Компанія clearview ai отримує федеральний патент на систему розпізнавання осіб в сша

46

Якщо ви ще не чули про компанію clearview ai, то неодмінно зверніть на неї увагу, оскільки технологія розпізнавання осіб, розроблена цією організацією, швидше за все, вже помітила вас. Інтелектуальні алгоритми clearview допомагають співробітникам правоохоронних органів ідентифікувати підозрюваних, аналізуючи і зіставляючи публічні зображення з соціальних мереж з даними з державних баз даних або записами камер спостереження. За даними видання politico, компанія тільки що домоглася дозволу на отримання федерального патенту сша.

Діяльність компанії clearview викликає чимало суперечок. Вже давно вона стикається з неприйняттям з боку захисників недоторканності приватного життя і організацій із захисту громадянських прав. Перші заявляють, що компанія використовує зображення громадян без їх згоди. Другі стверджують, що технологія розпізнавання осіб, допускає значні “расові похибки”, помилково ідентифікуючи жінок і представників меншин набагато частіше, ніж білих чоловіків, що іноді призводить до помилкових арештів.

Однак, компанія стверджує, що у неї не було жодного випадку неправомірного арешту і крім того, недавній аудит національного інституту стандартів і технологій при міністерстві торгівлі сша підтвердив високу точність розпізнавання. Але навіть якщо це і правда, існує проблема, пов’язана з тим, що технологія розвивається набагато швидше, ніж регулюючі її нормативні акти.

Законодавці та регулюючі органи просто не встигають приймати закони, які могли б зробити технологію безпечнішою для людей. “технологія розпізнавання облич дає метастази по всьому федеральному уряду, і я глибоко стурбований цією тенденцією до посилення стеження”, – заявив в електронному листі politico “яструб” в області захисту приватного життя сенатор сша від массачусетсу ед марки.

Проте, незважаючи на суспільний резонанс, бюро патентів і торгових марок сша вже підготувало позитивну експертизу і вислало в компанію повідомлення про видачу патенту. Clearview ai залишилося тільки сплатити мито і офіційно отримати всі відповідні права. Дана технологія вже використовується деякими правоохоронними органами сполучених штатів, такими як федеральне бюро розслідувань, міністерство внутрішньої безпеки, агентство національної безпеки і найближчим часом їх число буде тільки зростати.