Keynote проти powerpoint: де я роблю презентації

10

Рано чи пізно з необхідністю створення презентації стикається кожен користувач. І для отримання якісного контенту необхідний відповідний софт. На ринку існує досить багато різних додатків для вирішення даної проблеми, але головними програмами вже багато років залишаються microsoft powerpoint і keynote від apple. Незважаючи на те, що багато власників mac навіть і не підозрюють про другий, уваги вона заслуговує нітрохи не менше.

Powerpoint vs keynote.

Я працюю з презентаціями вже багато років і завжди займався цим в powerpoint. Упевнений, що для багатьох ця програма є єдиним рішенням, яке взагалі можна уявити. Потім придбав собі macbook, почав копатися в передвстановленому софті і натрапив на keynote. Сказати, що я був в шоці-нічого не сказати.

Що таке keynote

Мало хто знає, але apple надає всім користувачам своєї техніки безкоштовний пакет офісних додатків. Так, вони трохи відрізняються від дітища біла гейтса, але однозначно заслуговують вашої уваги. Я говорю про pages, numbers і keynote — аналогах word, exel і powerpoint відповідно. Реалізовано тут все по вищому розряду, все, як люблять купертинівці.

keynote – це компонент програмного пакету iwork, призначений для створення презентацій.

Перше, на що я натрапив, відкривши keynote — гранично зрозумілий і доступний інтерфейс . Ніяких проблем тут я не випробував. Все просто, прям як на самому mac. Згадайте, як ви купували свій перший комп’ютер. Складно було розібратися в ньому? не думаю. Тут все те ж саме.

Налаштування багато в чому схожі з powerpoint, але виглядає набагато краще.

Якщо порівнювати keynote безпосередньо з powerpoint, то важливо відзначити відсутність зайвих налаштувань. У пакеті office існує величезна кількість функцій, якими я не користувався, але вони постійно заважають в роботі. Поки розберешся, пройде сто років. Напевно, тому останнім часом у мене так часто висвічуються курси з презентацій в якості реклами. В apple ж орієнтувалися не на тонкощі для гиків, а на ті фічі, які необхідні кожному.

Друге — шаблони . Якщо в powerpoint доводиться спочатку працювати з текстом, ретельно продумувати і редагувати все в найдрібніших подробицях, то в аналогу apple все написано гранично простою мовою. У купертіно спочатку пропонують величезну кількість варіантів дизайну ваших проектів, де кожен може знайти щось на будь-який смак.

Ви тільки подивіться на ці прекрасні шаблони презентацій.

Коли я вперше зробив свою презентацію в цій програмі, слухачі були шоковані. Дійсно, коли текст має першорядне значення, про дизайн думаєш в останню чергу, і презентація виходить так собі. Keynote вирішує цю проблему. А якщо треба зробити все в дусі мінімалізму, то відповідні варіанти тут теж є.

Звичайно, говорячи про будь-якому рідному додатку купертіно, не можна не згадати екосистему . Думаю, що багато хто з вас хоч раз зверталися до подібного софту через смартфон або планшет. Якщо у вас крім mac є інші гаджети apple, то завжди можна синхронізувати всі документи через хмару і не тягати купу техніки з собою. А ось з powerpoint це зробити набагато складніше. Додатки на iphone або ipad вимагають підписки, спиратить тут не вийде.

Яндекс.дзен, тут ви знайдете багато корисної та цікавої інформації зі світу мобільних технологій, якої немає на нашому сайті.

Як конвертувати key в ppt

В apple працюють недоглянуті люди. Всі, звичайно, розуміють, що змагатися за поширеністю свого унікального софта з пакетом windows було б просто нерозумно. Тому весь офісний пакет iwork пропонує експортувати файли в інші, більш популярні формати. Зробити це дуже просто:

  • відкрийте необхідну презентацію в keynote.
  • потім тапніте “файл” у верхній частині екрана mac.
  • далі “експортувати в” і виберіть потрібний вам формат.
  • вкажіть всі необхідні параметри, якщо вони потрібні.
  • готово.

Експортувати файл з keynote в powerpoint дуже просто, але не тут-то було.

Але, повірте мені, якби все було так гладко, жоден користувач екосистеми ніколи більше б не відкрив powerpoint. Вся біда в тому, що при експорті файли часто втрачають свій первозданний вигляд . Деяких шрифтів немає в microsoft, формат ролика не підтримуються, і все в такому дусі. У підсумку виходить, що після конвертації доводиться ще вносити деякі правки. Відразу такий файл не відправиш.

Саме з цієї причини я і не використовую пакет iwork в якості основного по. Хоча, якщо є можливість показувати свої документи всередині техніки apple, то я завжди використовую рідні програми. Але якщо доводиться завантажувати дані на комп’ютер під windows або скидати звіти колегам-тільки powerpoint. Так безпечніше.

Власники техніки mac, а де презентації робите ви? розкажіть про це в нашому телеграм-чаті