Lg і samsung розроблять батареї без кобальту, щоб запропонувати альтернативу акумуляторів типу lfp

31

Літієві акумулятори на основі фосфату заліза (lfp) вже зробили китайську компанію catl найбільшим постачальником тягових батарей для електромобілів, але не всі конкуренти вважають даний тип джерел живлення єдиною альтернативою акумуляторів на основі нікелю і кобальту. Samsung sdi і lg energy solution, наприклад, готуються розробити літієві акумулятори без кобальту.

Джерело зображення: electrive

Нещодавня заява tesla про наміри перевести всі базові моделі електромобілів на використання дешевших акумуляторів на основі фосфату заліза дещо спантеличила експертів, оскільки такі батареї виробляються переважно в китаї, і їх доведеться імпортувати в сша. Серед корейських виробників акумуляторів лише sk on заявила про готовність налагодити випуск батарей на основі фосфату заліза. Компанія збирається самостійно розробити їх оптимальний склад.

Як зазначає business korea, компанії samsung sdi і lg energy solution збираються знижувати вартість літієвих акумуляторів за рахунок відмови від використання кобальту при їх виробництві. За словами представників lg energy solution, батареї на основі фосфату заліза хоч і недорогі, але програють нікелевим в щільності зберігання енергії, масі і запасі ходу при використанні в електромобілях. Корейська компанія зараз розробляє акумулятори з новим хімічним складом, що не передбачає використання кобальту і ряду інших дорогих матеріалів.

Samsung sdi в цьому відношенні демонструє солідарність з підрозділом lg, відмовляючись від виробництва lfp-акумуляторів на користь альтернативи без вмісту кобальту. Видобуток останнього мінералу в конго, наприклад, викликає питання у правозахисників з точки зору етики виробництва, а тому відповідальні компанії намагаються або не мати справи з місцевими постачальниками, або знижувати вміст кобальту в своїй продукції.