На Samsung наклали штраф за самовільне використання чужої технології

116

Корпорація Samsung поплатилася штрафом за застосування технології, яка має патентні права. Сума виплати становить 400 млн. доларів, таке рішення прийняв техаський суд США.

Камінь спотикання

Мова йде про виробництво транзисторів, а якщо конкретніше, то про технологічному процесі FinFet, який підвищує продуктивність процесорів і знижує їх енергоспоживання. Спочатку «Самсунг» брала участь в роботі по створенню цієї технології спільно з Корейським інститутом передових технологій (KAIST), але пізніше, вважаючи її нерентабельною, відмовилася брати участь в розробці.

Інтерес південнокорейської компанії до FinFet знову виник після того, як інша велика корпорація Intel зацікавилася інновацією. Samsung відновив діяльність по створенню технології і, як з’ясувалося, порушив умови угоди між Intel і KAIST. Під час судових слухань з’ясувалося, що подібним способом виготовляють свої чіпи виробники Qualcomm і GlobalFoundries, проте до них корейський інститут не має претензійних вимог. До речі, FinFet застосовується практично у всіх флагманських смартфонах.

На допомогу потерпілому соратнику

В свій захист корейський виробник заявив, що корпорація з самого початку брала участь в спільному створенні транзисторів, і тому наступна доробка процесу і використання технології не є порушенням з боку Samsung щодо патентного права. Судова система Сполучених Штатів не поділяла точку зору компанії. У відповідь «Самсунг» зазначає, що постарається переглянути результати судового рішення і не виключає, що буде подавати апеляцію.

Є ймовірність, що в разі подальших дебатів вже три компанії — Samsung, Qualcomm і GlobalFoundries стануть спільно захищати свою позицію в тому питанні. Подібну справу стало першим прецедентом, коли інститут з Південної Кореї і гігантська компанія з цієї ж країни дійшли до судових розборок. Техаський суд обраний не випадково. Саме тут розташоване бюро KAIST, а місцева судова інстанція досить лояльна до власників патентів.

Повертаючись трохи назад

У травні 2018 після семи років судових процесів корпорація Apple виграла справу відносно Samsung. Суд порахував, корейська компанія порушувала патентні права Apple і незаконно використовувала їх розробки. Це стосується зовнішнього і внутрішнього устрою самсунговских смартфонів. Так, судове рішення зобов’язало «Самсунг» виплатити 533 млн. доларів за використання «яблучного» дизайну у своїх апаратах: округлених кутів зовнішнього корпусу, обідка навколо передньої панелі, розташування іконок додатків у вигляді сітки. Ще 6 млн. компанії доведеться виплатити за порушення патентів в сфері функціонування апаратів.

Джерело: http://chvv.com.ua/