Неможливо видалити шифрування віртуальної машини в vmware workstation pro

22

– просунута комерційна програма-гіпервізор – починаючи з версії 14 передбачає можливість шифрування і запароліванія віртуальних машин. Таким чином машини можуть бути захищені від несанкціонованого доступу: на них можна створювати секретні розробки, зберігати всередині них важливі дані і працювати з цими даними. Шифрування також є обов’язковою операцією для додавання в число пристроїв машини емуліруемого апаратного tpm .

Але іноді шифрування може збоїти, і якщо нам буде потрібно розшифрувати віртуальну машину, можемо зіткнутися з помилкою «unable to decrypt the virtual machine» . Яка говорить про неможливість видалення шифрування і далі вказує причину, якою зазвичай є “disk problem” , тобто проблеми з диском.

Як вирішити цю проблему і все ж видалити шифрування, якщо в ньому немає необхідності?

Отже, vmware workstation pro в числі своїх можливостей передбачає функцію шифрування віртуальних машин access control , доступну в налаштуваннях «options» кожної машини.

Для відключення цієї функції і дешифрування машини необхідно натиснути «remove encryption» .

Ввести пароль, потім знову натиснути “remove encryption” .

І при благополучному результаті машина повинна розшифруватися.

При неблагополучному результаті отримуємо помилку неможливості розшифрування із зазначенням причини, в даному випадку із зазначенням на проблеми диска.

Рішення у цієї проблеми універсальне для багатьох проблем, що виникають в роботі віртуальних машин – пересозданіе машини.

Ми видаляємо машину з бібліотеки.

Далі в провіднику windows відкриваємо папку віртуальної машини, сортуємо в ній файли за типом. І видаляємо все, крім файлів віртуального диска машини, тобто файлів формату wmdk .

Далі необхідно створити машину заново з підключенням до неї існуючого віртуального диска.

Ключові моменти в цьому процесі наступні.

Створюємо нову машину з типом настроюється конфігурації.

Вказуємо, що установка операційної системи буде проведена пізніше.

Вибираємо тип і версію системи.

Називаємо машину так, як вона називалася раніше.

І вказуємо папку її зберігання-ту, яка і була раніше, тобто там, де зберігаються файли диска машини wmdk . Тиснемо “continue” у віконці, яке попереджає нас про те, що в зазначеній папці вже є машина.

При виборі диска машини вказуємо, що хочемо використовувати існуючий віртуальний диск.

І вказуємо шлях до основного файлу wmdk .

На цьому все.

І нам залишиться тільки налаштувати її.