Корпорація Microsoft купує платформу GitHub

279

Взаємодія Microsoft і соціального ресурсу для розробників GitHub прийшло до логічного завершення – купівлі порталу.

Чутки про це ходили давно, але зараз компанія офіційно підтвердила угоду. На сьогоднішній день GitHub по всьому світу активно використовують близько 30 млн. розробників. Основною метою угоди є подальший розвиток веб-сервісу.

Політика невтручання

У планах подальшої співпраці планується надати розробникам більш широкий функціонал для створення IT-проектів, зробити сервіси Microsoft доступними більшому колу користувачів. Керівництво Microsoft заявляє, що їхня політика щодо GitHub залишається максимально демократичною, у планах корпорації передбачено подальший розвиток проектів з відкритим вихідним кодом і надання свободи в питаннях технологій, використання мов програмування, хмарних сервісів, якими користуються мільйони користувачів GitHub.

Microsoft також створила презентацію, де розповіла про те, як буде працювати GitHub у складі компанії. За умовами угоди компанія набуває IT-портал за 7,5 млрд. доларів, операція повинна завершитися до кінця року. Microsoft підкреслює, що має намір зберегти відкритість ресурсу для всіх користувачів і діяти незалежно в інтересах великих і дрібних розробників.

На посаду CEO платформи планується призначити Нета Фрідмана, відомий як прихильник ПЗ з відкритим вихідним кодом і засновник стартапу Xamarin, який також придбала Microsoft двома роками раніше. Нинішній голова – Кріс Ванстрас перейде в технічну структуру Microsoft і стане працювати з хмарними сервісами, системами штучного інтелекту і стратегією програмного розвитку корпорації.

GitHub в якості крупного хостингу для IT-проектів, кодів і документації користується великою популярністю серед розробників. Серед «серйозних» клієнтів сервісу присутні такі гіганти, як Apple, Amazon, Google, Microsoft. На платформі розміщуються близько 1,5 мільйона окремих компаній з виробничої, технологічної, фінансової сфери, торгівлі та послуг охорони здоров’я.

Навіщо Microsoft купила GitHub

Причини покупки сервісу для Microsoft очевидні. Корпорація рік тому закрила власний хостинг Codeplex для програмних продуктів, а зараз входить в число активних учасників платформи GitHub, тому поглинання ресурсу додасть окуляри репутації Microsoft серед розробників і посилить її вплив. До речі, не всі користувачі GitHub ставляться позитивно до майбутньої операції і деякі їх них вже переносять свої проекти на інші хостинги.

 

Джерело: http://techiteasy.org.ua/