Intel презентувала спосіб продовжити час автономної роботи ноутбука

247

Компанія Intel розробила нову технологію з контролю харчування дисплеїв ноутбуків. На думку самого виробника це допоможе зменшити енергоспоживання ПК в два рази.

Розробка для зменшення енергоспоживання

Американська корпорація по виробництву електроніки і комп’ютерних складових презентувала власне рішення щодо зниження споживання енергії мобільних комп’ютерів, що в підсумку призведе до збільшення активного часу їх автономної роботи. Нова технологія Low Power Display покликана усунути слабку сторону портативних персональних комп’ютерів – енергоспоживання екрану.

На міжнародній виставці Computex 2018 (Тайбей) компанія Intel розповіла про нову розробку специфікацій, які сприяють створенню енергозберігаючих екранів ноутбуків. Як говорить сам виробник, потужність такого роду дисплеїв не буде вище значення 1 Вт. Заявлений показник вважається вдвічі менше сучасних значень споживання енергії стандартного екрану портативного ПК, а значить, вдвічі збільшує тривалість роботи пристрою.

Для наочної демонстрації власної розробки і показати «товар обличчям» Intel представила на виставці ноутбук Dell XPS 13, який входить в число перших мобільних апаратів, екран для яких сконструйований із застосуванням інноваційної технології Low Power Display. За словами офіційних представників корпорації, виробниче тестування пристрою показало більшу кількість годин автономного режиму ноутбука (приблизно на 4-8 годин) залежно від енергоємності розв’язуваних завдань.

Як працює технологія

Збільшити кількість годин роботи ноутбука без додаткової підзарядки планується не тільки через використання оновлених енергозберігаючих технологічних рішень.

Технологія Intel передбачає «взаємне співробітництво» екрану і графічного адаптера, які будуть з’єднуватися між собою і обмінюватися інформацією, в результаті чого режим роботи окремих компонентів може бути змінений.

Приміром, відеоадаптер для збільшення роботи акумулятора автоматично зменшує яскравість дисплей або частоту оновлення. Якщо на дисплеї тривалий час відображається статична картинка, нове системне пристрій зробить висновок, що висока частота оновлення в даному випадку не має значення для користувача. Швидше за все, нове технічне рішення стане робочим тільки з адаптерами від самого Intel.

Сучасні екрани найчастіше працюють в змозі автоматичного регулювання їх яскравості. Це означає, що яскравість адаптується до оточуючих зовнішніх умов і змінюється в залежності від ступеня освітлення місця, де знаходиться гаджет. За твердженням Intel, екрани, в яких застосовується Low Power, повинні виявитися більш прогресивними, ніж адаптивні дисплеї, хоча поки американський виробник не дає пояснень, як саме це буде реалізовано.

Для вже існуючих комп’ютерів і гаджетів нова розробка не буде застосовуватися. Для її роботи необхідні встановлені компоненти від Intel, а не інших виробників.

Джерело: http://3das.com.ua/