Материнська плата asus rog maximus xiii extreme: без забобонів

13

Материнські плати asus maximus extreme rog з моменту їх першої появи (серія republic of gamers відсвяткувала, до речі, недавно своє 15-річчя) і донині можна назвати еталоном флагманського безкомпромісного продукту. Незважаючи на це, з кожним поколінням інженери компанії не перестають дивувати, роблячи чергову нову модель maximus extreme ще більш просунутою і потужною, а також комплектуючи їх все новими і новими аксесуарами.

Найцікавіше, що сказане справедливо і для таких, прямо сказати, прохідних наборів системної логіки, як intel z590 (якісного стрибка продуктивності у даного чіпсета і процесорів в порівнянні з intel z490 немає, та й анонс нових чіпсетів 600-ї серії наближається з кожним тижнем). Проте тринадцята за рахунком rog maximus xiii extreme була компанією asus випущена, незважаючи на нещасливе число і можливі забобони.

# технічні характеристики і вартість

пакування та комплектація

Asus rog maximus xiii extreme поставляється у великій і важкій картонній коробці, оформленій у звичайному для продуктів серії rog стилі. На зворотному боці коробки можна побачити короткі характеристики плати і її ключові особливості.

На наклейці зі штрихкодами вказано серійний номер плати і номер партії, ще більш короткі характеристики і країна виробництва – китай.

З платою поставляється:

 • – шість кабелів sata;
 • – кабель-розгалужувач argb 1-на-3;
 • – кабель-подовжувач rgb;
 • – кабель argb на вхід;
 • – два кабелі-розгалужувача 1-на-4 для вентиляторів;
 • – кабель живлення вентиляторів;
 • – кабель з термодатчиками 3-в-1;
 • – кабель usb на вхід;
 • – антена бездротового модуля зв’язку;
 • – флеш-накопичувач з драйверами і програмним забезпеченням;
 • – підпора для відеокарти;
 • – комплект термопрокладок для ssd в портах m. 2.

Окремо упаковані модуль накопичувачів для слота dimm.2, контролер вентиляторів і підсвічування rog fan controller, фірмова викрутка asus і аудіоадаптер rog clavis з інтерфейсом usb.

Є в комплекті плати та інструкції, пам’ятки і купони серії rog, а також набір наклейок.

Плата випускається в китаї і супроводжується фірмовою трирічною гарантією. Вартість asus rog maximus xiii extreme в російських магазинах починається від 79 тисяч рублів. І це, не повірите, не найдорожча плата на наборі системної логіки intel z590!

⇡# дизайн і особливості

Asus rog maximus xiii extreme виконана у форм-факторі e-atx і має розміри 305 x 277 мм, але що найбільше вражає, так це вага плати – більше чотирьох кілограмів. Виглядає новий флагман asus вражаюче. Його ребристі поверхні з лицьового боку створюють ефект броні, що укупі з величезною масою вироби справляє незабутнє враження.

На зворотному боці плати встановлена металева пластина, що є теплорозподільником для ланцюгів vrm і захищає текстоліт від випадкових пошкоджень. Вона несе на собі смужку світлодіодного підсвічування і символіку серії rog.

Особливо стильно виглядають кожух інтерфейсної панелі і масивний радіатор чіпсета / накопичувачів m. 2.

Вони виконані з металу зі склом, прикрашені логотипом rog і назвою плати. При цьому дані елементи анітрохи не химерні, навпаки – вони підкреслюють статусність і, якщо можна так сказати, «породистість» rog maximus xiii extreme.

Розташування кнопок і портів на інтерфейсній панелі наведено нижче.

З особливостей тут можна відзначити тільки повна відсутність портів usb 2.0, а всі інші інтерфейси в повній мірі відповідають класу материнської плати.

Вся «броня» з asus rog maximus xiii extreme знімається в кілька етапів. Спочатку відгвинчується масивний радіатор чіпсета і двох портів m. 2, а слідом пластина зі зворотного боку текстоліту.

Після цього необхідно відвернути пластину-радіатор з чіпсета, металеву пластину аудіотракту і, нарешті, радіатор ланцюгів vrm, поєднаний з кожухом панелі введення-виведення. Тільки тоді вдається практично повністю відкрити текстоліт rog maximus xiii extreme, якщо не брати до уваги трьох смужок-радіаторів під накопичувачами, що встановлюються в порти m. 2.

Як і личить флагману, rog maximus xiii extreme базується на восьмишаровому текстоліті з подвоєним вмістом мідних шарів. Допомогти розібратися в різноманітті елементів на платі допоможе схема з інструкції по експлуатації.

Як показує практика тестів топових плат на intel z590, кожен виробник по-своєму конфігурує заповнення мікроконденсаторами серцевини процесорного сокета lga1200. Ось і у rog maximus xiii extreme воно своє власне, що виділяється застосуванням двох маленьких танталових конденсаторів з маркуванням ney jj8.

Додамо, що платою підтримуються будь-які процесори, випущені на момент публікації статті в конструктивному виконанні lga1200. Причому відразу починаючи з однієї з ранніх версій bios 0407 (зараз актуальна 1007).

Система живлення процесора побудована за схемою» 18+2 ” (vcore + vccio).

Кожен канал живлення процесора складений з mosfet 59881rrb (100 а) виробництва texas instruments і суперферритового дроселя.

Таким чином, сумарна “потужність” системи живлення процесора на rog maximus xiii extreme може досягати 1800 а – безпрецедентне значення для сучасних материнських плат. Крім цього, в зоні системи живлення розпаяні високоякісні японські конденсатори з нормативним терміном служби не менше десяти тисяч годин.

Трохи нижче процесорного сокета розпаяна система живлення vccsa.

Управління живленням процесора покладено на шім-контролер intersil isl69269. Крім цього, є зовнішній тактовий генератор pro clock ii, керуючий частотою системної шини.

Нарешті, на платі розпаяна мікросхема tpu, що відповідає за режими авторозгону і управління живленням, які можна активувати в bios материнської плати.

Що ж стосується роз’ємів живлення на asus rog maximus xiii extreme, то тут їх чотири. Стандартний 24-контактний роз’єм розташований в горизонтальній орієнтації, а зліва від нього розпаяний шестиконтактний роз’єм для додаткового живлення відеокарт (у разі використання двох відеокарт).

Два роз’єми додаткового живлення процесора восьмиконтактні і називаються procool ii. Вони мають посилюючу металеву оболонку.

Для оперативної пам’яті стандарту ddr4 на платі передбачені чотири слоти без металевих рамок, але зі сталевою перемичкою. Фіксатори модулів розміщені тільки з лівого боку, а пріоритетними для використання є другий і четвертий від процесорного сокета слоти (a2 і b2).

В цілому на asus rog maximus xiii extreme, як і на більшість інших плат на intel z590, можна встановити 128 гбайт оперативної пам’яті в чотирьох слотах з частотою до 3,2 ггц. Максимальна ж частота пам’яті на платі може досягати 5,333 ггц, що навіть у світлі майбутнього виходу ddr5 виглядає дуже здорово. Інша справа, що насправді таких модулів ddr4 годі й шукати, хоча в списку сумісних з платою модулів є модель kingston hx453c20pb3k2/16 з ефективною частотою 5,333 ггц і основними таймінгами 20-30-30 при напрузі 1,6 в.запуститься така пам’ять на такій високій частоті, сказати складно, але формально з asus rog maximus xiii extreme вона сумісна. Платою підтримуються профілі xmp, а система живлення оперативної пам’яті тут двоканальна з контролером digi+ asp1103.

Більшістю ресурсів і контролерів плати управляє набір системної логіки intel z590 express. Його кристал охолоджується пасивним радіатором через термопрокладку.

На платі передбачено три слоти pci-express. Два з них виконані в конструктивному виконанні x16, а один – в x8 і має відкритий торець.

Довгі слоти в металізованій оболонці підключені безпосередньо до процесора і можуть працювати в режимах x16 / x0 або x8/x8, а також підтримують версії інтерфейсу 4.0 або 3.0 — в залежності від встановленого процесора. Нижній pcie ділить процесорні лінії з портами m. 2_1 і m. 2_2. Вдвічі коротший слот підключений до чіпсету intel z590, він може працювати в режимах x4 або x2 і ділить лінії з портами sata_3 і sata_4. Детальніше їх режими роботи наведені на схемі.

Комутація слотів pcie 4.0 реалізована мультиплексорами pericom pi3eqx16, розпаяними на зворотному боці плати.

Оскільки мова зайшла про слоти pci-express, то відзначимо, що в комплекті з платою поставляється розсувна підпора для масивних відеокарт.

На asus rog maximus xiii extreme розміщено шість портів sata 6Гбіт / с, розташованих в правому нижньому кутку плати і орієнтованих горизонтально.

Всі вони працюють під управлінням чіпсета intel z590 і контролера asmedia asm1061. Відповідно, підтримується створення raid-масивів рівнів 0, 1, 5 і 10.

Високошвидкісні накопичувачі ssd на платі можуть бути встановлені в три порти m. 2, причому всі три підключені до процесора (використовують процесорні pcie-лінії) і, отже, можуть працювати тільки з pcie-накопичувачами довжиною 42, 60 або 80 мм.додамо, що пластини-радіатори у цих портів є як зверху, так і знизу.

Верхній порт маркований як m. 2_3, активний тільки при установці в плату процесора intel 11-го покоління і не ділить ресурси ні з якими іншими портами. А ось м.2_1 і м. 2_2 ділять процесорні лінії з другим слотом pci-express (x16), тому при установці в нього відеокарти в режимі x8 будуть відключені обидва, а якщо відеокарта буде працювати в режимі x4, то активним залишиться тільки м. 2_1. Втім, це цілком компенсується наявністю окремого слота dimm.2 для установки однойменного модуля з радіаторами з обох сторін.

Цей слот (і, відповідно, модуль dimm.2) працює від чіпсета intel z590 і не ділить ресурси-вісім ліній pcie 3.0-ні з чим взагалі. В модуль можна встановити два накопичувача m. 2 довжиною від 42 до 110 мм, причому один з роз’ємів підтримує як sata-, так і pci express-накопичувачі (другий тільки pcie). Ось це вже інша справа, asus!

Asus rog maximus xiii extreme оснащена відразу трьома мережевими контролерами. Кабельна мережа реалізована 2,5-гігабітним intel i225-v і 10-гігабітним marvel aqtion aqc113. Останній охолоджується масивним радіатором vrm, інтегрованим в кожух панелі введення-виведення.

За роботу бездротової мережі відповідає модуль intel wi-fi 6e ax210ngw з підтримкою стандартів 802.11 a / b/g/n/ac / ax і з можливістю роботи в частотних діапазонах 2,4, 5 і 6 ггц, а також bluetooth 5.2.

З портами usb на asus rog maximus xiii extreme також все в повному порядку. На платі їх відразу 20 штук, включаючи два type-c 2 x 20 гбіт/с на задній панелі, реалізованих контролером thunderbolt 4 (intel jhl8540).

Вони підтримують швидку зарядку пристроїв power delivery 2.0 (до 15 вт), про що можна здогадатися в тому числі за наявністю на платі мікросхеми-контролера cypd6227-96bzxi виробництва infineon.

Безпосередньо на текстоліт виведені дві колодки для підключення чотирьох портів usb 3.2 gen1 5 гбіт/с (від чіпсета через хаб asmedia asm1074), один порт usb 3.2 gen2 10 гбіт/с і один usb 3.2 gen2 x 2 20 гбіт/с.

Крім них, до текстоліту можна підключити 4 порти usb 2.0. На задню панель, як ми вже зазначали вище, виведені 8 портів usb 3.2 gen2 10 гбіт/с, реалізовані чіпсетом і контролером-хабом genesys logic gl3590.

Загалом, кількість і різноманітність usb-портів на новій платі asus більш ніж достатня. Звуковий тракт на rog maximus xiii extreme реалізований 7.1-канальним hd-аудіокодеком realtek alc4082, екранованим металевим ковпачком.

Апаратно звук поліпшений застосуванням підсилювача texas instruments opa2836, високоякісних японських конденсаторів nichicon fine gold, а також цап ess sabre9018q2c dac/amp.

Як завжди, сектор аудіотракту на текстоліті екранований від інших компонентів токонепроводящей смужкою, а лівий і правий канали розведені в різних шарах текстоліту, з метою зниження перешкод і досягнення більш високої якості звуку.

Родзинкою звукової частини плати є комплектний адаптер asus rog clavis (викрутка на фото наведена для оцінки його габаритів).

Це так званий ігровий цифроаналоговий перетворювач формату usb — c ->3,5 мм (“міні-джек”) з вбудованим цап ess 9281 з підсилювачем в алюмінієвому корпусі. Він підтримує інтелектуальне шумозаглушення для мікрофона і обробку аудіоматеріалів у форматі mqa, а також володіє синхронізується підсвічуванням aura логотипу rog.

За функції multi i / o, моніторинг і управління вентиляторами на платі відповідає контролер nuvoton nct6798d.

Одночасно до плати можна підключити вісім вентиляторів з можливістю регулювання швидкості в bios або в додатку. Два роз’єми з восьми мають потужність 36 ват і здатні забезпечити харчуванням продуктивні помпи систем охолодження.

Крім роз’ємів вентиляторів на платі є роз’єм для контролю потоку рідини в сжо і два коннектора для контролю температури холодоагенту.

На додаток плата комплектується фірмовим пристроєм rog fan controller.

До цієї коробочці можна підключити ще шість вентиляторів, два термодатчика і 7 кабелів адресованої підсвічування.

Вона з’єднується з платою кабелем usb 2.0 і живиться від роз’єму живлення sata-типу. На asus rog maximus xiii extreme дві мікросхеми bios.

Відновити або оновити вбудовану мікропрограму можна за допомогою флеш-накопичувача і кнопки bios flashback. Причому процесор і оперативна пам’ять в цьому випадку не обов’язкові. За підсвічування на платі відповідає контролер aura.

На asus rog maximus xiii extreme підсвічується кожух панелі введення-виведення, логотип rog на радіаторі чіпсета і весь правий край текстоліту.

Для вибору доступні не менше восьми режимів і безмежне число кольорів. Для підключення зовнішніх стрічок світлодіодного підсвічування на платі передбачені чотири роз’єми, три з яких адресовані.

Регулювання підсвічування доступна як в bios плати, так і в додатку aura sync. Там же підсвічування можна повністю відключити.

Нижній край текстоліту плати рясніє всілякими коннекторами, перемикачами і кнопками.

А в правому верхньому куті виведений незамінний індикатор post-кодів, над яким розташована лінійка світлодіодів, що відображає стадії проходження post.

Її наявність викликає подив, адже мало того, що індикатор post-кодів куди більш інформативний, так у asus rog maximus xiii extreme є ще і дводюймова oled livedash-панель, де в момент проходження post також відображаються коди завантаження.

Система охолодження флагманської плати монументальна-причому як за площею, так і за масою.

На vrm-ланцюгах встановлений u-подібний радіатор з 6-мм тепловою трубкою, торцева частина якого об’єднана з металевим кожухом панелі введення-виведення.

На чіпсеті встановлений невеликий плоский радіатор, але зверху його накриває величезна пластина з ребрами в зоні контакту з накопичувачами в портах m. 2. Пластина зі зворотного боку плати також бере участь в теплообміні, розвантажуючи через товсті термопрокладки зворотну сторону плати під ланцюгами vrm. На ній же встановлена смужка світлодіодного підсвічування.

⇡# можливості uefi bios

Плата asus rog maximus xiii extreme надійшла до нас на тести з bios версії 0707, яку ми оновили до останньої доступної 1007 від 3 серпня 2021 року. Стартує оболонка в спрощеному режимі налаштувань ez mode, який ми б назвали швидше інформаційним, ніж функціональним. Складно собі уявити власника подібної плати, який використовував би bios в такому режимі.

При першому перемиканні в розширений режим потрапляєш в інформаційний розділ main, де можна вибрати мову інтерфейсу (незважаючи на наявність російської, ми залишили більш звичний англійська).

Загальна конфігурація розділів з настройками bios не змінилася: сім основних розділів з безліччю вкладених підрозділів. Основним ми б назвали extreme tweaker, де зібрані всілякі параметри процесора, оперативної пам’яті, стабілізації напруг і активації підтримуваних технологій.

Тут же регулюються основні напруги.

Діапазони їх регулювання і крок наведені в наступній таблиці.

Один з вкладених підрозділів дозволяє налаштувати множник для кожного ядра процесора, а також вибрати режим роботи процесора з інструкціями avx2 і avx512.

У блоці налаштування оперативної пам’яті, крім активації профілів xmp і вибору режиму роботи (gear1/gear2), можна от’юстіровать будь-які таймінги, а також супутні їм настройки.

Один з найбільш важливих розділів bios материнської плати називається digi + vrm і містить, як ви здогадалися, налаштування стабілізації напруг на ядрі процесора, межі температур і харчування.

Функція cpu load-line calibration (llc) на asus rog maximus xiii extreme має вісім рівнів стабілізації напруги, де 8-й – мінімальний, а 1-й – найбільш агресивний. Рекомендований asus рівень llc при розгоні процесора-4.

В основному розділі advanced зібрані налаштування контролерів і периферійних пристроїв плати.

Тут їх також чимало, але додаткових коментарів вони не вимагають, тому дозволимо собі обмежитися скріншотами.

Розділ з моніторингом теперМістить чотири вбудованих підрозділи.

Це моніторинг температур, швидкості вентиляторів, напруг, а також q-fan configuration.

Останню не ст про іт плутати з вбудованою утилітою q-fan control, в якій як і раніше доступні тільки три точки для регулювання швидкості обертання вентиляторів в залежності від температури.

Слідом йдуть основні розділи з параметрами завантаження і вбудованими утилітами.

Число доступних для збереження і подальшого завантаження профілів налаштувань bios одно восьми, чого цілком достатньо, навіть якщо параметри bios вам доведеться міняти частіше, ніж іншим користувачам.

Є в bios і інформаційні вкладки про spd оперативної пам’яті або центральному процесорі.

Крім усього перерахованого, в bios плати asus rog maximus xiii extreme вкладено короткий посібник з оверклокінгу-ai overclocking guide.

У ньому можна не тільки ознайомитися з азами розгону процесора, але і активувати режим інтелектуального розгону. Нарешті, останньою фішкою bios нової флагманської плати asus є вбудована утиліта тестування оперативної пам’яті memtest86.

⇡# розгін і стабільність

Перевірка стабільності, оверклокерського потенціалу і продуктивності материнської плати asus rog maximus xiii extreme була проведена в корпусі системного блоку при температурі в приміщенні 27,5 градуса цельсія. Конфігурація тестового стенду складалася з наступних комплектуючих:

 • системна плата: asus rog maximus xiii extreme (intel z590, lga1200, bios 1007 від 03.08.2021);
 • процесор: intel core i9-11900k 3,5-5,3 ггц (rocket lake-s, 14++ нм, b0, 8 × 512 кбайт l2, 16 мбайт l3, tdp 125 вт);
 • система охолодження cpu: noctua nh-d15 s chromax.black (два 150-мм noctua nf-a15 hs-pwm на 840~1550 об / хв);
 • термоінтерфейс: arctic mx-4;
 • оперативна пам’ять: ddr4 2 × 8 гбайт g. Skill tridentz neo (f4-3600c18q-32gtzn), xmp 3600 мгц 18-22-22-42 cr2 при 1,35;
 • відеокарта: nvidia geforce rtx 2060 super fe 8 гбайт/256 біт, 1470-1650/14000 мгц;
 • накопичувачі:
  • для системи: netac nvme ssd 1 тбайт (nt01n950e-001t-e4x);
  • для бенчмарків: intel ssd 730 480 гбайт (sata iii, bios vl2010400);
  • для програм і ігор: western digital velociraptor 300 гбайт (sata ii, 10000 об/хв, 16 мбайт, ncq);
  • архівний: samsung ecogreen f4 hd204ui 2 тбайт (sata ii, 5400 об / хв, 32 мбайт, ncq);
  • корпус: thermaltake core x71 (шість 140-мм be quiet! silent wings 3 pwm [bl067], 990 об/хв, три – на вдув, три-на видув);
  • панель управління та моніторингу: zalman zm-mfc3;
  • блок живлення: corsair ax1500i digital atx (1,5 квт, 80 plus titanium), 140-мм вентилятор.

Тестування було проведено під управлінням операційної системи microsoft windows 10 pro версії 21h1 (19043.1081) з установкою наступних драйверів:

 • чіпсет материнської плати intel chipset drivers – 10.1.18836.8283 від 20.08.2021;
 • intel management engine interface (mei) – 2130.16.0.2387 від 21.08.2021;
 • драйвери відеокарти nvidia geforce 471.41 whql від 19.07.2021.

Стабільність системи при розгоні ми перевіряли стрес-утилітою prime95 30.6 build 4 (без avx-інструкцій) та іншими бенчмарками, а моніторинг проводився за допомогою hwinfo64 версії 7.07-4525.

Спочатку наведемо основні характеристики плати asus rog maximus xiii extreme за допомогою утиліти aida64 extreme.

Перший стрес-тест плати і процесора був проведений при автоматичних налаштуваннях bios, якщо не брати до уваги активованого профілю xmp оперативної пам’яті.

За замовчуванням в bios asus rog maximus xiii extreme не активована технологія intel adaptive boost, тому в навантаженні процесор працював одночасно по всіх ядрах на частоті 4,7 ггц.

Відзначимо, що плата не завищувала напругу на ядрі, як це нерідко буває, тому температурний режим процесора був цілком комфортним – лише 77 градусів цельсія в піку навантаження по найбільш гарячому ядру. Ланцюги vrm, можна сказати, взагалі не гріються-всього 50 градусів цельсія, і це без будь-яких вентиляторів, лише з обдувом радіаторів вентиляторами процесорного кулера в його нижній частині. Напруга vccio виявилося дорівнює 1,240-1,256 в, а ось vccsa – 1,376 в, що досить багато. Правда, тут потрібно враховувати, що процесори 11-го покоління на платах з intel z590 дійсно вимагають більш високого vccsa, тому турбуватися в даному випадку не ст про іт.

Далі ми активували технологію intel adaptive boost в bios материнської плати і повторили стрес-тест.

Після цього частота процесора одночасно по всіх восьми ядрах склала 4,9 ггц в стрес-тесті prime95, а при звичайній роботі найчастіше трималася біля позначки 5,3 ггц.

Температури очікувано зросли. Так, процесор прогрівся до 92 градусів цельсія по самому гарячому ядру, а ось vrm все ще працювала в щадному режимі, так і не перевищивши позначку 56 градусів цельсія. Очевидно, що інженери asus спроектували досить ефективний радіатор на силові ланцюги rog maximus xiii extreme, задіявши всю площу кожуха панелі введення-виведення. Взагалі, згодом нам вдалося прогріти vrm сильніше, але для цього процесор був розігнаний до 5,1 ггц по всіх ядрах при напрузі 1,395 в і використанні системи рідинного охолодження з 360-мм радіатором, коли на радіатори vrm повітряний потік не йде в принципі. Але і в цьому випадку температура vrm не перевищила позначку 66 градусів цельсія. Результат перевершив всі очікування.

Оскільки подальший розгін цього екземпляра intel core i9-11900k на asus rog maximus xiii extreme виявився неможливий, то ми трохи налаштували оперативну пам’ять в режимі gear 1, на частоті 3,6 ггц і при напрузі 1,360 в.від основних таймінгів домогтися чогось серйозного не вдалося, а ось зниження вторинних виявилося досить успішним. Результат ми наведемо на скріншоті.

Скільки це принесло в плані приросту продуктивності, ми продемонструємо в наступному підрозділі статті.

⇡# продуктивність

Продуктивність asus rog maximus xiii extreme ми оцінили при автоматичних налаштуваннях bios і активованої технології intel adaptive boost в порівнянні з продуктивністю плати asrock z590 taichi, протестованої в точно такій же конфігурації, але без активації «буста», який на ній коректно на той момент не заробив. Зрозуміло, що перевага буде у asus, але ось на скільки саме і де? на додаток ми протестували rog maximus xiii extreme з налаштованими таймінгами пам’яті, що дозволить подивитися на приріст продуктивності. Результати наведені в таблиці.

Різниця видно в основному в багатопотокових бенчмарках і найчастіше не перевищує 5-6%. Але є тести, де вона становить 8, 10 або навіть більше 19 відсотків. Також відзначимо, що хорошого приросту можна домогтися налаштуванням таймінгів оперативної пам’яті (в тому числі і далеко не найкращою з точки зору такого розгону).

⇡# висновок

Як і слід було очікувати, щодо asus rog maximus xiii extreme поскаржитися можна тільки на вартість. При цьому ще раз відзначимо, що за свої 79 тисяч рублів це далеко не найдорожча плата на наборі системної логіки intel z590. В іншому у свіжоспеченого флагмана одні лише плюси і унікальні рішення.

Ми маємо на увазі безпрецедентно потужну систему живлення процесора на вісімнадцяти 100-амперних фазах, яка бездоганно охолоджується пасивними радіаторами. Плата підтримує роботу з модулями оперативної пам’яті на частоті вище п’яти гігагерц, підтримує одночасну роботу з трьома ssd в портах m. 2 (включаючи фірмовий dimm.2), наділена інтерфейсом thunderbolt 4, двадцятьма портами usb, апаратно поліпшеним звуковим кодеком, самими швидкісними мережевими контролерами, а також розгорнутими засобами моніторингу, управління вентиляторами і, звичайно ж, оверклокінгу, які допоможуть вичавити з нинішнього покоління процесорів «всі соки».

З фірмових особливостей плати відзначимо дисплей oled livedash, контролер вентиляторів і підсвічування rog fan controller, аудіоадаптер rog clavis з вбудованим цап, розсувну підпірку для відеокарти і викрутку з usb-накопичувачем в комплекті. Окремо варто сказати і про одночасно і строгому, і привабливому дизайні asus rog maximus xiii extreme, використанні високоякісних матеріалів і настроюється / розширюється підсвічуванні.

Загалом, правильно asus не побоялася нещасливого порядкового номера плати і не стала його пропускати. В рамках можливостей чіпсета intel z590 у компанії все вийшло просто-таки еталонно.