Мультисайт на WordPress

290

Від автора: у цій статті я розповім вам про не саму улюблену тему – мультисайт на WordPress. Нещодавно я взяв участь у сесії конференції WordPress Meetup, де учасники ділилися своїм досвідом роботи з мультсайтами. Окремо варто виділити Ді Teal (@thewebprincess) і James Bundey (@jamesbundey). Саме їхні виступи спонукали написати цю статтю.

У статті я дам визначення, що таке мультисайт на WordPress, наведу пару прикладів сайтів, які використовують цю технологію на даний момент, а також розповім про парочку корисних плагінів і ресурсів, з яких можна почати роботу.

Що таке мультисайт на WordPress

У кодексі WordPress мультисайт описується, як «ваша особиста версія WordPress.com». За допомогою цієї технології ви можете створити мережу, сайти якої будуть перебувати під управлінням однієї системи. Ви могли чути про мультисайтах в контексті WordPress мереж.

Хто використовує мультисайты

Мультисайтами користуються кілька по-справжньому великих веб-сайтів на зразок самого wordpress.com, де зберігаються мільйони інших сайтів. Ні більше ні менше. Також дану технологію використовують BBC US (сайт для кожного шоу), блоги Reuters і New York Times , а також безліч сайтів університетів. За цим посиланням ви можете ознайомитися з прикладами реальних мультисайтов.

Основна відмінність

Технологія мультисайту використовується в тому випадку, якщо вам потрібно зробити загальними користувачів якоїсь мережі сайтів. Наприклад, якщо ви дозволите користувачам одного сайту доступ до файлової системи, то вони отримають доступ до файлової системи всіх сайтів. Таблиці WordPress для кожного сайту зберігаються окремо за винятком таблиці користувачів. Якщо вам потрібно кілька різних сайтів, вам необов’язково розділяти їх за допомогою категорій, тегів, типів постів і різних шаблонів.

Сумісність з плагінами

Ще пару років тому сумісність з плагінами була поширеною проблемою при роботі з мультисайтами. Минуло багато часу, але до цих пір краще зайвий раз перевірити, чи підтримує ваш плагін мультисайты, якщо ви будете використовувати його у своєму проекті. Рідко, але буває, що плагіни не будуть підтримувати мультисайты.

Плагіни для мультисайтов на WordPress

Я склав список корисних плагінів на той випадок, якщо ви вже працюєте з мультисайтами або вирішите зробити це в майбутньому:

Login Security Solution

Активні установки: 20,000+

Рейтинг: 4.4 із 5 зірок

Опис: В цьому плагіні для мультисайтов ви знайдете безліч функцій, серед яких блокування брут форс, перевірка пароля на стійкість, моніторинг авторизації, а також повідомлення адміністратора про проблеми з безпекою.

WordPress MU Domain Mapping

Активні установки: 8,000+

Рейтинг: 4.6 із 5 зірок

Опис: За допомогою цього плагіна ви зможете перенести ваш особистий блог або сайт під управлінням мультисайту на інший домен.

Multisite Language Switcher

Активні установки: 8,000+

Рейтинг: 4.9 із 5 зірок

Опис: Керуйте перекладом контенту на ваших сайтах (наприклад, якщо ви використовуєте піддомени) всередині мережі мультисайту.

Unconfirmed

Активні установки: 2,000+

Рейтинг: 4.5 із 5 зірок

Опис: Доставка пошти може бути великою проблемою, а також головним болем для адміністратора. Цей плагін додає поле, в якому відображаються користувачі, які не пройшли підтвердження реєстрації, дозволяючи з легкістю керувати ними.

Multisite Clone Duplicator

Активні установки: 1,000+

Рейтинг: 4.9 із 5 зірок

Опис: Хочете скопіювати сайт з мультисайту? Даний плагін допоможе вам у цьому. З його допомогою можна клонувати будь-який сайт з мережі, в тому числі дані, файли і користувачів.

Network Shared Media

Активні установки: 900+

Рейтинг: 4.1 із 5 зірок

Опис: Плагін допомагає керувати всіма медіа файлами всередині системи мультисайту.

Multisite User Management

Активні установки: 400+

Рейтинг: 4.1 із 5 зірок

Опис: Завдяки цьому плагіну, вам більше не потрібно буде вручну додавати користувача в усі блоки або сайти всередині мережі. Ви зможете присвоювати ролі користувачам на кожному сайті.

Multisite Post Duplicator

Активні установки: 200+

Рейтинг: 5 out of 5 stars

Опис: Назва говорить сама за себе: копіюйте пости з блогу, сторінки або кастомні типи постів з одного сайту на інший всередині мережі.

Додаткові ресурси мультисайтам

Якщо вас зачепила тематика мультисайтов, тоді ви можете прочитати документацію WordPress Codex documentation. Також варто згадати WPMU Dev, хлопці протягом багатьох років займаються мультисайтами.

Висновок

Сподіваюся, що ця стаття допомогла вам розібратися в тому, чи потрібен вам мультисайт у вашому наступному проекті. Якщо ви вже працювали з мультисайтами (неважливо поганий або хороший досвід), пишіть про це в коментарях. Упевнений, це допоможе читачам визначитися, чи потрібна їм ця технологія в їх проектах.