Капітан кірк успішно злітав у космос на борту корабля blue origin new shepard

11

Компанія джеффа безоса (jeff bezos) blue origin провела сьогодні п’ятий в цьому році запуск суборбітального корабля new shepard. Канадський актор ульям шетнер( william shatner), який зіграв капітана кірка в «стартреку», разом з трьома іншими туристами в рамках місії ns-18 піднялися на висоту приблизно 105 км, після чого повернулися в атмосферу і плавно спустилися на поверхню землі.

Зображення: ap photo / lm otero

Пуск корабля new shepard відбувся о 10:50 за місцевим часом (17:50 мск) з майданчика corn ranch, що знаходиться поблизу міста ван-хорн на заході штату техас, сша. Весь політ тривав близько 11 хвилин. Трохи менше двох хвилин одноступінчаста ракета носій розганялася вертикально, після чого капсула з екіпажем відокремилася і продовжила рух по інерції, піднявшись на висоту близько 105 км.

Зображення: nbc

За рахунок цього близько трьох хвилин польоту космічні туристи провели в невагомості. Потім капсула повернулася в атмосферу і завдяки парашутній системі здійснила м’яку посадку. Ракета-носій також успішно здійснила вертикальну посадку через сім хвилин після старту приблизно в трьох кілометрах від стартового майданчика, використовуючи для гальмування маршовий двигун.

Зображення: nbc

Успішна реалізація місії ns-18 зробила 90-річного вільяма шетнера найстарішою людиною, яка коли-небудь побувала в космічному просторі.

Зображення: nbc

Під час польоту компанію йому склали віце-президент blue origin одрі пауерс (audrey powers), колишній інженер національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (nasa) сша і співзасновник компанії planet labs кріс бошуайзен (chris boshuizen) і співзасновник компанії medidata глен де врі (glen de vries).