На Samsung наклали штраф за самовільне використання чужої технології

9

Корпорація Samsung поплатилася штрафом за застосування технології, яка має патентні права. Сума виплати становить 400 млн. доларів, таке рішення прийняв техаський суд США.

Камінь спотикання

Мова йде про виробництво транзисторів, а якщо конкретніше, то про технологічному процесі FinFet, який підвищує продуктивність процесорів і знижує їх енергоспоживання. Спочатку «Самсунг» брала участь в роботі по створенню цієї технології спільно з Корейським інститутом передових технологій (KAIST), але пізніше, вважаючи її нерентабельною, відмовилася брати участь в розробці.

Інтерес південнокорейської компанії до FinFet знову виник після того, як інша велика корпорація Intel зацікавилася інновацією. Samsung відновив діяльність по створенню технології і, як з’ясувалося, порушив умови угоди між Intel і KAIST. Під час судових слухань з’ясувалося, що подібним способом виготовляють свої чіпи виробники Qualcomm і GlobalFoundries, проте до них корейський інститут не має претензійних вимог. До речі, FinFet застосовується практично у всіх флагманських смартфонах.

На допомогу потерпілому соратнику

В свій захист корейський виробник заявив, що корпорація з самого початку брала участь в спільному створенні транзисторів, і тому наступна доробка процесу і використання технології не є порушенням з боку Samsung щодо патентного права. Судова система Сполучених Штатів не поділяла точку зору компанії. У відповідь «Самсунг» зазначає, що постарається переглянути результати судового рішення і не виключає, що буде подавати апеляцію.

Є ймовірність, що в разі подальших дебатів вже три компанії — Samsung, Qualcomm і GlobalFoundries стануть спільно захищати свою позицію в тому питанні. Подібну справу стало першим прецедентом, коли інститут з Південної Кореї і гігантська компанія з цієї ж країни дійшли до судових розборок. Техаський суд обраний не випадково. Саме тут розташоване бюро KAIST, а місцева судова інстанція досить лояльна до власників патентів.

Повертаючись трохи назад

У травні 2018 після семи років судових процесів корпорація Apple виграла справу відносно Samsung. Суд порахував, корейська компанія порушувала патентні права Apple і незаконно використовувала їх розробки. Це стосується зовнішнього і внутрішнього устрою самсунговских смартфонів. Так, судове рішення зобов’язало «Самсунг» виплатити 533 млн. доларів за використання «яблучного» дизайну у своїх апаратах: округлених кутів зовнішнього корпусу, обідка навколо передньої панелі, розташування іконок додатків у вигляді сітки. Ще 6 млн. компанії доведеться виплатити за порушення патентів в сфері функціонування апаратів.

Джерело: http://chvv.com.ua/