Лідери японії закликали центробанк поквапитися з випуском цифрової валюти на тлі успіхів китаю

33

Політичні лідери японії закликають фінансові інститути країни докласти більше зусиль до розробки і випуску цифрової валюти. Основним мотивом виступають успіхи китаю на цьому терені. Вважається, що подібний прогрес здатний загрожувати сформованому світовому економічному порядку. Уряд вже збільшив штат співробітників, що вивчають юридичні та технічні аспекти емісії т.зв. Цифрової валюти центробанків (cbdc), що представляє собою електронний варіант класичної валюти.

Jorono / pixabay. Com

” ми повинні думати про те, що може статися з японською національною безпекою, якщо інші країни будуть швидше просуватися в питаннях впровадження cbdc. Японія повинна прискоритися, щоб бути готовою до випуску цифрової ієни в будь — який час», – заявив міністр такаюкі кобаясі (takayuki kobayashi), який курує економічну безпеку.

Китай є глобальним лідером у сфері впровадження cbdc і вже досить активно тестує цифровий юань у великих містах, не виключається його повсюдне впровадження вже в наступному році. При цьому японія, як і інші учасники «великої сімки» (g7), розвиваються в цьому напрямку набагато повільніше.

Тільки в квітні банк японії почав першу фазу експериментів, пілотні програми не будуть реалізуватися як мінімум до 2023 року, хоча з приходом до влади в країні нового прем’єр-міністра фуміо кісіди не виключена серйозна зміна курсу.

Деякі впливові законодавці, що належать до японської правлячої партії, бачать в успіхах кнр, пов’язаних з cbdc, потенційну загрозу статусу долара в якості глобальної резервної валюти, а також фінансовому домінуванню вашингтона в цілому, повідомляє reuters. Кісіда вже заявив, що японія повинна тісно працювати з сша для протидії будь-яким спробам, що загрожують статусу валюти заокеанського сюзерена. Міністр додав, що банк японії координує зусилля з міністерством фінансів для більш швидкого впровадження цифрової ієни. Розвиток cbdc вітають і опозиційні партії.

Хоча в банку японії заявили, що плани китаю не матимуть прямого впливу на японські експерименти з cbdc, оскільки ключовою метою емісії цифрової ієни є забезпечення зручних, ефективних засобів платежу населенню, дебати, присвячені цифровій ієні, можуть посилитися в міру впровадження cbdc китаєм. Відомо, що країна має намір активно просувати цей засіб платежу в ході олімпіади в пекіні, яка відбудеться в лютому наступного року.

На думку експертів, якщо китай випустить цифровий юань, а центробанк єс анонсує плани емісії цифрових євро, це матиме величезний вплив на банк японії.