Мінімалістичний дизайн сайту: особливості, переваги та недоліки

301

Від автора: будь-який бізнес, а значить, і веб-дизайн, повинен фокусуватися на потребах клієнтів. Щоб забезпечити найкращий сервіс, потрібно чітко розуміти, чого хочуть користувачі, і, за сумісництвом, клієнти комерційного сайту. Тут не соромтеся відразу ж поставити собі питання: «Чого вони хочуть, і відповідає наш стиль їх уподобанням?» Перед тим, як ви вирішите забрати з сайту все непотрібне і вдаритися в мінімалістичний дизайн сайту, розглянемо його плюси і мінуси.

Мінімалістичний дизайн сайту: особливості, переваги та недоліки

В останні кілька років у веб-дизайні по черзі панували то плоский стиль, то скевоморфизм, то матеріальний, то знову плоский… У всіх цих стилів є одна особливість: вони то приходять, то йдуть. Що не можна сказати про мінімалізм. У веб-дизайні ця тенденція практикується давно і дуже успішно, пропагуючи лаконічність та простоту. Та що говорити, цей стиль вже давно «атакував» всі сфери нашого життя: архітектуру, публіцистику, живопис і т. д.

З метою долучити вас до мистецтва в стилі «мінімалізм» представляю вашій увазі картину «Блакитна епоха» відомого французького художника Іва Кляйна, який є засновником одноколірної живопису.

Мінімалістичний дизайн сайту: особливості, переваги та недоліки

А як же Малевич з його «Чорним квадратом», запитаєте ви? Пояснюю: він намальований шляхом змішування декількох видів фарб, серед яких не було чорної (в школі треба було краще вчитися Мінімалістичний дизайн сайту: особливості, переваги та недоліки ). Це теж мінімалізм, хоч і не монохромний.

Стиль vs. Дизайн

Багато веб-дизайнери (а вік більшості з них не перевищує 30-ти років) помилково вважають, що стиль і дизайн — це одне і те ж. А це зовсім різні речі. Дизайн — це спосіб забезпечити спілкування з користувачем на різних рівнях. Він допомагає людям зробити те, за чим вони прийшли на сайт.

Мінімалістичний дизайн сайту: особливості, переваги та недоліки

Стиль — це один з аспектів дизайну. З його допомогою можна також передати фірмові відмінності компанії, її конкурентні переваги. Деякі починаючі веб-дизайнери презирливо ставляться до нудним сторінок і починають творити «круті шедеври», які втілюють у собі купу стилістичних хитрощів.

Так з’являються на світ інформаційні сайти, прикрашені сліпуче красивими, але недоречними заставками, або сайти електронної комерції, що нагадують кислотну дискотеку. Природно, такий веб-жаргон шкодить основної мети сайту і малозрозумілою його цільового відвідувача. Не повторюйте подібних помилок!

Мінімалістичний дизайн сайту лише на перший погляд здається примітивним. Тому багато веб-дизайнери вважають, що він дуже простий в реалізації. Однак це помилкова точка зору.

Мінімалістичний дизайн сайту: особливості, переваги та недоліки

Насправді, навіть професійному веб-дизайнеру не так-то просто продумати до дрібниць зручну і логічну структуру, підібрати відповідні зображення, типографіку та інші елементи, які допомагають донести до користувача основну думку сайту.

Мінімалізм у веб-дизайні особливо вітається відвідувачами сайтів електронної комерції. Одна з причин, по якій люди заглядають в інтернет-магазини, — це економія часу. Звичайно ж, вони оцінять ефективну навігацію і швидке завантаження веб-сторінок.

Мінімалістичний дизайн сайту: особливості, переваги та недоліки

Невеликий факт: онлайн-магазини втрачають 4 з 10 потенційних покупців тільки тому, що їх сторінки завантажуються надто повільно! Ось вам вдалий приклад мінімалізму у веб-дизайні інтернет-магазину:

Мінімалістичний дизайн сайту: особливості, переваги та недоліки

Отже, ми плавно підійшли до переваг і недоліків мінімалістичного веб-дизайну, до кнутам і пряників. Почнемо з кнутов.

Недоліки мінімалізму в дизайні сайтів

Незважаючи на те, що поняття звучить досить круто, це не означає, що в нього немає недоліків.

По-перше, домогтися цього нелегко. Справа в тому, що розробка мінімалістичного дизайну займає стільки ж часу, сил і грошей, скільки розробка звичайного (якщо не більше). Тому цей вид дизайну не підходить для сайтів, які прагнуть скоротити свій час і витрати;

по-друге, питання перенасичення. Коли на сайті все по мінімуму, навіть сама незначна похибка може істотно вплинути на його репутацію. Якщо приміряли на себе роль «мінімаліста», приготуйтеся до критики і розглядання під лупою;

по-третє, завжди є ризик прибрати більше, ніж потрібно, і позбутися деяких дійсно важливих елементів. Якщо сильно вдарити у віру мінімалізму — можете в підсумку отримати сайт, який виглядає дешевим і недоробленим. Правда, це легко виправити — додати, наприклад, кілька стильних штрихів або багатий контент;

по-четверте, це обмежить вас. З часом ваш сайт буде зростати, а велика кількість контенту — це найлютіший ворог мінімалістичного дизайну. Ви будете битися за кожен новий елемент, особливо, якщо він не вписується у встановлену структуру. Існує багато легендарних сайтів, які справили незабутнє враження на користувачів, і вам дуже і дуже складно буде їх переплюнути. Згадайте логотип Nickeldeon, і ви зрозумієте, про що я кажу.

Мінімалістичний дизайн сайту: особливості, переваги та недоліки

Чому ви все-таки повинні вибрати мінімалістичний дизайн

Погодьтеся, мінімалізм в дизайні сайтів виглядає стильно. Як не крути, на вершині списку пріоритетів у людей завжди естетична складова;

проста і зрозуміла навігація — перший крок до успішної комунікації з відвідувачами. Вони відчувають себе звично, якщо знають, де що знайти, і де знаходяться в даний момент;

основний упор робиться на контенті — саме він повинен в першу чергу привертати увагу відвідувачів. «Так!» великої і сміливої типографіці. «Ні!» дратівливим оголошенням та рекламі;

швидке завантаження веб-сторінок мінімалістичного сайту, на відміну від ресурсів, перевантажених картинками і відео. Кожен з нас хоч раз заходив на сайт, який не міг завантажитися «століттями». Дратує, правда?

Важливе видно відразу. Акценти — центральний момент в мінімалізмі. Уявіть, що погляд користувача — це високоточний лазер. Мінімалістичний контрастний тон набагато швидше приковує погляд, чим сторінка з купою барвистих ляпів. Наприклад, ви заходите в повністю білу кімнату з одним червоним столом, що ви помітите в першу чергу?

Іншими словами, користувачу не потрібен великий вибір. Тоді він клацне саме за тим посиланням, по якому потрібно. В якості прикладу наведу компанію Gengo.

Мінімалістичний дизайн сайту: особливості, переваги та недоліки

На головній сторінці ми бачимо практично повна відсутність вибору. Відразу ясно, який наступний крок зробить відвідувач. Хоча, якщо вже вдаватися в крайнощі мінімалізму, верхні чотири посилання можна теж прибрати.

Підіб’ємо підсумки

Якщо ви плануєте розробити дизайн сайту в стилі мінімалізм, майте на увазі, що вам доведеться позбутися від більшої частини тексту, додатків, кнопок і навігаційних елементів. Загалом, від всього, що посилює функціональність. Зрештою, повинно залишитися тільки найсуттєвіше — те, без чого сайт взагалі не зможе функціонувати.

Мінімалістичний дизайн сайту: особливості, переваги та недоліки

Вам доведеться гарненько обміркувати всі деталі, які змусять ваше дітище сяяти навіть без декоративних і розважальних елементів. Будьте готові дійти до того моменту, коли на сайті вже нічого буде видаляти, але при цьому він буде мати приємний зовнішній вигляд і високу функціональність.

Мінімалізм в дизайні сайтів — це практичне і обґрунтоване рішення, до тих пір, поки воно відповідає функціональним і естетичним потребам вашого бізнесу. Перед впровадженням ознайомтесь детальніше з правилами веб-розробки в даному стилі. Зробити це можна з допомогою спеціалізованих відеокурсів по веб-дизайну, а можна, набиваючи гулі і створюючи неефективні ресурси.

Мінімалістичний дизайн сайту: особливості, переваги та недоліки

І не забувайте, що навіть чудовий дизайн не може замінити якісний маркетинг і обслуговування клієнтів. Серйозно сприймайте зворотний зв’язок, адже думка користувачів — це кращий спосіб пошуку рішень. Реалізовуйте за раз по зміні, щоб відвідувачі почували себе максимально комфортно і не розгубилися при вигляді кардинальних оновлень.

Удачі вам у всіх починаннях! Підписуйтесь на наші статті і діліться ними з друзями — вони це оцінять. До нових зустрічей!