Конструктор регулярних виразів

221

Від автора: вітаю вас друзі. З цієї статті ви дізнаєтеся, що таке конструктор регулярних виразів і чим він може бути нам корисний при роботі з регулярними виразами. Почнемо?

Отже, перед нами стоїть завдання скласти шаблон регулярного виразу. Це зробити досить просто за допомогою сервісу regexr.com.

Конструктор регулярних виразів

Це чудово. Ми складемо регулярний вираз і відразу ж, на місці, його протестуємо. У нас буде готовий для використання шаблон регулярки. Але от писати код, в якому ми зможемо використовувати цей шаблон, доведеться вже писати самостійно.

Стривайте, а чи немає конструктора регулярних виразів, який не тільки допоможе скласти шаблон, але ще і згенерувати код, який буде використовувати складений шаблон? У мене для вас хороша новина — такі конструктори є. Ось один з найбільш зручних конструкторів регулярних виразів:

Конструктор регулярних виразів

Як бачимо, ідея конструктора досить оригінальна. Виконаний він у вигляді калькулятора, в якому представлений набір різних метасимволів регулярних виразів. Також ми можемо протестувати шаблон, використовуючи різні методи JavaScript: match, replace, search і ін.

У полі внизу нам пропонується вже готова функція, яку можна скопіювати і використовувати у своєму проекті. На жаль, конструктор пропонує функцію тільки для JavaScript. Для PHP аналогічного конструктора я не знайшов (якщо знаєте — поділіться ссилочку в коментарі). Але все одно непогано.

На цьому ми будемо завершувати статтю. Користуйтеся конструктором регулярних шаблонів у своєму проекті і діліться з іншими. Удачі!

Більше про регулярних виразах ви можете дізнатися з нашого курсу з регулярними виразами.