Nasa: зонд “люсі «працює стабільно, незважаючи на проблеми з сонячною панеллю, і завтра почне перевірку наукових приладів

26

Космічний апарат» люсі” для дослідження троянських астероїдів юпітера стабільно працює в крейсерському режимі, в який команда nasa перевела його кілька днів тому. При цьому одна з сонячних панелей зонда продовжує залишатися відкритою лише частково. Дистанційна перевірка показала, що панель розкрилася на 75-95 %. Цього достатньо для успішної місії зонда, але операція з відновлення панелей буде продовжена.

Джерело зображення: nasa

Завтра команда nasa скоректує положення зонда на орбіті землі таким чином, щоб направити наукові прилади на нашу планету. Платформа з приладами несе два спектрометри і дві камери, включаючи камеру високої роздільної здатності. Ймовірно, з нами поділяться результатами перевірки у вигляді зображень нашої планети з борту зонда.

Весь останній тиждень «люсі» знаходиться в крейсерському режимі. У цьому режимі вона буде відлітати від землі для виконання основної місії з вивчення астероїдів юпітера. Більшість систем зонда в крейсерському режимі працюють автономно без сигналів з центру управління nasa. Всі системи “люсі” працюють стабільно.

Команда місії продовжує вивчати способи для повного розкриття другої сонячної панелі, яка розкрилася не до кінця і утримується на розтяжках механізму розкриття. Спроба повторного розкриття заклинила панелі відбудеться не раніше 16 грудня.