічне і приватне спілкування

32

Протягом останнього року instagram без гучних анонсів і роз’яснень почав пропонувати користувачам «спробувати новий аккаунт». Як свідчить спливаюче повідомлення, це допоможе “підтримувати зв’язок з невеликими групами людей”, які дійсно цікаві.

Джерело зображення: solen feyissa / pixabay-com

Спливаюче повідомлення з’являється для користувачів з одним аккаунтом при довгому натисканні на іконку профілю в нижній частині стрічки або на ім’я користувача. У кілька торкань від цього повідомлення з легкістю заводиться другий аккаунт без необхідності виходити з першого. Можна вибирати, яким чином він буде управлятися: як незалежна або як пов’язана обліковий запис.

Представник instagram не відповіла на питання wall street journal, з якою метою це робиться, і як багато користувачів вже завели другі акаунти за допомогою даного інструменту. Але експерти по соцмережах впевнені, що це природна реакція на зміни в перевагах користувачів — від повної публічності і гонитви за лайками до приватних дискусій в закритих групах. Тобто один аккаунт можна вести публічно, а інший — таємно. Володіє instagram компанія meta platforms прагне збільшити залученість користувачів і, відповідно, рекламну виручку.

Користувачі платформи можуть обмежувати доступ до своїх постів, проте в більшості своїй вони дійсно вважають за краще заводити другі акаунти, які в загальному випадку називають «finsta» або «fake insta». На відміну від facebook, адміністрація якого наполягає на тому, щоб один користувач мав лише один обліковий запис, instagram ніколи не заперечував проти кількох облікових записів для одного користувача.

Багато з тих, чиї сторінки перетворилися на рекламні білборди власних брендів, фактично втратили можливість зв’язуватися і спілкуватися з близькими людьми в instagram. Вони втомилися від алгоритмів, які вирішують за них, що бачать вони і оточуючі — а другі акаунти дозволяють їм облаштувати більш безпечний простір, в якому можна залишатися самими собою.