Joomla. Опис однієї з найбільш популярних CMS

509

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. В даний час для створення сайту розробники все частіше використовують системи керування контентом, які активно розвиваються вже тривалий час і пропонують широкий функціонал для вирішення різних завдань. Але різноманіття останніх може ввести в оману початківця веб-майстра, так як на перших порах важко визначитися з відповідною CMS для вирішення певної задачі. Тому в даній статті я хотів би навести для CMS Joomla опис і можливо, це допоможе у виборі інструменту для вирішення поставлених завдань.

CMS Joomla

Насамперед хотів би привести загальне для CMS Joomla 3 опис. Joomla – це універсальна система управління контентом з відкритим вихідним кодом, яка орієнтована на створення сайтів різного функціоналу, від простого односторінкового сайту, до складного інтернет магазину або каталогу товарів. Вихідний код системи написаний на мові PHP і JavaScript, при цьому в якості сховища додаткової системної інформації та контенту використовується одна з доступних систем управління базами даних MySQL, PostreSQL, MsSQL.

Головні переваги даної CMS, які визначають її високу популярність — це простота управління, надійність, доступність.

На офіційному сайті http://joomla.org Ви знайдете для системи управління контентом джумла опис і посилання для скачування останньої актуальної версії.

Joomla. Опис однієї з найбільш популярних CMS

У базовій комплектації Joomla, містить мінімальний функціонал, необхідний для адміністрування майбутнього сайту і виконання не складних завдань. Тобто – це свого роду каркас для майбутнього проекту, якась заготівля, причому, використовуючи яку, можна вирішити певний набір типових завдань у сайтобудуванні. Приміром, створити повноцінний блог або сайт візитку і т. д. Як було зазначено вище, функціонал движка, можна значно розширити і адаптувати під будь-які завдання, використовуючи додаткові розширення (компоненти, модулі, плагіни. При цьому за час існування CMS розроблені тисячі готових розширень різних типів і функціоналу. При цьому розширення випускаються як в платному варіанті, так і в безкоштовному, таким чином, для вирішення поставленої задачі завжди можна знайти оптимальний додатковий інструмент. Якщо відповідне розширення не знайдено, по причині не типової задачі, яку необхідно вирішити, або завищеної ціни на потрібне доповнення — завжди можна створити власне розширення, яке ідеально буде задовольняти поставленим завданням. Правда в цьому випадку необхідно знати принцип роботи двигуна і його API. В курсі Joomla-Професіонал. Створення розширень для Joomla, як раз дуже докладно висвітлена тема створення власних розширень.

Функціонал CMS Joomla влаштований таким чином, що для створення сайту, практично не потрібні знання спеціальних мов веб-програмування, за винятком створення власних розширень. Таким чином, щоб створити сайт на даному движку, досить встановити його, вибрати з необхідності розширення, а далі, в панелі адміністратора, використовуючи спеціальні елементи управління виконати настройку майбутнього сайту і наповнити його необхідним контентом.

Joomla. Опис однієї з найбільш популярних CMS

Крім розширень для зазначеної CMS розроблено величезну кількість готових шаблонів, які використовуються для формування дизайну користувача частини сайту. Відповідно на етапі розробки сайту, також необхідно визначитися із зовнішнім виглядом і встановити відповідний шаблон.

Що таке Joomla platform?

Вивчаючи інформацію про дану CMS, швидше за все Ви зустрічали таке поняття як Joomla Platform, і швидше за все, задавалися питанням – що це, і як можна його використовувати для вирішення деяких завдань?

Joomla Platform – це логічне ядро CMS Joomla, тобто набір певних класів, які використовуються для роботи всієї СИСТЕМИ в цілому. Іншими словами, це якась подоба фреймворку, який використаний для створення движка. При цьому исходники Joomla Platform, в основному визначені в каталозі libraries.

Відповідно дану платформу можна використовувати для створення розширень Joomla а так само для створення окремих скриптів і веб-додатків. Joomla Platform – так само як і CMS, безкоштовна і містить відкритий вихідний код.

На сервісі GitHub Ви знайдете вихідний код, який можна завантажити і використовувати у своїх напрацюваннях. При цьому для Joomla Platform опис російською мовою, не передбачено і доведеться задовольнятися англомовної довідковою інформацією для створення власних проектів.

Joomla. Опис однієї з найбільш популярних CMS

На цьому у мене все. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!