Моя версія самих» довгограючих ” комплектуючих комп’ютера або економія повинна бути раціональною

28

Нараховано винагороду

Цей матеріал написаний відвідувачем сайту, і за нього нараховано винагороду.

Не так давно в «блогах» один автор запропонував подивитися на проблему самих «довгограючих» комплектуючих комп’ютера. Я уважно прочитав його статтю, а чому б не написати свою версію. Критикувати я нікого не буду, будь-який бажаючий може написати свою версію, це його право.

У тій статті головний упор був зроблений на вибір комплектуючих, які не так сильно застарівають, це: корпус, блок живлення і система охолодження. Я ж вирішив пройтися саме по конфігураціях, перевірених часом, на яких свого часу можна було пересидіти не одне покоління. Я напишу, а ви покритикуєте мій вибір або погодитеся з ним. Відлік почну з 2006 року, раніше я не застав цієї пори.

акт i. у 2006-му році у amd було 2 сокети: 939 і 754. У інтела в той час доживав 478 і робив перші кроки 775-й, на якому все ще були аналогічні pentium і celeron’и. Отже, економний і дивиться в майбутнє в той час вибирав socket 939. Найкращим рішенням була плата на nforce 4 ultra або sli, хоча друге не принципово.

Найкращим процесором був amd athlon64 3700 + на ядрі sandiego. А ідеальною відеокартою можна вважати geforce 6600gt в pce-express виконанні. Корпус можна було брати будь-який, а ось в якості охолодження в таких випадках ніколи не економлять і вибирають недорогий супер-кулер, якого вистачить років на 10. Thermaltake big typhoon тоді вважався одним з кращих рішень. Блок живлення необхідний від 480 до 520 ват, з хорошою 12-вольтовою лінією.

Далі розгін amd athlon64 3700+ до рівня fx-57 або навіть до 3000 мгц, це вже не вийшов fx-59 і не змінюючи материнську плату просто додаємо оперативної пам’яті з 1 гб до 4-х і апгрейд через пару років процесор на двоядерний amd athlon64 x2 або opteron.

реклама

Поки там будуть з’являтися різні перші core2 duo і у amd зміниться сокет на amd am2, потім на am2 + і потім на am2 можна сидіти рівно на цьому конфіг, додавши оперативної пам’яті, і помінявши відеокарту. Ddr2 пам’ять була спочатку дорогою, а ось максимальний обсяг для цієї платформи ddr першого покоління коштував дешево.

акт ii. коли продуктивності реально стане не вистачати, пересідаємо на вже перевірений часом і позбавлений від усіх болячок socket lga775. В якості процесора беремо 4-х ядерник intel core 2 quad q6600 або q6700, який на той час вже неабияк подешевшає.

Ці процесори мали частоту fsb = 1066 мгц, 8 мб l2 кешу і 4 ядра. Розганяємо процесор до упору на колишньому супер-кулері і сидимо далі рівно. 4 гб ddr1 міняємо з доплатою на 4гб ddr2. Відеокарту замінюємо на свій смак при гострій необхідності. Разом ми перестрибнули через lga1156, термін життя якого був не зовсім довгим і через lga1366, який міг спочатку потягатися з sandy birdge, але я вибрав інший варіант, переходимо до наступного акту.

акт iii. дожити нам на core2 quad треба до 2011 року, коли вийде народний sandybridge. Я вважаю це цілком під силу і не на шкоду продуктивності. В кінці 2011 року купуємо материнську плату на чіпсеті p67 ревізії b3. З умов наявність кріплень під кулери з lga775. Такі були свого часу. Процесор – однозначно 2500к.

Розганяємо його до 4,8 – 5,0 ггц. Корпус у нас залишився колишній, блок живлення також, і кулер продовжує радувати своєю універсальністю. 4 гб ddr2 міняємо на такий же обсяг ddr3. Відеокарта за смаком, але нехай буде – geforce gtx460. Сидимо рівно і радіємо життю далі поки виходить ivybridge, потім haswell і перший skylake.

акт iv. у 4-му акті є дві дороги-два шляхи. Але перед тим, як вибрати одну з них, доведеться цілком оновитися, все що не оновлювали з 2006 року. Міняємо корпус, за цей час вийшли нові корпуси з кабель менеджментом, міняємо блок живлення – беремо стандарту atx 2.2 з єдиною лінією +12v. Потужності 850 вт повинно вистачити. І міняємо супер-кулер, noctua nh-d14 або d15 прослужать вам аж до 2021 року.

варіант а. (більш бюджетний, але менш довгограючий). Купуємо core i7-8700k з архітектурою coffee lake. Отримуємо в своє розпорядження 6 ядер, за допомогою noctua доводимо їх частоту роботи ближче до 5 ггц.

За 8 гб пам’яті стандарту ddr3 на той час вже просять цілком осудні гроші. І сидимо на цій платформі до виходу ryzen 2-го покоління.

варіант б. (дорожчий, але і більш довгограючий). Купуємо материнську плату з роз’ємом lga2066. В якості процесора беремо 8-ми ядерний core i7 – 7820x або 10-ти ядерний core i9-7900x і пропускам 2-е покоління ryzen, а заодно і 3-е, коротше сидимо до моменту, поки ви читаєте ці рядки.

На мій погляд, за 15 років вийшло грамотно змінити 4-е платформи і це найекономічніші і довгограючі варіанти, які могли з вами статися. Якщо у вас інша точка зору, я з радістю її вислухаю в коментарях до цієї статті.