Квітневі нововведення Яндекса

264

Команда розробників компанії Яндекс на початку квітня представила два цікаві нововведення, що стосуються роботи з мобільними пристроями і безпеки.

Попередження про непотрібних дзвінків

Яндекс оновив власний мобільний додаток для пристроїв, що працюють під управлінням ОС Android. Воно має досить цікавою і корисною можливістю – автоматичним визначником номера.

Навіть якщо номер абонента не вказаний у списку контактів, користувач зможе дізнатися особу абонента на тій стороні лінії. Система визначення номерів діє на основі інформації з бази даних «Яндекс.Довідники». У цій базі є інформація про 5 мільйонів різних організацій. Якщо номер збігається з записами, смартфон покаже на дисплеї назва компанії і напрямок її діяльності. Мобільний додаток здатне попереджати користувача про небажані дзвінки, наприклад, з рекламою товарів або послуг.

Якщо номер відсутній в базі даних Яндекса, додаток шукає інформацію про нього в базі відгуків користувачів пошуку. База відгуків містить великий список шахрайських та рекламних телефонних номерів, а також цілком нешкідливих організацій, наприклад, постачальників послуг доступу до інтернету або банків.

Про всіх, що збігаються з базами номерах, Яндекс повідомить користувачеві. Кожен небайдужий користувач програми може внести свій внесок у поповнення бази небажаних номерів – для цього достатньо залишити відгук про номер у додатку.

Браузер з менеджером паролів

Ще однією новиною від Яндекса став вихід оновленого браузера з вбудованим менеджером паролів. Програма здатна самостійно згенерувати стійкий до злому пароль. Всі створені в браузері паролі можна захистити одним загальним майстер-паролем. Попередньо збережені паролі доступні користувачеві в новому розділі меню «Яндекс.Браузера» – «Менеджер паролів». Кожен з збережених елементів доступний для редагування . Паролі можна сортувати або робити до них примітки.

Розробники передбачили можливість доступності збережених паролів на будь-якому пристрої з встановленим «Яндекс.Браузером» – для цього необхідно синхронізувати браузери пристроїв між собою. При необхідності авторизації на сайті, браузер самостійно запропонує необхідний пароль для введення.

Для підвищення стійкості кодів використовується багатоступінчата система шифрування. Спочатку паролі шифруються випадковим ключем, після чого ключ захищається майстер-паролем.

Якщо майстер-пароль втрачено, то відновити його можна за допомогою резервного ключа, який можна створити одночасно з основним. Замість майстер-пароля на смартфонах можна використовувати пін-код, дактилоскопічний відбиток або жест.

Джерело: http://dlemoduli.org.ua/