Мтс і huawei показали рекордну для росії швидкість в мережі 5g

11

Компанії мтс і huawei на базі пілотної мережі стільникового зв’язку п’ятого покоління (5g) в москві продемонстрували рекордну для росії швидкість передачі даних від базової станції до декількох смартфонів, які працювали в зоні дії однієї стільники.

Тут і нижче зображення pixabay.com

Експеримент проводився в столичному парку розваг “острів мрії”. При цьому були задіяні базова станція huawei 5g dbs5900 і вісім смартфонів huawei з підтримкою 5g.

Кожен з стільникових апаратів брав дані зі швидкістю близько 700 мбіт/с, а сумарна пікова швидкість передачі даних від стільники в смузі 100 мгц склала рекордні 5,6 гбіт/с.

Тестування проводилося із застосуванням технології множинних антен massive mimo для мереж 5g. Це рішення збільшує пропускну здатність і ємність стільники, а також розширює радіус її покриття. Досягається це за рахунок одночасного формування на одній частоті керованих вузьконаправлених радіопроменей (beam forming) від окремої антени до кожного з абонентських пристроїв.

«рішення з використанням massive mimo будуть широко задіяні при будівництві мереж п’ятого покоління на стадіонах, концертних майданчиках, в місцях розваг, торгових і ділових центрах, житлових кварталах з щільною забудовою, а також в промисловості і на транспорті — там, де необхідно забезпечити високу ємність і якісні параметри мережі», — заявляють в мтс.