Космічний апарат bepicolombo передав на землю перший знімок поверхні меркурія

18

Космічний апарат bepicolombo, що складається з двох автономних зондів європейського космічного агентства (esa) і японського агентства аерокосмічних досліджень (jaxa), передав на землю перший знімок меркурія. На зображенні, яке було зроблено з відстані близько 2418 км, відображена скеляста поверхня планети з численними кратерами.

Зображення: esa / bepicolombo / mtm

Фотографія була зроблена під час першого з шести запланованих прольотів над меркурієм, перш ніж наприкінці 2025 року bepicolombo розділиться на два зонди, які будуть займатися дослідженням меркурія, перебуваючи на орбітах різної висоти. Що стосується переданого знімка, то він був зроблений за допомогою навігаційної камери апарату. На ньому відображена частина північної півкулі планети з десятками кратерів. Також в кадр потрапила частина конструкції самого апарату.

” відображена область-це частина серверної півкулі меркурія, в тому числі рівнина сіхту-планція, яка була затоплена лавою. Кругла область, більш яскрава і гладка, ніж її околиці, характеризує рівнини навколо кратера кальвіно, звані рівнинами рудаки», — сказано під описом знімка. Крім того, на знімку можна побачити кратер лермонтов діаметром близько 160 км, який виглядає яскравим, оскільки в його складі є унікальні для меркурія особливості, звані «западинами». Через ці “западини” летючі елементи залишають планету і спрямовуються в космос. Він також містить жерло, через яке в минулому вивергалася лава.

Зображення: esa / bepicolombo / mtm

Разом з цим esa опублікувало анотоване зображення, на якому підписані назви основних кратерів меркурія, що потрапили на знімок bepicolombo. Очікується, що в найближчі дні дослідники опублікують більше фотознімком, у міру того, як ними будуть оброблятися одержувані від космічного апарату дані. Наступний проліт bepicolombo над меркурієм запланований на 23 червня 2022 року.