Load setup defaults — що це в біосі

18

Bios материнської плати зберігає відомості про комп’ютер, необхідні для його запуску, містить засоби для діагностики та налаштування роботи обладнання. Ця система представлена набором програм, які змінюються тільки шляхом прошивки. Зате їх дані можна редагувати через утиліту bios setup.

Але після зміни налаштувань можуть виникнути проблеми в роботі комп’ютера, і їх доведеться повертати назад. Для цього в bios є спеціальна функція: load setup defaults . У цій публікації ми відповімо на питання load setup defaults – що це в біосі.

Що таке load setup defaults в bios

Без використання технічних термінів параметри біос можна порівняти з настройками монітора (яскравість, кольоровість, дозвіл). До самих функцій користувач доступу не має, але може змінювати їх значення (змінні) в заданих межах: управляти рівнем яскравості і т.п. Сама програма «яскравість», наприклад, управляє напругою, що подається на світлодіоди підсвічування. В її алгоритми втручатися не можна – вона доступна тільки для читання. А ось значення в межах 0-100% доступні для зміни користувачем. Bios створена аналогічно: параметри зберігаються в енергозалежній пам’яті cmos, доступ до неї відкритий через утиліту setup.

Коли комп’ютер запускається, спочатку зчитуються значення з енергонезалежної пам’яті, потім — з енергозалежною. Якщо дані розрізняються, використовуються другі. Для обнулення cmos — повернення налаштувань біос до заводських — призначена опція load setup defaults (load fail-safe , load optimized defaults ) . вона стирає вміст cmos-пам’яті, і комп’ютер завантажується зі стандартними (виставленими на заводі) настройками.

Для скидання конфігурації під час завантаження комп’ютера викличте утиліту bios setup, виберіть пункт load setup defaults, погодьтеся зі скиданням налаштувань з подальшим перезавантаженням комп’ютера.

Ця функція часто викликається клавішами f6, f7 або f9, може знаходитися в розділі save&exit.

Конфігурація bios може обнулятися також і механічними методами: лікуванням батарейки cmos, замиканням спеціальних контактів за допомогою перемички.

Висновки

Тепер ви знаєте що робить load setup defaults. Ця функція повертає налаштування bios материнської плати до заводських. Вона врятує від проблем, що виникають внаслідок зміни налаштувань bios.