На цьому тижні google спробує скасувати штраф європейського союзу в розмірі 4,3 млрд євро

15

Як повідомляє bloomberg, на цьому тижні google оскаржить в суді рекордний штраф європейського союзу в розмірі 4,3 млрд євро. В ході п’ятиденних слухань в європейському суді загальної юрисдикції в люксембурзі компанія спробує довести суддям, що європейська комісія була неправа, вимагаючи змінити антиконкурентні на її думку контракти з виробниками телефонів під управлінням ос android.

Bloomberg

Єк порахувала такими, що порушують антимонопольне законодавство контракти google, в яких та вимагає від виробників android-телефонів використовувати пошукові та браузерні додатки google та інші сервіси компанії, коли вони хочуть ліцензувати магазин додатків google play store.

Хоча євросоюз назвав умови таких контрактів незаконним обмеженням, google заявляє, що його рішення підриває бізнес-модель, яка дозволяла їй безкоштовно надавати програмне забезпечення android, отримуючи дохід від реклами. Google, що отримала в минулому році дохід у розмірі $182,5 млрд, запустила прибутковий бізнес в області банерної та відеореклами багато в чому завдяки домінуючому положенню android на ринку мобільних операційних систем.

«android надала кожному більше вибору, а не менше, і підтримує тисячі успішних підприємств в європі і в усьому світі, — заявив представник компанії google сьогодні перед початком слухань у її справі. – ця справа не підтверджена ні фактами, ні законом”»

Хоча перемога в одному з трьох судових позовів, які google подала проти єс, може зміцнити позиції компанії, їй навряд чи вдасться зупинити тиск регулюючих органів. У кращому випадку це дозволить змінити деякі з конкретних законів, обговорюваних законодавцями, сказав георгіос петропулос( georgios petropoulos), науковий співробітник брюссельського аналітичного центру bruegel.

Разом з тим, як вважає bloomberg, перемога компанії над могутнім антимонопольним органом єс підірве його здатність приборкати технологічні компанії і обмежить його можливості у вимозі змін у веденні бізнесу. 10 листопада суд винесе рішення по раніше поданій апеляції про скасування антимонопольного штрафу євросоюзу в розмірі 2,4 млрд євро, після чого стане ясно, на чиєму боці суд.