Конструктор сайтів html5. Де створити сайт на html5

282

Від автора: все більше і більше людей розуміють необхідність використання нової специфікації для своїх проектів. У зв’язку з цим, багатьом потрібен html5 конструктор сайтів, в якому можна було б створювати веб-сторінки без знання мови розмітки гіпертексту.

Чому перехід на html5 є кращим рішенням?

Сьогодні можна з упевненістю сказати, що стандарт HTML5 відносно непогано підтримується. Якщо не весь, то хоча б семантичні теги, які в основному і складають структуру нових шаблонів, підтримуються добре. Хоча ми говоримо про цих елементах як про нові, все ж деякі з них з’явилися вже більше 5-6 років тому, тому сьогодні їх можна без проблем використовувати.

Перехід на нову версію мови розмітки дає кілька незаперечних переваг. По-перше, це більш м’який синтаксис. В HTML5 не так страшно, якщо ви допустили незначну помилку при написанні коду. Мало того, браузер сам виправляє дуже багато помилок. Наприклад, можна взагалі не писати тег html, можна навіть не вказати body, а відразу почати з інших тегів.

Звичайно, такий підхід не рекомендується і краще все ж дотримується певних правил і стандартів. Просто нова специфікація дає можливість робити незначні помилки без серйозної шкоди для верстки.

По-друге, розмітка в цілому стала більш зрозумілою. І хоча для її розуміння потрібно вивчити парочку нових тегів і спочатку все це може здаватися складним, вже через пару днів ви напевно скажете, що нова розмітка проста і зрозуміла, що вона набагато краще попередньої, де всі блоки створювалися за допомогою однакових div, яким просто надавалися різні класи.

Користь тут не тільки в зрозумілості для людини, але і для пошукового робота, який приходить на сайт і дивиться на його вміст. Наприклад, сайти на таблицях гірше ранжирувалися пошукачами, ніж сайти на блоках. Тепер же можна сказати, що сайти на нових, семантичних блоках, теж будуть мати перевагу перед звичайними. Це всього лише один із сотень факторів ранжирування, але, безумовно, не самий незначний.

По-третє, простий доктайп. По суті, його тепер не потрібно копіювати – будь-який новачок запам’ятає, що для роботи в режимі html5 потрібно написати на самому початку таку строчку:

Отже, ми переконалися, що шаблон на новій версії мови розмітки має багато переваг, а недоліків… Ну, можливо, тільки відсутність підтримки, але це стосується тільки дуже-дуже старих браузерів. І взагалі, мені особисто здається, що людей, які сидять на IE6, неймовірно мало і погане відображення сайтів в їх браузері, це тільки їх проблема. Хоча при бажанні ви можете реалізувати повну кросбраузерність.

Відомі конструктори html5

Отже, тепер ми переходимо до тих інструментів, завдяки яким ви зможете створити сучасний сайт з підтримкою html5. При цьому вам навіть не обов’язково знати цю мову. Конструктор це така річ, яка взагалі не вимагає від вас великих пізнань, з ним може впоратися будь-яка людина, при бажанні.

Звичайно, перш за все я хотів би виділити Adobe Muse. Цей відносно нова програма, випущена легендарною компанією Adobe, продукти якої вже стали всесвітньо відомими. Особливість цієї програми полягає в тому, що ви можете створювати сайти html5 і css3, абсолютно нічого не розуміючи в цих технологіях.

Як працювати з Adobe Muse? Тут вам доведеться пройти кілька уроків, все-таки програма теж не дитяча, але в цілому на її освоєння у рядового користувача піде кілька днів, після чого ви можете творити.

Прочитавши про програму в інтернеті можна сказати, що вона безумовно заслуговує уваги. По-перше, з її допомогою можна створити не просто якийсь там шаблон, а адаптовану версію сайту. Творці стверджують, що Muse підійде для створення практично будь-яких сайтів: лендингов, блогів, візиток і т. д. Мені здається, для одностраничников це якраз ідеальний варіант, тому що в програмі закладені можливості для створення паралакс-ефектів і анімації, що так часто можна побачити на красивих продають сторінках.

Примітно, що Adobe Muse це не просто конструктор, це ще і CMS. Тобто ви зможете управляти вже створеним сайтом, додавати на нього різні сторінки.

Конструктор сайтів html5. Де створити сайт на html5

Рис. 1. Такі сайти можна створювати на Adobe Muse.

Величезним плюсом програми є те, що вона інтегрована з іншим софтом від Adobe. Таким чином, перенесення макета з фотошопу в Muse здійснюється дуже легко.

Програма вже наробила шуму в мережі з’явилися курси по створенню сайтів з її допомогою, а також купа готових шаблонів і віджетів, які можна використовувати. Загалом, можна ще багато говорити про переваги програми, варто тільки згадати що вона платна, причому ви платите не один раз, а помісячно. З іншого боку, за такий якісний продукт дійсно потрібно платити.

Конструктор сайтів від Wix

Чому я ще вирішив згадати тут Wix? Справа в тому, що це теж конструктор сайтів, дуже простий, і він теж використовує технологію html5, тобто всі шаблони в ньому побудовані саме на цій мові.

Wix ви можете використовувати безкоштовно, тільки якщо у вас домен третього рівня (типу wix.com). За індивідуальний домен і розширені можливості доведеться заплатити. В основному це 100-200 доларів в рік, залежно від тарифу. Натомість ви отримуєте надійний інструментарій і можливість створення необмеженої кількості веб-ресурсів.

Цей конструктор також дає вам можливість оптимізації під мобільні пристрої, а також надає дуже простий візуальний редактор, де ви в буквальному сенсі можете зібрати сайт.

Конструктор сайтів html5. Де створити сайт на html5

Підводячи підсумок, я хочу сказати, що у конструкторів є своя певна користь, вони допомагають вам створити інтернет-проект, не маючи ніяких знань, але я все ж рекомендую вам ознайомитися хоча б з основами мови HTML. Наприклад, в нашому підручнику. Повірте, це не набагато складніше, ніж розібратися в роботі того ж конструктора.

Зрештою, ви самі повинні зробити вибір, як ви будете створювати сайт. Використання конструкторів може серйозно спростити справу, але, як ми побачили, це не безкоштовні послуги, до того ж завжди корисно хоча б трохи самому вникнути в процес розробки веб-ресурсу. Якщо ви хочете отримувати корисні знання з сайтостроению, підписуйтесь на наш блог.